Jump to content

Brisanje založnog prava - procedura


marin_otto

Preporučene objave

Pozdrav, zamolio bi nekoga tko ima iskustva, da mi kao laiku ukratko objasni postupak brisanja založnog prava s nekretnine.

Situacija je prilično čista - vlasnik sam stana, stan je prethodno imao kredit za otkup koji sam preuzeo prilikom kupnje - i sad je taj kredit otplaćen u cjelosti. Mogu li sam podnijeti "prijedlog za uknjižbu brisanja založnog prava", pretpostavljam da samo treba priložiti potvrdu od banke da je sve podmireno? Zalog je bio u korist pravne osobe (nije bila upisana banka već izvorni vlasnik stana) - trebam li i od njih kakvu potvrdu ili sl.?

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, imam zabilježbu tereta jedne škz koja je brisana iz registra, također je brisana i stečajna masa i nema pravnih sljednike. Zabilježba je iz 1996.godine. Podnio sam zahtjev tj. odvjetnik za brisanje zabilježbe no odbijeno je , zanima me koje su mi mogućnosti.

uređeno: od markokzg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 16. 02. 2023. u 12:49, markokzg je napisao:

Poštovani, imam zabilježbu tereta jedne škz koja je brisana iz registra, također je brisana i stečajna masa i nema pravnih sljednike. Zabilježba je iz 1996.godine. Podnio sam zahtjev tj. odvjetnik za brisanje zabilježbe no odbijeno je , zanima me koje su mi mogućnosti.

uz novi zahtjev za brisanje zabilježbe dostavi potvrdu iz trgovačkog suda (nadležnog) da škz više  ne postoji, da je brisana iz sudske evidencije.

Dana 06. 02. 2023. u 8:58, marin_otto je napisao:

Pozdrav, zamolio bi nekoga tko ima iskustva, da mi kao laiku ukratko objasni postupak brisanja založnog prava s nekretnine.

po novom zakonu ne možeš sam tražiti brisanje zabilježbe.

obrati se javnom bilježniku  (jeftinije je od usluga odvjetnika)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija