Jump to content

Otkazni rok, državni službenik


hetta

Preporučene objave

Ubiti ćete me i odgovoriti da smo to već 100 puta pisali, ali - meni se čini da negdje u Zakonu o državnim službenicima i namještenicima ili u kolektivnom ugovoru piše da je najdulji otkazni rok mjesec dana kad radnik daje otkaz i ne spominje se "ako za to ima posebno važan razlog". Ne mogu naći da se ubiješ.

 

Zašto pitam.....sigurna sam da će ovi moji htjeti da ostanem čim duže, nema tko raditi. A ja hoću da mi plate neiskorišteni GO čim više. Kojeg imam 7 tjedana (još tjedan dana starog iz 2022 jer sam na BO). 

Ima li razlog da, kad se vratim i želim dati otkaz zbog novog posla, ne budem mjesec dana na GO i onda mi još plate 3 tjedna neiskorištenog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , hetta je napisao:

Ima li razlog da, kad se vratim i želim dati otkaz zbog novog posla, ne budem mjesec dana na GO i onda mi još plate 3 tjedna neiskorištenog?

Mogu Vam uskratiti da za vrijeme otkaznog roka od mjesec dana koristite godišnji odmor, odnosno mogu Vam u cijelosti isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor, ako je to nužno radi posla i organizacije poslovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da znam da mi mogu "neodobriti" GO. Meni osobno bi to bilo još bolje, pa da dobijem 7 tjedana neiskorištenog plaćeno, ali njima je važnije ipak da čim manje plate. 

Dakle, ipak samo Zakon o radu....osim ako dam izvanredni na temelju povrede nekog prava (u roku od 15 dana). 

Ok, vidjeti ćemo.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija