Jump to content

Vještačenje


antika

Preporučene objave

 Moja majka je u mirovini. Razboljela se. Njena dijagnoza je Exstrapiramidni poremećaj. Spada u grupu Parkinsonovih bolesti. Bila na operaciji ugrađena joj DuoDope pumpica. Osim toga ima i najteži oblik Osteporoze. Bila na liječenju i terapiji. Imala vještačnje na mirovinskom. Rezultat :  invalid 100%, 80% donji udovi, razina 4. Sve sa otpusnim pismima i rezultatima vještačenja predali smo  socijalnoj skrbi gdje nam rečeno da će biti vještačenje. Zbog čega se provode dva vještačenja?

uređeno: od Borbena7
Nečitko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Vještačenje

Vještačenja na mirovinskom više nema, već sva vještačenja radi ZOSI, novi Zakon je na snazi od 17.02.2022.

Po logici stvari, gore opisnoj situacij, sve je jasno (članak 50. Zakona o socijalnoj skrbi), imate pravo na osobnu invalidninu, pravo na ugroženog kupca energenata (članak 43.) i druga prava koja iz toga proizlaze. Dvostruko vještačenje je nelogično (vjerojatno ovisi o vremenu koliko je prošlo od vještaćenja). U svakom slučaju dobivate naknadu od dana predaje zahtjeva centru. Mislim da Vas neće ni zvati osobno, već će po dostavljenoj dokumentaciji izraditi Nalaz po zahtjevu centra i na osnovu nalaza izraditi rješenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, hvala na odgovoru .

Pred 10 dana pozvala me socijalna radnica da upiše neke moje osobne podatke, koji su joj potrebni. Pošto ja imam rješenje vještačenja koje sam  dobila od mirovinskog, pri tom razgovoru napomenula je da vjerovatno ne će biti potrebno da me pozovu na vještačenje. Jedno rečeno drugo učinjeno. Dobila sam zaključak od zavoda za socijalnu skrb, gdje me obavještavaju da će biti vještačenje  i sad čekam poziv.

Što učiniti ako se  Nalazi ne  podudaraju ?

Lijep pozdrav

 

 

 

 

uređeno: od antika
Rečenica nije bika potpuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavod za socijalnu skrb Vas može pozvati na tkz. preispitivanje prava koje Vam je priznato. Kod Vas je očito zatraženo preispitivanje zdravstvenog stanja koje može biti isto, pogoršano ili poboljšano. Iz mojeg iskustav u pravilu to ostaje isto. Može biti da je vještak kod zadnjeg vještačenja zatražio kontrolno vještačenje, što piše u rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 25. 08. 2023. u 9:11, cvrtila je napisao:

Zavod za socijalnu skrb Vas može pozvati na tkz. preispitivanje prava koje Vam je priznato. Kod Vas je očito zatraženo preispitivanje zdravstvenog stanja koje može biti isto, pogoršano ili poboljšano. Iz mojeg iskustav u pravilu to ostaje isto. Može biti da je vještak kod zadnjeg vještačenja zatražio kontrolno vještačenje, što piše u rješenju.

Osoba ima tuđu pomoć i njegu do 28.2.2024.Ne piše da je potrebno novo vještačenje.Šta dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da pravo vrijedi do 28.02.2024. negdje to u rješenju piše. Iz iskustva u mojem slučaju je pisalo kontrolno vještaćenje za 3 godine. Osobno sam samoinicijativno otišao u tadašnji CZSS,  uputili su me na kontrolno vještačenje iako su mi rekli da oni vode brigu o tome. S obzirom da bi od 01.01.2024. trebao stupiti na snagu Zakon o inkluzivnom dodatku, ukidaju se članci 50-60 Zakona o socijalnoj skrbi, mislim da će sve korisnike razlićitih prava ponovo preispitivati radi razvrstavanje u razine potpore od  1 do 5.

U Vašem slučaju ja bi svakao otišao u HZSS  (nekad CZSS) i raspitao se kako nebi ukinuli pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , cvrtila je napisao:

S obzirom da pravo vrijedi do 28.02.2024. negdje to u rješenju piše. Iz iskustva u mojem slučaju je pisalo kontrolno vještaćenje za 3 godine. Osobno sam samoinicijativno otišao u tadašnji CZSS,  uputili su me na kontrolno vještačenje iako su mi rekli da oni vode brigu o tome. S obzirom da bi od 01.01.2024. trebao stupiti na snagu Zakon o inkluzivnom dodatku, ukidaju se članci 50-60 Zakona o socijalnoj skrbi, mislim da će sve korisnike razlićitih prava ponovo preispitivati radi razvrstavanje u razine potpore od  1 do 5.

U Vašem slučaju ja bi svakao otišao u HZSS  (nekad CZSS) i raspitao se kako nebi ukinuli pravo.

Hvala na odgovoru.u prvom rješenju je pisalo da je potrebno ponovno vještačenje.Nakon vještačenja opet privremeno rješenje ali ne piše da je potrebno vještačenje nakon isteka datuma..Iza prvog rješenja su proveli vještačenje po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, to je preispitivanje po službenoj dužnosti. S obzirom da se ovdje radi (po Vašem pisanju) isključivo samo vještaćenje za predpostaviti je da vještaci predmjevaju da može doći do poboljšanja ili pogoršanja bolesti, a time i promjene prava. Preispitivanje se radi i po pitanju druge nekretnine, organiziranog smještaj u dom, ugovora o doživotnom uzdržavanju, primanje neke druge potpore po posebnom propisu, djelomićnog prava na potporu. itd.

Ako stoji datum do 28.02.2024. potrebno je novo rješenje (možda se ne radi o vještačenju, već o drugoj vrsti provjere)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, cvrtila je napisao:

Tako je, to je preispitivanje po službenoj dužnosti. S obzirom da se ovdje radi (po Vašem pisanju) isključivo samo vještaćenje za predpostaviti je da vještaci predmjevaju da može doći do poboljšanja ili pogoršanja bolesti, a time i promjene prava. Preispitivanje se radi i po pitanju druge nekretnine, organiziranog smještaj u dom, ugovora o doživotnom uzdržavanju, primanje neke druge potpore po posebnom propisu, djelomićnog prava na potporu. itd.

Ako stoji datum do 28.02.2024. potrebno je novo rješenje (možda se ne radi o vještačenju, već o drugoj vrsti provjere)

Od 1.1.2024 već stupa inkluzivni dodatak pa ću provjeriti kako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje, nalazim se u procesu rješavanja u CZSS . Nisam znala svoja prava pa sam zbog prirode bolesti tražila u mirovinskom  znak pristupaćnosti. Moje medicinske nalaze su poslali u Zavod za vještačenje. Dobila sam rješenje 100% invalid od toga 80 % u donjim ekstremitetima. Razina 4.   Dobila sam znak pristupaćnosti ali naknadu nisam. Javila sam se u Socijalnu Skrb. Pogledali su moje Rješenje. i tražili od mene ponovo dokumentaciju da će uslijediti  vještačenje u njihovom centru.

Vještaćenje je opet bilo bez mog prisustva, uglavnom rezultati potpuno drugačiji. Dobila sam rješenje za naknadu  pomoć u kući ( nešto sitno) i  obećanje da će me ponovo pozvati da riješe i ostalo što  mi pripada.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija