Jump to content

Pojedinačni ispravni postupak


Krov

Preporučene objave

Molim ako netko moze objasniti u kojem je statusu postupak ako na https://oss.uredjenazemlja.hr/ pregled ZK predmeta,  u rubrici "Bilješka o kretanju spisa" piše doslovno ovako:

IZRADA NACRTA RJEŠENJA O POSTUPANJU PO PRIJEDLOGU ZA OTVARANJE POJEDINAČNOG ISPRAVNOG POSTUPKA

Što to konkretno znači tj. koja je to od faza i koliko ima tih faza cijelog postupka do konačne odluke suda.

Jeli to tek početak tj. potvrda o primitku zahtjeva za Ispravni postupak ili je to faza izrade odluke.

Zaista ne znam što me još očekuje ovdje i koliko to može trajati.

Hvala lijepa na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno se radi o postupku prema čl.210-211 ZZK, kojim se donosi rješenje o otvaranju PIP a isto mora sadržavati oglas o tome koji sadrži rok od 30 dana da bi se zainteresirane stranke, ako ih ima, mogle uključiti u postupak. Dakle, radilo bi se o službenom početku postupka i biti ćete pozvani da predujmite trošak oglasa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Spitfire, volio bih da je tako no ovo piše već više od mjesec dana tako, no bojim se da je to neki referent pripremio materijale za suca koji tek treba donijeti odluku o pokretanju PIP-a.

Ovo je već 8. mjesec od kad je predan zahtjev. Rokovi, koliko sam pročitao na webu postoje, ali ne i obveza da ih se suci pridržavaju. Nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što je sigurno, postupak nije ni počeo ako niste dobili Rješenje suda o pokretanju i otvaranju pojedinačnog ispravnog postupka.

To je prvi korak, i ako tog Rješenja nema, postupak normalno od strane suda još nije prihvaćen niti otvoren, što ne znači da i neće, naravno.

Rokovi, to je posebna priča.

To ja sve iz osobnog iskustva.

uređeno: od čudo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija