Jump to content

Ponovni izračun mirovine


Dadolibe1

Preporučene objave

Pitanje za štovanog profesora .U starosnoj mirovini sam od 2016.po odluci ministra obrane kao Dvo po posebnim propisima.U međuvremenu sam dobio riješenje o priznanju statusa branitelja dragovoljca gdje mi priznaju period 31.07-31.12.1991.Tražio sam korekciju mirovine i čekam riješenje.Od prije sam imao već 1602 dana borbenog sektora.Sada još 153 dana.

Imao sam dosad 37g i 9.mjeseci staža i penalizaciju 0.34 po mjesecu do punih 41.g.1,456 prosjek 10 najpovoljnijih godina.1,229 prosjek ukupnog staža.Tada 4145kn .mirovine riješenje.Sada je to godišnjim usklađenjima 5220kn .Koja mirovina je sada najpovoljnija jer se smanjuje dobna granica kao branitelju za 57 mjeseci i kao Dvo za 12/15.za period 1996-2012 uk.16 godina za tri godine.Kad bih mogao u braniteljsku.Koja je mirovina najpovoljnija po vama.Rođen sam 22.03.1966.Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega,

uz trenutno poznate parametre iznosi Vama nepoznatih mirovina bi bili kao na slici, uz obavezu ostvarenih 24 mjeseca rada temeljem ugovora o radu na pola radnog vremena nakon umirovljenja 2016-te godine

Pravo na starosnu braniteljsku mirovinu možete ostvariti 22.6.2026.g., a starosnu mirovinu po općem propisu ZOMO možete ostvariti 22.3.2028.g.

Izracun braniteljske mirovine.jpg

Dadolibe - izračun svih starosnih mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , prof je napisao:

Poštovani kolega,

uz trenutno poznate parametre iznosi Vama nepoznatih mirovina bi bili kao na slici, uz obavezu ostvarenih 24 mjeseca rada temeljem ugovora o radu na pola radnog vremena nakon umirovljenja 2016-te godine

Pravo na starosnu braniteljsku mirovinu možete ostvariti 22.6.2026.g., a starosnu mirovinu po općem propisu ZOMO možete ostvariti 22.3.2028.g.

Izracun braniteljske mirovine.jpg

Dadolibe - izračun svih starosnih mirovina.makroenabled.xlsm 70 kB · 3 downloads

Hvala vam,znači otežani uvjeti rada i dani u borbenim sektoru se po vama ne zbrajaju.Zaboravio sam navesti da sam sžn,ako uopće igra ulogu.Sadašnja mi je mirovina veća nego po ovom izračunu.Radim na pola radnog vremena 4mjeseca znam da  trebam 2 godine.Znači najpovoljnija mi je ova po posebnim propisima jer mi je vrijednosni bod 1.456 za 10  najpovoljnijih godina.U biti ništa nisam dobio sa 91.godinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija