Jump to content

Prijava boravišta


imaginary

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam upit u vezi prijave boravišta. Nakon što sam doselila u jedan grad, prijavila sam boravište te našla posao na neodređeno. Prije toga sam 8 godina živjela u drugoj županiji i imala boravišta jer sam radila na određeno po zamjenama. Nakon godinu dana  u novom gradu došlo je vrijeme za produženje boravišta, ali su mi u mupu rekli da mi se gleda prethodni grad i da moram raditi prebivalište iako u zakonu piše da 2 godine mogu imat boravište prije prijave prebivališta.

Mene sad zanima smijem li opet produžiti boravište ili stvarno moram raditi prebivalište. 

Nadalje, najmodavcima su u mupu rekli da moramo sklopiti ugovor na 5 godina sto oni ne zele jer ce im ranije trebati stan iako mogu ga raskinuti mjesec ranije. Dakle, po mupu ne mogu dobit boraviste iako sam tek godinu dana u tom gradu s poslom na neodredeno koji sam dobila kad sam doselila, najmodavci ne zele prebivaliste. Smijem li ga kod nekog prijavit prebivaliste (rodak, kolega) iako najmodavci u tom stanu placaju porez za mene. Jer ja nisam iz te zupanije i meni treba nesto od tog dvoje.

 

Nadam se da dam uspjela objasniti situaciju.

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

uređeno: od imaginary
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godinu dana zivim u tom stanu. Trebala bih boraviste za jos jednu jer najmodavcima sljedece godine se tu mozda useli kcer. Ja sam u ovom gradu samo godinu dana i u clanku pise da 2godine smijem boraviste imati, na šalteru nedaju. Zvala sam mup podruznice par gradova i svagdje tumace kao ja, osim u mupu gdje se moram prijaviti.

Ne zelim mijenjati sve dokumente ako postoji mogucnost da za godinu dana moram izac, a s obzirom da je turisticki grad, trenutno stanova nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, imaginary je napisao:

Nadalje, najmodavcima su u mupu rekli da moramo sklopiti ugovor na 5 godina

Ne treba Vam uopće ugovor, dovoljna je izjava.

prije 1 sat, imaginary je napisao:

Smijem li ga kod nekog prijavit prebivaliste (rodak, kolega) iako najmodavci u tom stanu placaju porez za mene.

Zapravo bi trebali prijaviti prebivalište, ali na stvarnoj adresi na kojoj prebivate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne treba Vam uopće ugovor, dovoljna je izjava.

Zapravo bi trebali prijaviti prebivalište, ali na stvarnoj adresi na kojoj prebivate.

Problem je sto najmodavci ne zele da prijavim prebivalište i da na dokumentima imam njihovu adresu. Razlog ne znam. Ne zele. Ali inace problema s njima nikakvih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tehnički sad nema nikakve razlike za njih imaš li prebivalište ili boravište na toj adresi. Prije je bio problem jer nije bilo moguće odjaviti prebivalište osobi kojoj se ne zna novo prebivalište, pa su vlasnici stanova imali problema (podstanar ode, ne odjavi se i ne prijavi negdje drugdje, pa ga imaju godinama prijavljenog kod sebe), ali to je riješeno, sad te odjave bez problema ako odeš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , imaginary je napisao:

Problem je sto najmodavci ne zele da prijavim prebivalište i da na dokumentima imam njihovu adresu. Razlog ne znam. Ne zele. Ali inace problema s njima nikakvih.

 

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Tehnički sad nema nikakve razlike za njih imaš li prebivalište ili boravište na toj adresi

vrlo čest slučaj da stanodavci ne žele prijavljivati prebivalište i zahvaljujući takvim "strahovima" stanodavaca i pojednih zakonskih riješenja stvaraju se veliki problemi stanoprimcima..

evo jedan primjer .....suprug (roditelj)  ode raditi u drugi grad (obitelj mu ostaje ) i tamo ima posao na neodređeno vrijeme i protekne 2 godine boravišta na šta se on sad treba prijaviti po zakonu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Mister-X je napisao:

 

vrlo čest slučaj da stanodavci ne žele prijavljivati prebivalište i zahvaljujući takvim "strahovima" stanodavaca i pojednih zakonskih riješenja stvaraju se veliki problemi stanoprimcima..

evo jedan primjer .....suprug (roditelj)  ode raditi u drugi grad (obitelj mu ostaje ) i tamo ima posao na neodređeno vrijeme i protekne 2 godine boravišta na šta se on sad treba prijaviti po zakonu ?

Zakon su zeznuli skroz.  Ja ako i rijesim sad ovo pitanje i prijavim boraviste jer po zakonu i zagreb sam zvala mogu jos jednu godinu. Gdje je ovdje zapelo ne znam.. opet ako im kcer jos jednu godinu ne odluci uzet ovaj stan, opet sljedece godine vucem problem jer cu tam stvarno morat imat prebivaliste. I sto s doktorom, zubarom itd itd. Predaleko sam od doma da mogu ostavit svoju adresu i zivjet na crno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Mister-X je napisao:

suprug (roditelj)  ode raditi u drugi grad (obitelj mu ostaje ) i tamo ima posao na neodređeno vrijeme i protekne 2 godine boravišta na šta se on sad treba prijaviti po zakonu ?

 

prije 8 sati , sivko je napisao:

Prebivalište u gradu u kojem radi.

točno...namjerno sam postavio pitanje da ukažem na apsurdnost zakona i stvarno bi me baš zanimala logika razmišljanja tih koji donose takve zakone

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , imaginary je napisao:

Ali neće... išla sam dvaput i oba puta mi je ona bila i ja ne mogu ništa. Pozivala sam se na zakon i ništa..

U toj situaciji se igra na kartu "dovedite mi nadredenog da porazgovaram s njim" ili "uredu, dobit cete prijavu za ovo".

U najgorem slucaju prijavite boraviste preko eGradana i bok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija