Jump to content

Nuzni dio


NNepoznato

Preporučene objave

Lijep pozz svima, zanima me jedno pitanje, ako je moj djed prije svoje smrti ostavio sve mom ujaku odnosno njegovom sinu... Da li moja majka njegova kcer ima pravo na ostavinskoj raspravi traziti svoj nuzni dio? Neki kazu ima pravo neki kazu nema pravo...pa sad me zanima kako to sve funkcionira jer je djed vec sve ostavio ujaku... Hvala unaprijed!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , NNepoznato je napisao:

ako je moj djed prije svoje smrti ostavio sve mom ujaku odnosno njegovom sinu

Na temelju kakvog pravnog posla?

prije 5 sati , NNepoznato je napisao:

Da li moja majka njegova kcer ima pravo na ostavinskoj raspravi traziti svoj nuzni dio?

Da li je u ostavinskoj masi ostalo kakve imovine iza djeda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , NNepoznato je napisao:

Lijep pozz svima, zanima me jedno pitanje, ako je moj djed prije svoje smrti ostavio sve mom ujaku odnosno njegovom sinu... Da li moja majka njegova kcer ima pravo na ostavinskoj raspravi traziti svoj nuzni dio? Neki kazu ima pravo neki kazu nema pravo...pa sad me zanima kako to sve funkcionira jer je djed vec sve ostavio ujaku... Hvala unaprijed!!

Načelno, ima pravo tražiti nužni dio jer je zakonski nasljednik. Faktična pitanja o tome je li ga eventualno već primila ili je isključena od tog prava iz nekog razloga morati ćete riješiti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija