Jump to content

Zajedničko na korištenje - što to znači?


Harambašica

Preporučene objave

Dvoumim se oko kredita. Za oko mi je zapela nekretnina, za koju u opisu stoji da je stan u prizemlju dovršene stambene kuće. Za okućnicu stoji da je zajednička, na korištenje i da je na prostoru okućnice parkiralište. Riječ je o malom apartmanu, na moru, u sklopu jedne veće kuće s dvorištem. 

Jasno mi je doslovno, ali što to konkretno znači i treba li eventualno staviti u predugovor?

Trebam povremeno kositi travu, čistiti snijeg, ako bi ga bilo ili mogu zasaditi voćku? 

Na fasadi je vidljiva fleka od vlage? Tko sanira takve stvari u zajedničkoj kući?

Nisam još odlučila i ne želim se zaletiti.   

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Trebam povremeno kositi travu, čistiti snijeg, ako bi ga bilo ili mogu zasaditi voćku? 

Sve u dogovoru sa ostalim suvlasnicima.

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Na fasadi je vidljiva fleka od vlage? Tko sanira takve stvari u zajedničkoj kući?

Ima li nekretnina upravitelja, odnosno uplaćuju li se sredstva u pričuvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. Teško, iako, ne znam. Riječ je o kući, građenoj negdje krajem osamdesetih ili početkom devedesetih, govorim napamet. Vlasništvo je uredno, prodaje agencija. Očito je jedno parkirno mjesto osigurano, e sad nešto razmišljam, osigurano ili ne, ja bih ga voljela imati napismeno.  Vlaga koliko vidim, baš zahvaća apartman koji se prodaje. Ne znam i je li bilo u funkciji iznajmljivanja i mogu li ja s tim, na primjer, nastaviti ili moram tražiti neke druge dozvole. Tako, ima nekih pitanja. 

Tek razmišljam o kupnji nekretnine, pa se pokušavam unaprijed informirati da znam što pitati u agenciji kad se najavim u posjet. 

 

 

uređeno: od Harambašica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija