Jump to content

Vjenčanje u kaznionici


StjepanVtc

Preporučene objave

Dobar dan, ovako zanima me ako mi netko može reći u koliko zna...kakva je procedura vjenčanja u zatvoru? Djevojka mi treba biti za koji dan iz centra za dijagnostiku prebačena u kaznionicu Požega. Ukupna kazna joj je 7 mj no od toga je mjesec manje jer je mjesec već u centru tako da je ostalo još 6mj. Ono što me zanima što bi ona trebala učiniti da podnese i kome zahtjev za vjenčanje nakon prebačaja u kaznionicu i da li ona sama ako se tamo vjenčamo ili ja kao tada joj suprug mogu potraživati pismenim putem zbog novo nastalih okolnosti smanjenje kazne? I ako može na njezinu ponavljam ukupnu kaznu 7 mj koliko u tom slučaju bi joj se moglo umanjiti? Hvala svima na odg i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 11. 2022. u 12:33, StjepanVtc je napisao:

Dobar dan, ovako zanima me ako mi netko može reći u koliko zna...kakva je procedura vjenčanja u zatvoru? Djevojka mi treba biti za koji dan iz centra za dijagnostiku prebačena u kaznionicu Požega. Ukupna kazna joj je 7 mj no od toga je mjesec manje jer je mjesec već u centru tako da je ostalo još 6mj. Ono što me zanima što bi ona trebala učiniti da podnese i kome zahtjev za vjenčanje nakon prebačaja u kaznionicu i da li ona sama ako se tamo vjenčamo ili ja kao tada joj suprug mogu potraživati pismenim putem zbog novo nastalih okolnosti smanjenje kazne? I ako može na njezinu ponavljam ukupnu kaznu 7 mj koliko u tom slučaju bi joj se moglo umanjiti? Hvala svima na odg i lp

Bok, 

Pratim Vas slucaj vec neko vrijeme, i drago mi je da sad napokon znate da ce ici u Pozegu. 

Vasa cura mora svaki zahtjev predati pismeno svom referentu u zatvoru i taj predaje upravitelju zatvora. Neka se raspita dali je takvo vjecanje moguce u Pozegi? A Vi isto tako mozete na posjeti inzistirati da razgovarate s referentom o svojo želji (ženidba).

To ne utjece na smanjenje kazne, kako sam Vama vec vise puta pisala , nakon izdrazanih 2/3 , to je 5 mjeseci u njenom slucaju , pise zamolbu za odpust nadleznom Zupanijskom sucu izvrsenja.

Sve najbolje za Vas , puni ste nade i zelim Vam da izdrzite ovo tesko vrijeme.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, a da li ona može to pokrenuti i prije? Zapravo kako sam negdje pročitao da mjesec dana prije 2/3 kazne upravitelj kaznionice zakonski mora pokrenuti postupak za uvjetni otpust..ili ona sama može pisati uz pomoć referenta? Naravno ako je sve u redu..ugl pričekat čmo sad da ju prebace da vidim di će točno biti pa budemo više uskoro znali, nadam se i hvala još jednom i lp..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ako pise na pola kazne moze je lagano odbiti Sudac izvrsrnja Zupanijskog suda! 

I onda ona vise nemoze pisati po drugi put da trazi odpust prije isteka kazne, nego ce ostati do kraja tih 7 mjeseci unutra. Zato ako nece sebi praviti stetu, ide na sigurno i pise kako sam vam opisala. 

To sto vi citate, nije u stvarnosti tako, to sam isto vec pisala, manite se teorije. 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Vjenčanje u ZATVORU 

Pišem ovdje isključivo za Remetinec, moje iskustvo da bi budućim mladencima to isto olakšala jer sam ja izludila dok san našla sve odgovore.

Ukoliko se odlučite za vjenčanje u zatvoru Remetinec dok je osoba u istrazi, to je teška kategorija jer zatvoreniku dozvolu za vjenčanje mora odobriti sudac istrage, a oni to redovno odbijaju (nama su 6,7 puta) zbog,kako je meni sutkinja rekla moralnih razloga.  

Kad zatvorenik pređe iz istrage u izdržavanje kazne, najprije dijagnostika naravno.. e onda osoba koja je na slobodi odlazi u matični ured Novi Zagreb, kod matičarke Dubravka Odorčić jer je ona za te terene, sa sobom mora ponijeti KOPIJU OSOBNE OD ZATVORENIKA, KOPIJU OSOBNE OD OSOBE NA SLOBODI i KOPIJU OSOBNE OD KUMOVA koji bi trebali biti sa slobode, nikako zatvorenici jer to otežava slucaj i skoro nikad ne prolazi. Također treba ponijeti i IZJAVU ZATVORENIKA u kojoj zatvorenik navodi kako se slaže da osoba koja je na slobodi zakaže vjenčanje bez njegovog prisustva i da se slaže da osoba koja je na slobodi napravi sve potrebno da bi se vjenčanje održalo. Ja sam zamolila  referenticu da mi izjavu uslika i pošalje na mail. To sam izfotokopirala i također dostavila s kopijama osobna matičarki. Ona na temelju toga zakazuje datum 30dana od tog dana kad ste došli prijaviti i daje vam neko vrijeme kad će  se isto održati. Obvezno sa sobom morate imati i biljega za 70kn, malo manje od 10€ i dobiti će te račun za uplatu, poziv na broj i sve potrebno da se vjenčanje plati cca 430€. Vjenčanje je potrebno platiti u roku od 3 dana. 

Obavezno matičarku zatražite i potvrdu da je vjenčanje zakazano na određen dan i vrijeme.

Kad to sve odradite, morate vašem zatvoreniku reći da je sad vrijeme da oni pišu zamolbu upravi zatvora. Molba mora sadržavati IME I PREZIME ŽENIKA I NEVJESTE, IME I PREZIME KUMOVA, IME I PREZIME MATIČARA I IZ KOJEG MATIČNOG UREDA DOLAZI, DATUM VJENČANJA, VRIJEME U KOJE JE ZAKAZANO VJENČANJE TE LOKACIJA. MOLBA mora sadržavati svaki detalj i doslovno treba zamoliti da se odobri održavanje vjenčanja.

U međuvremenu OSOBA NA SLOBODI treba KOPIJE OSOBNE i trebalo bi RODNE LISTOVE od kumova, i ženika i nevjeste, s POTVRDOM O ZAKAZIVANJU VJENČANJA poslati na mail u centar za dijagnostiku te, također napisati molbu s svim navedenim podatcima.

Kad uprava izda dozvolu, zatražite da vam pošalju na mail i vi proslijedite istu matičarki..i to je tooo.. odbrojavate sitno onda. 

Evo nadam se da sam vam malo bar pomogla. Sretnoo dalje :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija