Jump to content

fax i alimentacija


Mario48

Preporučene objave

Dobar dan,zanima me kako i na koji naćin saznati da li mi sin(23g) i dalje studira ili ne s obzirom da nemam odvjetnikai da sa vlastitim sinom imam neke nesredjene odnose a i dalje mu plačam alimentaciju pa me samim time interesira da li je i dalje redovan student a sukladno s time več skoro pa 4g radi i zaradjuje..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji put kad sam bio jos je bio na prometnom faxu sto ne mjenja nista na stvari osim sto je sad isto na faxu al je upisao taj koji sam vam rekao i kad sam dosao s namjerom da pitam da li je redovan student rekli su mi da ja kao otac nemam pravo pitat takve stvari nego postoje nadlezna tijela za to kao pod izlikom zastita nekih ljudskih prava ako sam dobro shvatio tako da ovaj put nisam ni isao u referadu jer sam smatrao da cu dobiti isti odgovor kao i prvi put..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam, ne možete dobiti tu info telefonom, ja sam isto paranoično jednom nešto provjeravala. Probajte mailom službeno/poluslužbeno da Vam treba radi toga i toga ...bla bla...možda prođe, zaista ovisi o referentu koji tamo sjedi!!

Ali vjerovatno je i dalje student, plaćajte i dalje alimentaciju to je Vaš sin!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mario48 je napisao:

Dobar dan,studira na KIF-u, a radi koliko ja znam po zadnjim info preko student servisa u Konzumu u skladistu

Pogledajte čl. 290. st. 5. Obiteljskog zakona, te upite šaljite pisanim i preporučenim putem, kako fakultetu, tako i poslodavcu.

prije 1 sat , Mario48 je napisao:

rekli su mi da ja kao otac nemam pravo pitat takve stvari nego postoje nadlezna tijela

Imate pravo, pozovite se na naprijed navedeni članak.

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Probajte mailom službeno/poluslužbeno da Vam treba radi toga i toga ...bla bla...možda prođe, zaista ovisi o referentu koji tamo sjedi!!

Radi se o poznavanju prava, tako da se samo treba pozvati na Obiteljski zakon i zahtijevati pisani odgovor.

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Ali vjerovatno je i dalje student, plaćajte i dalje alimentaciju to je Vaš sin!

Gospodin ima pravo na ovu informaciju, štoviše sin ju je dužan dostaviti ocu, a sve sukladno čl. 291. Obiteljskog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Borbena7 je napisao:

Pogledajte čl. 290. st. 5. Obiteljskog zakona, te upite šaljite pisanim i preporučenim putem, kako fakultetu, tako i poslodavcu.

Imate pravo, pozovite se na naprijed navedeni članak.

Radi se o poznavanju prava, tako da se samo treba pozvati na Obiteljski zakon i zahtijevati pisani odgovor.

Gospodin ima pravo na ovu informaciju, štoviše sin ju je dužan dostaviti ocu, a sve sukladno čl. 291. Obiteljskog zakona.

Dan,evo dobio sam odgovor od referade koji glasi ovako..

Vas sin rodjen te i te. godine u Zagrebu, Republika Hrvatska, upisan je u treću nastavnu godinu ak. godine 2021/2022. kao izvanredni student na preddiplomski stručni studij Izobrazba trenera, smjer Fitnes, koji ukupno traje šest semestara.

 

Do sada je na izvanrednom preddiplomskom stručnom studiju ostvario 61 ECTS bod sa prosječnom ocjenom 3,286.

nisam htio napisat ime i prezime niti godinu to je sada nevazno i mene sad zanima kako je zakon reguliran time ako je izvanredni student 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija