Jump to content

Javni bilježnik, pomoć oko definiranja punomoći


monte1

Preporučene objave

Dobar dan,

trebam složiti punomoć kod javnog bilježnika koja će mi omogućiti da zastupam svoju majku koja je bolesna i nepoktretna pred potencijalno velikim brojm institucija vezano uz riješavanje papirologije oko katastra, zemljišnih knjiga, porezne uprave i sl.
Radi se o tome da nisam siguran gdje će mi sve to točno trebati a gospoda javni bilježnici ne pokazuju sklonost da mi pomognu u sastavljanju takve pravomoći jer to nije u njihovoj nadležnosti.

Dakle, zanima me da li mogu kreirati 1 dokument punomoći koji bi objedinio sve ispod navedene potrebe i eventualno pokrio neke institucije za koje trenutno ni ne znam da mi trebaju (a možda se nadopunjuju na listu ispod)

  • Zemljišne knjige
  • Katastar
  • Porezna uprava
  • Zdravstveno osiguranje
  • Građanski općinski sud u Zagrebu.

Radi se o tome da ne želim majku maltretirati sa javnim  bilježnicima ukoliko to nije nužno.

Hvala unaprijed,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate u Predlošcima sastavljene predloške punomoći, možda vam je najzanimljivija linkana. Dakle ista je specijalna punomoć i ondnosi se nakonkretan posao, prodaju nekretnine. No na osnovu nje, ako vam ista nije dovoljna, možete sami sastaviti Opću punomoć koja se odnosi na odeđenu vrstu poslova kod raznih institucija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu. Također upit je vezan za specijalnu punomoć.

Sklopio bi sa ocem specijalnu punomoć temeljem ovog obrasca u predlošcima, a kojim bi prvenstveno zastupao oca u gruntovnici i katastru, kao i u ostalim državnim institucijama.

Imam jednu nejasnoću u specijalnoj punomoći pod "Predmet punomoći nekretnine". Naime, ja bi želio temeljem te punomoći zastupati oca i pri kupnji novih nekretnina u budućnosti (stvaranje kupoprodajnog ili darovnog ug.), a koje normalno ne mogu biti obuhvaćene trenutnom punomoći.

Na koji način bi mogao u rubriku "Ovom punomoći OVLAŠĆUJEM..." nadopisati tu radnju kupnje nekretnina/e u budućnosti u očevo ime, a da bude obuhvaćena upisom u specijalnu punomoć? Hvala puno!

 

uređeno: od bigl88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, bigl88 je napisao:

Na koji način bi mogao u rubriku "Ovom punomoći OVLAŠĆUJEM..." nadopisati tu radnju kupnje nekretnina/e u budućnosti u očevo ime, a da bude obuhvaćena upisom u specijalnu punomoć? Hvala puno!

Trebate navesti konkretan pravni posao sa svim bitnim sastojcima kao što je npr. cijena i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija