Jump to content

Automobil presretaca i ne zaustavljanje ("lazni presretac")


invasivelyaldermanly

Preporučene objave

Bok,
Imam pitanje za vozilo presretaca. Vozio sam sa prijateljem motor na jednoj preglednoj ravnici od par kilometara.
Pretekli smo 3 vozila i primjetio sam da za nama vozi BMW 530d E60 iz 2007 (koji je bio na kraju te kolone od 3 auta). Nakon 20tak sekundi se upali plava rotacija, ali na tabli ispod vjetrobranskog stakla. (Nije bila bas lako vidljiva)
Ja sam odmah pustio gas i mene je zaobisao i samo kimnio glavom lijevo-desno. Nastavio je voziti za prijateljem koji je nakon 500m shvatio da je presretac. Dao je zmigavac i poceo usporavati, a "presretac" ga je zaobisao, dao palac gore, poceo kociti ispred njega, upalio sva 4 svijetla i nakon par sekundi nastavio voziti velikom brzinom niz cestu.
Prijatelj je nastavio voziti do prvog mjesta i stao na parking trgovackog centra gdje sam i ja dosao kasnije.
Mene nije jasno da policija vozi auto iz 2005 sa jako lose preradenim "M sport branicima" i 4 ispuha (auto nije nikad dolazilo takvo iz tvornice). Moguce da je bio nekakav "lazni" presretac?
Zapamtio sam tablice i auto je registrirano u Allianz osiguranju. (Sto bi znacilo da je privatno vlasnistvo? Ili ne?)

Ako je bio pravi presretac je li nas trebao zaustaviti, ako nas je planirao kazniti?

uređeno: od invasivelyaldermanly
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , stradivari je napisao:

Policija konkretno nema tako stara vozila. Postoji jedna sigurnosna agencija pri mup-u koja koristi razna vozila, pa i te starosti no oni se ne "legitimiraju" rotacijom za nekakav prekršaj iz ZSPC-a, tako da sje moguće da se radi o nekakvom "gledaču filmova" kojem to prolazi za sada. 

Hvala na odgovoru.
A inace, presretaci zaustavljaju ako planiraju kazniti?
Ili zaustavljanje nije potrebno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, stradivari je napisao:

to je prestaro vozilo, kolege iz mobilne ne voze više takve aute, pogotovo sa m spojlerima i 4 auspuha iza, a njihova vozila imaju definitivno više plavih led skrivenih rotacija u rešetkama hladnjaka i u kutevima vjetrobranskog stakla. Ne mora zaustaviti.

Hvala na odgovoru
Onda nemam razloga za brigu?
Jedino sljedeci put malo mirnije voziti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Voze itekako i stare aute, mene i frenda su prije tjedan dana zaustavili u staroj golf petici GTI sa bljeskalicama ispod vjetrobrana u poluraspadnom stanju kod Plitvica... To je onda neka mobilna granična policija? Oboje su bili u civilu sa značkama oko vrata i pisali nam prometni prekršaj tj. zvali prometnu policiju iako s nama nemaju ništa... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija