Jump to content

Zaštićeni račun/ovršeni račun


iii16ii

Preporučene objave

pozdrav,

Zanima me da li se netko našao u situaciji kada je poslodavac na dan otvaranja zaštićenog računa već obračunao plaću, te da je obavijest i dobio istog dana ne bi bio u mogućnosti ju isplatiti na zaštićeni račun.

Gospođa iz fine je rekla kako je potrebno dostaviti potvrdu uplatitelja o iznosu zaštićenih sredstava, te da li je to mogće tražiti iako mi je poslodavac rekao da se novac na njihov račun ne može vratiti, te da mi mogu poslati potvrdu obračunate plaće po kojoj bi dio novca otišao na tekući (ovršeni račun) a pola na zaštićeni, ali jedino ako mi to banka odobri. 
Iskustva/ mišljenja? 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, topic related, pa da pitam.

Danas sam negdje pročitao da kod isplate plaće, ukoliko osoba nema otvoren zaštićeni račun, samo dio plaće će biti prebačen ovrhovoditelju? (Kod ovrhe putem blokade računa preko FINE)

Borbena jesam li čitao nešto staro i obsoletno ili to i dalje važi?

uređeno: od miladin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , miladin je napisao:

Danas sam negdje pročitao da kod isplate plaće, ukoliko osoba nema otvoren zaštićeni račun, samo dio plaće će biti prebačen ovrhovoditelju? (Kod ovrhe putem blokade računa preko FINE)

Dio plaće koji nije zaštićen po čl. 173. OZ-a banka će po nalogu FINA-e zaplijeniti, a tek nakon 60 dana, ako se za to ispune uvjeti (pogledajte čl. 209. OZ-a) FINA-a izdaje nalog da se ta sredstva prenesu u korist računa ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , miladin je napisao:

Pozdrav, topic related, pa da pitam.

Danas sam negdje pročitao da kod isplate plaće, ukoliko osoba nema otvoren zaštićeni račun, samo dio plaće će biti prebačen ovrhovoditelju? (Kod ovrhe putem blokade računa preko FINE)

Borbena jesam li čitao nešto staro i obsoletno ili to i dalje važi?

Ako nema zaštićenog računa,ode cijela plaća.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija