Jump to content

Kanalizacija i vodovod


Galeb70

Preporučene objave

Pozz, tražim savjet vezano uz prava korištenja vodovoda i  kanalizacije koji  je doveden do naše kuče preko susjedove  parcele prije cc30 godina  jer je to nekada bila jedna parcela !?  Kupili smo kuću od ženine ujne  , gdje nam je prodavatelj ( ujna ) izostavio detalj gdje je  povučena kanalizacija i vodovod , a ona je parcelizaciju  svoje parcele izvela negdje oko 2015 godine . Naime sad imamo problem , kuču  smo stavili u  fazu etažiranja i kada je susjed ( bratič od žene ) shvatio  da budemo vjerojatno  dali dio u  najam ili  prodali došel je sa sa zahtjevom da si instalacije vodovda i kanalizacije stavimo na našu parcelu . Bit če to pozamašan trošak , imam li pravo te instalacije i dalje upotrebljavati ili zaista moramo na novo sve vuč i da li je ujana to morala izvesti po  završetku parcelizacije  ?? Da li  je to bila njezina dužnost ? 

Lp

Hvala za odgovor 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik, ali s obzirom da je prošlo 20 godina otkada koristite te vodove mislim da ste stekli služnost dosjelošću i da vam nitko ne može ograničiti korištenje tih vodova, također možete tražiti upis služnosti vodova u zemljišne knjige. U slučaju da vam na neki način onemoguće korištenje vodova odmah tražite zaštitu posjeda prava služnosti.

No ja nisam pravnik pa možda bolje da netko tko je potvrdi ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , senderos je napisao:

Nisam pravnik, ali s obzirom da je prošlo 20 godina otkada koristite te vodove mislim da ste stekli služnost dosjelošću i da vam nitko ne može ograničiti korištenje tih vodova, također možete tražiti upis služnosti vodova u zemljišne knjige. U slučaju da vam na neki način onemoguće korištenje vodova odmah tražite zaštitu posjeda prava služnosti.

No ja nisam pravnik pa možda bolje da netko tko je potvrdi ovo.

 

Za građevinsko područje ne vrijedi pravilo služnosti. Vodovi ako su ilegalni moraju se maknuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija