Jump to content

Kamata oko 50 posto ( EOS )


Alen2222

Preporučene objave

Pozdrav.

Ma ovom Eosu bas nista ne vjerujem , pa bih se htio konzultirati s nekime tko nesto vise zna o tome nego ja.

Naime , postojala je ovrha od cca 70 000 kn od OTP banke. U meduvremenu je dug otkupio EOS Matrix. Provedba ovrhe je isla normalno preko FINA-e. Spustila se na nekih 45 000 kn. Od kojih je glavnica bila 43 000 kn , kamata oko 2000 kn ( tako je pisalo na ocevidniku iz FINA-e). Sljedeći korak EOSa je bio da su zatrazili od firme direktnu uplatu dugovanja EOSu. Firma je uplacivala jedno vrijeme , dok se pravnici firme nisu "zakacili" sa EOSom i prestali su im uplacivati direktno nego je firma taj iznos uplacivala na tekuci racun. U tom trenutku iznos ovrhe je bio nekih 36 000 kn , od kojih 1000-2000 kn kamata. Pa je EOS za isit taj predmet , tj istu tu ovrhu krenula ponovo potrazivati preko FINA-e. Ali je tada iznos te iste ovrhe bio 62 000 kn.

Na sta su oni rekli da je glavnica 36 000 kn , redovne kamate 5 000 kn , trošak aktivacije ovrhe 1000 kn i zakonske zatezne kamate skoro 20 000 kn.

E sad mene zanima sta je sa tim zateznim kamatama. Isti predmet je bio kod EOSa , kamate su bile 2000 kn. Par mjeseci poslije , ista ovrha , kamate su vise od 50 posto glavnice.

Dali itko zna objasniti , i dali je to opce sve u redu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 172 kaze da se prvo otplacuje kamata a na kraju glavnica ?

Mogu ja zatraziti od EOSa specifikaciju uplata. Ali da su zatvarali prvo glavnicu , onda bi se glavnica puno vise smanjila. Ali nakon toliko mjeseci uplata glavnica je danas je malo manjanego tada , a zatezna kamata otisla u nebo.

Sve i da su otplacivali prvo glavnicu , neznam kako kamata moze skociti za 10 puta , od 2 000 kn na 20 000 kn a svaki mjesec se redovno placalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 01. 2023. u 14:37, Alen2222 je napisao:

Čl. 172 kaze da se prvo otplacuje kamata a na kraju glavnica ?

Troškovi, kamate, pa glavnica.

Dana 13. 01. 2023. u 14:37, Alen2222 je napisao:

Mogu ja zatraziti od EOSa specifikaciju uplata.

Možete, ali Vam nisu dužni dati.

Dana 13. 01. 2023. u 14:37, Alen2222 je napisao:

Ali nakon toliko mjeseci uplata glavnica je danas je malo manjanego tada , a zatezna kamata otisla u nebo.

Ovršnu ispravu sa podacima o uplati možete dati na obračun stvarnog stanja duga na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija