Jump to content

Umirovljenje


White Walter

Preporučene objave

Pozdrav svim braniteljima na forumu, imao bih pitanje vezano za mirovinu, naime HRVI sam 20 % maloljetni dragovoljac sa 1405 dana borbenog sektora,specijalna policija, imam preko 30 godina radnog staža bez beneficije, u radnom sam odnosu, privatni sektor, mogu li podnijeti zahtjev u mirovinskom za umirovljenje po zakonu o Hrvatskim braniteljima? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morao si dobiti nalaz i mišljenje drugostupanjski za hrvi, meni je vještak na prvostupanjskom rekao 20 posto bolest 20 posto maloljetnost jednako je 30 posto sve ukupno i jesam li time zadovoljan, po članku 37 maloljetni dragovoljac ima pravo na povećanje od 10 do 30 posto, tebi su vjerojatno dali samo 10 ili se nisu pozvali na članak 37 svakako to provjeri 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , White Walter je napisao:

Ne znam prijatelju moj stalni status imam od 12 mjeseca prosle godine nakon dugogodisnje borbe i dokazivanja ocite bolesti i lijecenja.

Nakon 2 godine od tog rješenja o hrvi za stalno možeš ponovo pokrenuti postupak za pogoršanjem i ovaj put se pozovi na članak 37. Uredbe o metodologijama vještačenja jer bi trebao dobiti kako ti je Kruno rekao 30%. Znam dosta slučaja gdje vještaci nisu iz prve primijenili taj članak ali su na pogoršanju tj. na ponovnom vještačenju kako su sad te komisije pod ministarstvom branitelja počele ispravljati. 

Uredba o metodologijama vještačenja članak 37.  

(1) U upravnim postupcima za ostvarenje prava na temelju propisa o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, osoba koja je u vrijeme rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 01. 03. 2023. u 7:09, Kruno76 je napisao:

Morao si dobiti nalaz i mišljenje drugostupanjski za hrvi, meni je vještak na prvostupanjskom rekao 20 posto bolest 20 posto maloljetnost jednako je 30 posto sve ukupno i jesam li time zadovoljan, po članku 37 maloljetni dragovoljac ima pravo na povećanje od 10 do 30 posto, tebi su vjerojatno dali samo 10 ili se nisu pozvali na članak 37 svakako to provjeri 

Evo odgovora ministarstva

Screenshot_20230309-143832_Microsoft 365 (Office).jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, na rješenju o hrvi za stalno ste imali uputu o pravnom lijeku tj. na isto ste se mogli žaliti mislim u roku 15 dana. Vidim da ste pisali ministarstvu branitelja a trebali ste se žaliti upravnom tijelu Sisačko-mos. koje je donijelo to rješenje ako je u roku. Ako ste propustili taj rok možete sve ponoviti nakon 2 godine od dana pravomoćnosti tog rješenja, kao što sam napisao već gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 03. 2023. u 7:09, Kruno76 je napisao:

 po članku 37 maloljetni dragovoljac ima pravo na povećanje od 10 do 30 posto, tebi su vjerojatno dali samo 10 ili se nisu pozvali na članak 37 svakako to provjeri 

 

Dana 01. 03. 2023. u 8:41, Skywalker007 je napisao:

može se povećati za 10% do 30%.

Piše "može se povećati" što znači može ali i ne mora ovisno o okolnostima nastanku bolesti.Napisano je dobro (za njih) tako da su oni uvijek u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija