Jump to content

Vožnja po autocesti u Sloveniji bez vinjete


miroslavperko

Preporučene objave

Poštovani,

Upravo sam saznao da mi je žena vozila u Sloveniji po autocesti bez vinjete.

Znam da je prije bilo da moraju zaustaviti da bi napisali kaznu, ali neznam kakva je situacija sada nakon što su uveli e-vinjete.

Nije se dugo vozila, ušla je na Breganu i odvezla se do Brežica (nije ušla autoputom u Sloveniju), a kada je nazad išla nije izašla na autoput uopće.

Mene sad zanima možemo li očekivati kaznu, kolika bi ona mogla biti i postoji li mogućnost žalbe na tu kaznu ako je bude.

Lijep pozdrav!

uređeno: od miroslavperko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 01. 2023. u 18:55, miroslavperko je napisao:

Poštovani,

Upravo sam saznao da mi je žena vozila u Sloveniji po autocesti bez vinjete.

Znam da je prije bilo da moraju zaustaviti da bi napisali kaznu, ali neznam kakva je situacija sada nakon što su uveli e-vinjete.

Nije se dugo vozila, ušla je na Breganu i odvezla se do Brežica (nije ušla autoputom u Sloveniju), a kada je nazad išla nije izašla na autoput uopće.

Mene sad zanima možemo li očekivati kaznu, kolika bi ona mogla biti i postoji li mogućnost žalbe na tu kaznu ako je bude.

Lijep pozdrav!

Ako je ušla u SLO na maloj granici u Bregani i vozila do Brežica starom cestom uz autocestu (pretpostavljam da se tuda i vratila), onda nije koristila autocestu i ne mora imati vinjetu.

kada opet pročitam tekst, ispada da je ušla na maloj granici, negdje ušla na autocestu (vjerojatno Mokrice) i autocestom se odvezla do Brežica (ipak je vozila autocestom). Kazna će biti samo ako su je snimili da vozi autocestom bez vinjete, tj ako na tom dijelu autoceste imaju kamere za nadzor prometa i registraciju vozila).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam čitao na internetu da njihova firma koja upravlja autocestama (DARS) nema pravnu mogućnost dobiti podatke o vlasnicima vozila iz inozemstva, ali ako je ranije utvrđen prekršaj isti se može naknadno sankcionirat ukoliko se vozilo opet pojavi u sloveniji.

s obzirom na ovu malu relaciju moguće je da žena nije snimljena.

kolega sivko dobro govori, kontrolira se pomoću kamera, imaju fiksne kamere i prijenosne koje premještaju po potrebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija