Jump to content

Kupoprodani ugovor za motorna vozila-tužba


Imilkoo

Preporučene objave

Poz svima..

Evo ovako imam sljedeću situaciju prodao sam automobil kojega je kupac pregledao cak vozio kod mehanicara da bi me zvao nakon 5 dana i rekao da bi auto vratio jer je nasao manu tj varen je blok motora(u međuvremenu je on auto prepisao ne na sebe nego na prijatelja jer je on pod nekom ovrhom navodno)ugovor uredno ispunjen i jedan primjerak sam sebi ostavio...ja za to nisam znao auto je kod mene cca 6mj posto imamo uvjete za kupit novi taj je prodan ja sam 3 vlasnik Hr a 2016g je uvezen iz Njemačke auto kuca ga uvezla(aj sad znaj koliko je jos imo vlasnika)

E sad ja nisam niti kakvi svercer nit sam znao za taj kvar uopce kupio sam auto napravio s njim cca 10000km bez problema rekao sam da necu auto nazad i gotovo jer je vec s njim napravio 2000km prepiso ga na sebe itd...

On se prijeti sudom tužbom?

Dali uopce moze tuziti ?

Logikom se vidim da sam prvi vlasnik onda je logicno da sam nesta smuljo al ovako ja nit luk jeo nit miriso,ugovor također ima stavku da je kupac pregledao auto i da nema prigovora u svezi kvalitete i cijene.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Imilkoo je napisao:

Poz svima..

Evo ovako imam sljedeću situaciju prodao sam automobil kojega je kupac pregledao cak vozio kod mehanicara da bi me zvao nakon 5 dana i rekao da bi auto vratio jer je nasao manu tj varen je blok motora(u međuvremenu je on auto prepisao ne na sebe nego na prijatelja jer je on pod nekom ovrhom navodno)ugovor uredno ispunjen i jedan primjerak sam sebi ostavio...ja za to nisam znao auto je kod mene cca 6mj posto imamo uvjete za kupit novi taj je prodan ja sam 3 vlasnik Hr a 2016g je uvezen iz Njemačke auto kuca ga uvezla(aj sad znaj koliko je jos imo vlasnika)

E sad ja nisam niti kakvi svercer nit sam znao za taj kvar uopce kupio sam auto napravio s njim cca 10000km bez problema rekao sam da necu auto nazad i gotovo jer je vec s njim napravio 2000km prepiso ga na sebe itd...

On se prijeti sudom tužbom?

Dali uopce moze tuziti ?

Logikom se vidim da sam prvi vlasnik onda je logicno da sam nesta smuljo al ovako ja nit luk jeo nit miriso,ugovor također ima stavku da je kupac pregledao auto i da nema prigovora u svezi kvalitete i cijene.

 

Općenito, rizik propasti ili oštećenja stvari prelazi s prodavatelja na kupca u trenutku predaje same stvari, međutim, kada je materijalni nedostatak na stvari postojao u trenutku predaje, onda prodavatelj odgovara za takav nedostatak bez obzira jel mu isti bio poznat ili ne(čl. 400. Zakona o obveznim odnosima).

Materijalni nedostaci popisani su prije svega u čl. 401. Zakona o obveznim odnosima (pročitajte redom i provjerite kakva bi bila priroda tog nedostatka)

Kada se radi o vidljivom nedostatku, kupac je dužan o takvom nedostatku obavijestiti prodavatelja odmah prilikom pregleda stvari, ako je prodavatelj nazočan, a ako nije nazočan onda ga je dužan obavijestiti u roku od 8 dana od pregleda.

Ako se radi o skrivenim nedostacima, nečemu što nije moglo biti vidljivo redovitim pregledom, kupac je dužan obavijestiti prodavatelja u roku od 2 mjeseca od saznanja.

Kupac, u tom slučaju kada je pravovremeno obavijestio prodavatelja o nedostacima, ima više mogućnosti, kao npr. zahtijevati zamjenu, popravak, raskid ugovora, i sl. (čl.410).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Law or Love je napisao:

Općenito, rizik propasti ili oštećenja stvari prelazi s prodavatelja na kupca u trenutku predaje same stvari, međutim, kada je materijalni nedostatak na stvari postojao u trenutku predaje, onda prodavatelj odgovara za takav nedostatak bez obzira jel mu isti bio poznat ili ne(čl. 400. Zakona o obveznim odnosima).

Materijalni nedostaci popisani su prije svega u čl. 401. Zakona o obveznim odnosima (pročitajte redom i provjerite kakva bi bila priroda tog nedostatka)

Kada se radi o vidljivom nedostatku, kupac je dužan o takvom nedostatku obavijestiti prodavatelja odmah prilikom pregleda stvari, ako je prodavatelj nazočan, a ako nije nazočan onda ga je dužan obavijestiti u roku od 8 dana od pregleda.

Ako se radi o skrivenim nedostacima, nečemu što nije moglo biti vidljivo redovitim pregledom, kupac je dužan obavijestiti prodavatelja u roku od 2 mjeseca od saznanja.

Kupac, u tom slučaju kada je pravovremeno obavijestio prodavatelja o nedostacima, ima više mogućnosti, kao npr. zahtijevati zamjenu, popravak, raskid ugovora, i sl. (čl.410).

 

Treba imati na umu da se iste odredbe Zakona o obveznim odnosima primjenjuju i u slučaju Ugovora o kupoprodaji koji ste Vi potpisali s autokućom (s tim da se u tom slučaju radi o potrošačkom ugovoru pa vrijede povoljnije odredbe)

S obzirom da su odredbe opširne pročitajte detaljnije u zakonu ili postavite konkretno pitanje koje vas zanima.

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Law or Love je napisao:

Treba imati na umu da se iste odredbe Zakona o obveznim odnosima primjenjuju i u slučaju Ugovora o kupoprodaji koji ste Vi potpisali s autokućom (s tim da se u tom slučaju radi o potrošačkom ugovoru pa vrijede povoljnije odredbe)

S obzirom da su odredbe opširne pročitajte detaljnije u zakonu ili postavite konkretno pitanje koje vas zanima.

Lp

 

Po tome ispada da i ja mogu tužiti predhodnog vlasnika? On mozda autokucu od koje je kupio,oni uvezli iz Njemačke? Kud to onda ode?

Kako uopce dokazati kad je nastalo ostecenje? Moguce da je nastalo kod kupca koji je kupio auto od mene pa oce vratit auto i podvalit da je takvog kupio...tu se tesko uhvatit kraja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam Vam napisao, niste Vi da dajete garanciju, i na njega se ne trebate obazirati, i najvjerovatnije hoće vratiti auto. Ako i pokrene tužbu , na njemu leži teret dokaza, da dokaže da je bilo puknuće bloka prije. Ako auto ne troši ulja i ne gubi rashladnu tekućinu,  i ide bez problema , šta ga smeta onda što je blok bio varen . Jeste li sigurni da je blok  ili glava motora , jer to neki mješaju, jer češče hoće puknuti glava motora ( pregrijavanje ) nego li blok, jer blok najčešće pukne zimi ako se ima voda ili je malo antifriza, a više vode da voda na niskim temperaturama smrzne i tada dođe do puknuča bloka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ponton je napisao:

Kao što sam Vam napisao, niste Vi da dajete garanciju, i na njega se ne trebate obazirati, i najvjerovatnije hoće vratiti auto. Ako i pokrene tužbu , na njemu leži teret dokaza, da dokaže da je bilo puknuće bloka prije. Ako auto ne troši ulja i ne gubi rashladnu tekućinu,  i ide bez problema , šta ga smeta onda što je blok bio varen . Jeste li sigurni da je blok  ili glava motora , jer to neki mješaju, jer češče hoće puknuti glava motora ( pregrijavanje ) nego li blok, jer blok najčešće pukne zimi ako se ima voda ili je malo antifriza, a više vode da voda na niskim temperaturama smrzne i tada dođe do puknuča bloka.

Ma iskreno neznam sto je jer ja to nista nisam vidio jel blok il glava ,napravio sam jedan servis kod majstora koji je rekao da je sve odlicno...auto iso odlicno cijelo vrijeme prosao sam s njim pola Hr u par mjeseci...on napravio u dva dana 1000km s autom bez problema auto ide vozi pali sve normalno al on tvrdi svoje...isti taj je doso gledat auto u 11h navecer i tio kupit auto ja mu nisam tio prodat tj dat auto da vozi nego sam rekao da dode drugi dan po danu pregledat auto i da mozemo napravit ugovore i isplatu...ko ide po noci kupovat auto ??

Da sam imao namjeru uvalit bio bi ga dao istu vecer i uzeo novce jer je imao kod sebe lovu.

Sve mi je to bilo sumnjivo odmah,kao da se namjerno oce dodatno naplatit od mene tj povratit dio novca,neznam....jos kad smo pravili ugovor dosao je s podatcima od prijatelja da ce on njega potpisat i na njega auto jer je on blokiran...od samog pocetka mi to sve smrdi 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što pišete , sigurno nije imao poštene namjere, kada je dolazio kupiti auto u 11 navečer. Ako je majstor rekao da je auto, dobro, ide odlično , pišete da je u 2 dana prošao 1000 km, ko zna kako ga je ganjao, da njemu nije pukla glava, pregrijao, falilo  rashladne tekućine, pa na topao motor nadolio hladnu rashladnu tekučinu, ( to se može, ali motor mora raditi, jer kada je motor topao , a hladna rashladna tekučina, hoče glava puknuti ), to ljudi često neznaju ili zaborave, i sada pokušava Vama vratiti auto. 

Niste napisali koliko je auto star i koliko je imao km i je li dizel ili benzinac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je auto star 10 godina i ima 225000 km, i tu za Vas nema nikakve odgovornosti da dajete garanciju, na te godine i kilometre, a ovlašteni trgovci , odnosno auto kuće ne bih niti uzele takav auto u prodaju, jer moraju nešto garantirati, a s autom 10 godina i 225000 km može svašta biti, kao što sam napisao to je privatna kupnja  kupljeno - viđeno, a kupac ako je htio baš u detalje pregledati trebao je tražiti pregled kod ovlaštenog servisera, a kako pišete da nije trošio ni vodu ni ulje, jer to je jedan od znakova puknuća glave ili bloka , najvjerovatnije Vam hoće auto vratiti, iz ko zna kojih razloga , a kako sam prije naveo on za tužiti treba imati dokaze, teret dokaza je na njemu, a gdje to da je još kupio na drugoga, pa taj ako je vlasnik treba formalno tužiti i najvjerovatnije neće biti ništa iz tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija