Jump to content

Predsjednik suda, izvanredni pravni lijek


Orpheus

Preporučene objave

Zatražio sam izuzeće sutkinje zbog pristranosti, u odgovoru je predsjednik suda ne samo pravno, nego i funkcionalno nepismenim sadržajem odluke odbacio zahtjev, dakle siguran sam da ta individua ili nije poslovno sposobna ili je solidarna s institucijama koje su umrežene, zbog opisa ću navesti ono što se u javnim medijima naziva "kriminalnom hobotnicom" koja prožima sve sfere društva, a osobito tzv. pravosuđe, ili je oboje, dakle s obzirom na to da "riba smrdi od glave" kako se kaže u narodu ne očekujem ništa od tog u strogo pravnom smislu, ali zanima me najosnovnije o izvanrednom pravnom lijeku jer bih želio i da se pripadnici tzv. pravosuđa višeg reda izjasne o tome kako bih imao u posjedu taj papir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ovakav zahtjev i je za odbaciti. Protiv ove odluke nije dopuštena žalba.

 

Kakav zahtjev? Nisam uopće nigdje naveo na čemu se temeljio moj zahtjev za izuzećem, pa Vas ljubazno molim da pažljivije čitate i da ne zamišljate stvari koje nigdje ne pišu niti u naznakama, a posebno da ne iznosite mišljenja o tim stvarima koje ste zamislili, a nigdje ne pišu.

Znam da protiv ove odluke nije dopuštena žalba, ali jest dopušten izvanredni pravni lijek, kao što i piše u naslovu teme!

uređeno: od Orpheus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naveli ste puno, puno više nego li i možete zamisliti. Doduše, dosta toga nebitnog ste tu naveli, kao i Vaša nagađanja da ne kažem zamišljanja na temelju tih nagađanja...ali svakako dovoljno da je jasno da Vam zahtjev za izuzeće nije bio dopušten.

Znači, predsjednik suda uopće nije morao ulaziti u osnovanost zahtjeva kada ste zapeli već na samoj dopuštenosti zahtjeva. Zakon jasno propisuje razloge temeljem kojih se može tražiti izuzeće, a Vaš zahtjev ne samo da ne ispunjava te uvjete već ispunjava uvjete koje Zakon propisuje kao razloge zbog kojih se izuzeće ne može tražiti. Zato ste dobili odluku o odbačaju, a ne o odbijanju. Ukratko niste naveli obrazloženi razlog zbog kojega tražite izuzeće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Naveli ste puno, puno više nego li i možete zamisliti. Doduše, dosta toga nebitnog ste tu naveli, kao i Vaša nagađanja da ne kažem zamišljanja na temelju tih nagađanja...ali svakako dovoljno da je jasno da Vam zahtjev za izuzeće nije bio dopušten.

Znači, predsjednik suda uopće nije morao ulaziti u osnovanost zahtjeva kada ste zapeli već na samoj dopuštenosti zahtjeva. Zakon jasno propisuje razloge temeljem kojih se može tražiti izuzeće, a Vaš zahtjev ne samo da ne ispunjava te uvjete već ispunjava uvjete koje Zakon propisuje kao razloge zbog kojih se izuzeće ne može tražiti. Zato ste dobili odluku o odbačaju, a ne o odbijanju. Ukratko niste naveli obrazloženi razlog zbog kojega tražite izuzeće...

Naveo sam točno onoliko koliko treba, iako sam mogao i znatno više, ali kako god.

Sad sam provjerio, i zahtjev je odbijen, a ne odbačen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

A onda ste ovdje očito pogrešno postavili upit

 

Jesam, zabunom sam umjesto "odbio" napisao "odbacio". Kriv sam. :) I što sad da radim? :)  Iza svega ostalog stojim, ali nisam smatrao potrebnim da pišem...jednostavno sam naveo konkretan argument, a gospodin predsjednik se nije na to uopće referirao, nego je navodio neke skroz desete stvari, neprobavljive, evo. Mogu sve to i navesti, ali me samo zanimalo u smislu izvanrednog pravnog lijeka ono najosnovnije jer nisam pravnik po struci, nemam iskustva u parničenju, i učinilo mi se najlakšim ovdje postavit upit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Orpheus je napisao:

Jesam, zabunom sam umjesto "odbio" napisao "odbacio". Kriv sam. :) I što sad da radim? :)  Iza svega ostalog stojim, ali nisam smatrao potrebnim da pišem...jednostavno sam naveo konkretan argument, a gospodin predsjednik se nije na to uopće referirao, nego je navodio neke skroz desete stvari, neprobavljive, evo. Mogu sve to i navesti, ali me samo zanimalo u smislu izvanrednog pravnog lijeka ono najosnovnije jer nisam pravnik po struci, nemam iskustva u parničenju, i učinilo mi se najlakšim ovdje postavit upit.

A ima još jedna stvar kod toga, sad ste mi dali misliti. Taj "gospodin predsjednik suda" je komotno mogao i odbaciti zahtjev. Mogao je što je htio, jer je i napravio što mu se htjelo. Jer ako se netko uopće ne referira u odgovoru na sam argument iz zahtjeva, nego još napiše i niz drugih funkcionalno nepismenih antipravničkih i antipravnih izjava, onda je komotno mogao i odbiti, proglasit se nenadležnim (izmišljam), ili neku četvrtu opciju, ako postoji. A ako i ne postoji.

Stvarno ne bih htio ići više u širinu, ali uvjeren sam da svi ili većina ovdje jaaako dobro zna gdje živimo i kakve se sve odluke pišu, i to od vrha pa prema dolje. Ne sve i ne uvijek, naravno, ali ovo stvarno nikog ne bi trebalo čuditi. Moguće da je neki predmet druge prirode, neki kakav se rutinski rješava i politički neosjetljiv da bi sve išlo normalno, ali eto nije.

uređeno: od Orpheus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

Odbijen ili odbačen dođe na isto.Predsjednik suda donio je rješenje po kojem sudac neće bit izuzet.I to je početak i kraj.Postoje uvjeti koji moraju bit obrazloženi da bi sudac bio izuzet.

Predsjednik suda se između ostalog uopće nije niti referirao na moje obrazloženje zahtjeva za izuzećem.

Nije to to, postoje izvanredni pravni lijekovi, i to je bio moj upit u naslovu teme, želim iskoristiti svoje pravo na izvanredni pravni lijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija