Jump to content

Prodaja cestice


korisnik88

Preporučene objave

Pozdrav, 

Imam dva pitanja. 

Prvo je, moze li se dio cestice koji je u suvlasnistvu prodati bez suglasnosti drugog suvlasnika? (Bez mogucnosti tuzbe kasnije ili nekakvih drugih zavrzlama).

Drugo, ukoliko mi je cestica darovana prije mjesec dana te je darovni ugovor odobren vec na sudu, mogu li ju prodati odmah ili treba proci neko vrijeme kako bih ju mogao prodati?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , ellen1234 je napisao:

Prvo je, moze li se dio cestice koji je u suvlasnistvu prodati bez suglasnosti drugog suvlasnika? (Bez mogucnosti tuzbe kasnije ili nekakvih drugih zavrzlama).

Da, možete.

prije 8 sati , ellen1234 je napisao:

Drugo, ukoliko mi je cestica darovana prije mjesec dana te je darovni ugovor odobren vec na sudu, mogu li ju prodati odmah ili treba proci neko vrijeme kako bih ju mogao prodati?

Ništa ne morate čekati, slobodno možete raspolagati sa svojim vlasništvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Miran89 je napisao:

Možete vi prodati bez problema odmah sutra parcelu, ali je u zakonu ugrađeno da se prodaja u roku kraćem dvije godine od dana stjecanja penalizira s 20% + prirez. Cilj toga je spriječiti mešetarenje i zakidanje države za porez na zaradu.

Vazi li to i ako mi je moj otac darovao tu cesticu pa ju zelim prodati, ili nije bitno tko je darovao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Miran89 je napisao:

Nije bitno tko ju je darovao, bitno je da prođe dvije godine (u ovom slučaju) od dana darovanja da vas ne zaskoči porez.

Moram priznati da sam sad zbunjen. Na stranici:

https://www.porezna-uprava.hr/pozivni_centar/Stranice/dohodak-od-otudenja-nekretnina-i-imovinskih-prava.aspx

Nalazim ovo o cemu govorite i prilazem dvije slike gdje sam zaokruzio ono sto me buni. Ako mi mozete pojasniti bio bih zahvalan. Kazete da nije bitno tko je darovao, a ovdje pise drugacije koliko sam shvatio. 

20221029_151320.jpg

20221029_151503.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija