Jump to content

Prigovor za 0,71g/kg


kiki112

Preporučene objave

Otišao sam kući ranije jer sam bio autom, no očito sam se preračunao i popio pivo previše.

Napuhao sam 0,71 i dobio kaznu 390€ i 3 mjeseca. 

Auto mi je potreban jer trebam odvoziti sezonu (Taxi) kao što sam i prošle godine, te mi je novac potreban za financiranje doktorata.

Pretpostavljam da će biti otegotna okolnost jer je ponovljeni prekršaj s obzirom da sam u listopadu napuhao ako se ne varam oko 1,00 te mi je oduzeta vozačka na 2 mjeseca.

Je li žalba dovoljno dobro napisana ili se može nekako poboljšati?

Novčana kazna nije problem, niti se želim žaliti na nju, ali potrebna mi je vozačka dozvala kako bi moja egzistencija bila osigurana.

Također, je li moguće odgađanje zaštitne mjere? S obzirom da mi je vozačka potrebna do listopada (odnosno kraja sezone).

 

Bez naslova.png

uređeno: od kiki112
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor je ok, a mjera se ne može odgađati. Kad bude presuda i prođu svi rokovi, ona automatski počne. 

Ako želiš odgodu, možda je bolje poslati prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, jer će te onda zvati na sud, pa ćeš znati kad otprilike bude presuda (ovako ju donese i bez da te zove, pa saznaš kad je sve već gotovo). Jedino što bi se onda moglo dogoditi da sud bude tek početkom iduće sezone, pa si onda opet u istoj situaciji (mada onda možeš odgoditi jedno ili dva ročišta, bolest, put i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 03. 2023. u 1:52, drot13 je napisao:

Prigovor je ok, a mjera se ne može odgađati. Kad bude presuda i prođu svi rokovi, ona automatski počne. 

Ako želiš odgodu, možda je bolje poslati prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, jer će te onda zvati na sud, pa ćeš znati kad otprilike bude presuda (ovako ju donese i bez da te zove, pa saznaš kad je sve već gotovo). Jedino što bi se onda moglo dogoditi da sud bude tek početkom iduće sezone, pa si onda opet u istoj situaciji (mada onda možeš odgoditi jedno ili dva ročišta, bolest, put i sl.).

Ako šaljem prigovor bez izjašnjavanja o krivnji vrlo vjerojatno je da će zaštitna mjera biti tek poslije ljeta? Isto tako ako ulažem prigovor na sudu također imam dobru šansu za umanjenje kazne?

S već napisanim prigovorom, misliš li da ima neke šanse za ukidanje zaštitne mjere u potpunosti?

 

Isto tako, rok za žalbu je 8 radnih dana?  Predati ću žalbu bez izjašnjenja o krivnji prema predlošku s foruma tek u srijedu kako bih dobio par dana.

uređeno: od kiki112
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Nadovezao sam se ovdje /smatram da nije problem/ jer sam u problemu s prometom. Naime, vozio sam brže od dozvoljenog /ogr. 50, brzina 82- fiksna kamera/. Prigovorio sam u roku.

Sud mi poslao poziv za saslušanje koji nisam zaprimio te je nakon 8 dana sud donio osuđujuću presudu, jučer.

Dostavu poziva na portalu e-građani ne vidim, ali zapisnik o saslušanju je vidljiv i piše "pozvan je na vrijeme ali se nije odazvao", te je jučer uslijedila osuđujuća  presuda. Poziv nisam primio niti im je mogla biti vraćen dokaz o dostavi što niti sudac ne navodi. Presudu još nije moguće otvoriti putem e-građani.

Da li je moguće po prijemu osuđujuće presude iako je ona konačna uložiti  žalbu budući da je presuda donesena bez saslušanja okrivljenika , vidim da su to povrede zakona. Jednostavno, iznio bi svoju obranu i usmeno sucu, ali, poziv nije stigao. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija