Jump to content

Tužba protiv policije, prehrana u pritvoru


c16627406

Preporučene objave

Napisali ste premalo podataka, za kvalitetan odgovor. MUP -a nema veze sa prehranom u zatvorskom sustavu, za to je nadležan ured za zatvorskisustav, prevedeno, pritvaranje je u nadležnosti Suca istrage  gdje ste bili pritvoreni, drugo je, ako ste vi bili zadržani u prostorijama MUP-a određeni broj sati, tad je odgovornost na MUP-a. Ako se radilo o minimalno 1.mj. pritvora, tada sa tužbom idete prema upravi za zatvorski sustav, koja je u nadležnosti Ministarstva Pravosđa, za kvalitetniji odgovor napišite više podataka, bez navođenja osobnih podataka službenih osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , frenki zg je napisao:

Napisali ste premalo podataka, za kvalitetan odgovor. MUP -a nema veze sa prehranom u zatvorskom sustavu, za to je nadležan ured za zatvorskisustav, prevedeno, pritvaranje je u nadležnosti Suca istrage  gdje ste bili pritvoreni, drugo je, ako ste vi bili zadržani u prostorijama MUP-a određeni broj sati, tad je odgovornost na MUP-a. Ako se radilo o minimalno 1.mj. pritvora, tada sa tužbom idete prema upravi za zatvorski sustav, koja je u nadležnosti Ministarstva Pravosđa, za kvalitetniji odgovor napišite više podataka, bez navođenja osobnih podataka službenih osoba.


Bok. bio sam cca 2 dana. dakle MUP me je uhitio, DORH donio odluku da se odbacuje optužba. I pustili su me nakon nekih 40sati tamo.

uređeno: od c16627406
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 10. 2023. u 8:10, c16627406 je napisao:


Bok. bio sam cca 2 dana. dakle MUP me je uhitio, DORH donio odluku da se odbacuje optužba. I pustili su me nakon nekih 40sati tamo.

To nije pritvor, to za zadržavanje od 48.h i spada u domen rada MUP-a a, tako da sad bar znate prema kome reagirati, tužbom ili pritužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 10. 2023. u 15:47, frenki zg je napisao:

To nije pritvor, to za zadržavanje od 48.h i spada u domen rada MUP-a a, tako da sad bar znate prema kome reagirati, tužbom ili pritužbom.


Da, zadržavanje do 48 sati. prekršili su pravilnik. tamo piše 3 obroka u 24 sata, ja sam bio duže, nisam dobio dovoljno hrane. Ima li smisla dati tužbu protiv države za odštetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Na ime čega bi nešto trebao dobiti? Štete? Kakva ti je točno šteta nastala?

prekršen je pravilnik, na koji se oni pozivaju. šteta mi je nastala da sam gladovao skoro 2 dana. i imam svjedoke da je to utjecalo na mene. naravno da je nastala šteta. 

I na spomen prekršajne prijave protiv nepoznate osobe malo su se uznemirili. tako da znaju da su u krivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Točno da je prekršen pravilnik.

Koliko je utjecalo na tebe odlučiti će stručnjaci a ne svjedoci.

Ne bi rekao da bi išla neka prekršajna prijava a ni osoba nije nepoznata.Zna se točno tko je morao obezbjedit klopu.

Nađi odvjetnika pa tuži.

Znam da se zna tko je odgovoran. Zato i je ta osoba počela sa prijetnjama.

Svjedoci će posvjedočiti da sam nakon tog događaja poremetio metabolizam.  kaznena prijava točnije bi mogla ići.

odvjetnik previše košta, čak i kad se dobije tužba. 

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

To neće biti dovoljno, potrebno je provesti vještačenje. I prema navedenom nemate osnovu za naknadu štete. Nema tu dovoljne duljine trajanja koja bi dovela do narušenog zdravlja.

 

Koja bi bila sankcija za odgovornu osobu ako dokažem da su prekršili Pravilnik o prijamu i postupanju s uhićenikom? Jer za taj dio imam neoboriv dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija