Jump to content

100 kvadratnih metara ,100 metara od mora..


jadrija13

Preporučene objave

Suvlasnik sam  100 kvadratnih metara  od ukupno 800 kv.metara građevinskog zemljišta na atraktivnom mjestu "100 m od mora "..Čestica kupljena prije 45 godina, nasljednici  u lošim odnosima, ali svi prodali svoje dijelove po nekakvoj cijeni koja meni ne odgovara...Kupac poduzetnik kupio i  susjedni plac, pripremio materijal za gradnju apartmana ...Samo ja tražim 200 eura za kvadratni metar   100 m od mora.. Ništa nije izparcelirano...Kupac poduzetnik rekao da će raskinuti suvlasničke odnose sa mnom, izparcelirati i odvojiti moj dio ....ne treba mu..Obzirom da je zemljište na glavnoj cesti (magistrali,a preko je more) a završava na nekoj uličici  ,zanima me kako se događa parceliranje,tj.mogu li ja birati na kojem će dijelu biti mojih 100 kvadrata , ili će to sud odrediti ..jer je on većinski vlasnik.. Mogu li ja tražiti dio do  glavne ceste ili ? Sve se to događa unazad 10 dana..možda poduzetnik pristane na moju cijenu..no zanima me što me čeka   i kako će to ići sudskim putem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A i on ga komplicira. Razvrgnuće suvlasničke zajednice pa na dražbi kupi i Vaš dio, bez ikakve parcelacije i odvajanja dijela. Uz podešenu procjenu vrijednosti s tko zna kakvim kriterijima, ako dobijete 100 eura po kvadratu budite zahvalni. Ne treba mu? Mudrac. Imaju kupci svoje štoseve. Ako im treba veća površina, a vlasnici se dogovorili da idu zajedno zbog bolje cijene, krene odmah rovarenje i razdvajanje vlasnika uz otkup po značajno nižoj cijeni. Jer, za "pravu" cijenu i pravog kupca se čeka godinama, a nemaju svi vremena. Pa onda još i traže previše. Dovoljno je da jedan popusti jer mu je dojadilo čekanje. Joj, pa čujte, ovo sad više nije 2 tisuće kvadrata, već je ni 1500, a dio će vam uzeti i lokalna samouprava za cestu, i začas cijena s 250 eura po kvadratu padne na ispod 150. Onaj koji ostane zadnji može ucjenjivati kupca ili može popustiti. Ili kupac može ucjenjivati njega. Nije ugodna pomisao da se kupac može zainatiti pa na kraju ostaneš bez svega. Igra je to za balkanske igrače kao stvorena. Tko prvi trepne. Sa suvlasničkim udjelima se svakako nije preporučljivo previše kockati, bar što se vlasnika tiče. Možda kupac želi graditi odmah što je obično slučaj pa će platiti koliko tražite, ali što ako može čekati godinama pa je spreman polako krenuti s raščišćavanjem neriješenih imovinsko pravnih odnosa? Znam jednog koji građevinski biznis gleda kao zalog za budućnost. Ima hrpu djece pa sve što radi, radi za njih. Polako i natenane. Projekt po projekt. Ponuđena cijena je sukladna stanju na čestici. Procijenjena 270 eura, a on nudi 120 eura zbog problema s upisom u Gruntovnicu. Riješit će on sve, s godinama, ali neće danas platiti kvadrat 270 eura. Za čistu parcelu će pak platiti i 300. Odmah. I nikad ne prijeti prodavateljima kao ovaj Vaš "biznismen", već sve ide izuzetno pristojno. Hoćeš-nećeš, bez ikakvog nagovaranja i pritiska. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto tako vi možete dobiti tih 100 kvadrata kao zasebnu parcelu i to tako kako odrediti sud, a susjed će svoju gradnju prilagoditi te će ostati vaša mini parcela po kojoj će ionako svi hodati ako ju ne ogradite, te ćete ju još morati odražavati. To više ne možete nikome prodati je nema građevinsku vrijednost i na kraju ćete to dati u bescjenje samo da se toga riješite i nemate više brigu s tim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , jadrija13 je napisao:

Suvlasnik sam  100 kvadratnih metara  od ukupno 800 kv.metara građevinskog zemljišta na atraktivnom mjestu "100 m od mora "..Čestica kupljena prije 45 godina, nasljednici  u lošim odnosima, ali svi prodali svoje dijelove po nekakvoj cijeni koja meni ne odgovara...Kupac poduzetnik kupio i  susjedni plac, pripremio materijal za gradnju apartmana ...Samo ja tražim 200 eura za kvadratni metar   100 m od mora.. Ništa nije izparcelirano...Kupac poduzetnik rekao da će raskinuti suvlasničke odnose sa mnom, izparcelirati i odvojiti moj dio ....ne treba mu..Obzirom da je zemljište na glavnoj cesti (magistrali,a preko je more) a završava na nekoj uličici  ,zanima me kako se događa parceliranje,tj.mogu li ja birati na kojem će dijelu biti mojih 100 kvadrata , ili će to sud odrediti ..jer je on većinski vlasnik.. Mogu li ja tražiti dio do  glavne ceste ili ? Sve se to događa unazad 10 dana..možda poduzetnik pristane na moju cijenu..no zanima me što me čeka   i kako će to ići sudskim putem..

Bolje da se dogovorite s njim,jer na kraju cete izgubiti mnogo.

Ipak je on vecinski vlasnik,i morate to prihvatiti.

Govorim vam iz vlastitog iskustva,a ako bude islo preko suda tada jakoo mnogo gubite,em i sudski troškovi,te vas na kraju taj kvadrat može i stajati 50 eur.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprotno uvriježenom mišljenju mali postotak investitora se može poslužiti onom da novac buši gdje ni bušilica ne može (za to se moraju posložiti nekakove druge stvari) pa prema tome su isto tako obični ljudi koji se moraju držati nekakovih pravila. Pa što se tiče razvrgnuća, da bi to išlo geometrijskom diobom te da bi sudski vještak odredio da je to moguće, treba poštivati i nekakove odredbe PP, a dijeljenje na česticu od 100 m2 to sigurno nije dio istoga. Za razvrgnuće isplatom sigurno nema osobito ozbiljan razlog a kod civilne diobe osim što bi on mogao kupiti taj vaš dio za nekakove sitnije novce, isto tako je moguće da netko treći (uz dogovor s vama jer se možete i vi pojaviti kao kupac) kupi njegov dio ili sve isto tako za manje od procijenjene vrijednosti. Čak i ako dotični u nekoj ludoj kombinaciji uspije s diobom na dvije čestice slijedi izdavanje građ. dozvole, na koju je moguća žalba na istu, uprani spor...Uglavnom, bilo bi možda oportuno sjesti, iznijeti sve moguće činjenice, i ove i druge strane, možda popustite mrvu vi, više on i riješite to na obostrano zadovoljstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija