Jump to content

Prometna nesreca - pregazio sam pjesakinju


bedak1

Preporučene objave

Pozdrav,
situacija je ovakva i molim vas za savjet!

Par rijeci o nesreći:

  • tijekom radnog vremena zurio sam pokupiti suprugu i odvesti da uzme novu osobnu na policiji (upravo oženjeni, mijenjala je prezime)
  • na točki skupljanja je nisam vidio, usporio sam i prošao sam četiri dužine auta dalje, te stao kad sam ju vidio u retrovizoru
  • upalio sam sva 4 žmigavca i isao u rikverc 2 dužine auta, sto je bilo taman na pješackom prijelazu na kojem sam htio da ude u auto
  • sa suprotne strane ceste (moje lijevo) je prelazila starica, zbog mrtvog kuta ju nisam vidio iza auta i udario sam je upravo u trenutku kad sam išao stati na pješackom.
  • auto sam pomaknuo za skoro dužinu auta naprijed u strahu da je auto možda na njoj, iskočio van i zvao hitnu dok je supruga pružala prvu pomoć
  • nažalost zena je udarena i pala je na asfalt te ozlijedila lice i slomila ruku na suprotnoj strani od udarca auta
  • gđa. je odvezena u bolnicu, javljeno nam je da ima teške ozljede i da je u teškom stanju
  • policija je odradila alkotest (0 promila naravno) te očevid
  • ovo se sve dogodilo u našem kvartu, možda 200m od stana, poznajemo gospođu :(

Moja pitanja i brige:

  1. Gospođi će sva skrb biti plaćena iz njenog zdravstvenog osiguranja? Mogu li ja tu ikako dodatno pomoći? Što ako gospođa premine?
  2. Prema čitanju prošlih presuda i ovog foruma cini mi se da cu možda izbjeći zatvorsku kaznu i dobiti uvjetnu?
  3. Supruga i ja očekujemo dijete krajem 12og mjeseca pa tražimo veći stan i novi kredit. Hoce li ovo utjecati na dobivanje kredita?
  4. Prije ovoga nisam kažnjavan no možda dobijem kazne za brzu voznju sa medenog mjeseca u Italiji prije 3 tjedna - ako dobijem uvjetnu mogu li zbog ovog u zatvor ili se ne primjenjuje jer je bilo prije događaja?
  5. Konstantno putujem na relaciji Zagreb - PGž zbog posla i obitelji, postoji li ikakva sansa (ako uopće dobijem uvjetnu) da zadržim vozačku?
  6. Auto je na ocu - hoce li on imati problema zbog toga? Kako ce to utjecati na njegovom ili moje auto osiguranje?
  7. Mogu li zatražiti psihološku pomoć besplatno preko hzzo posto nam je izdatak još i za psihoterapeuta zadnje sto nam treba?
  8. Sto dalje učiniti i očekivati?

 

Molim bilo kakav savjet ili komentar.
-K.

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Nisi obavezan nikako pomagati, ali možeš kontaktirati obitelj i pitati trebaju li što (kod liječenja, brige o obitelji, eventualnih troškova sahrane u najgorem slučaju i dr.).

2. Sigurno će biti uvjetna, bez obzira na krajnji rezultat. Nema namjere, obična glupa situacija u prometu, nisi bio pijan, nisi divljao....

3. Neće utjecati.

4. Jedno nema utjecaja na drugo. Brzina i sl. je prekršajni postupak (kod nas ili vani, svejedno), a ova nesreća je kazneni.

5. Da, postoji velika vjerojatnost da nećeš dobiti nikakvu zabranu.

6. Jedina posljedica je da će mu osiguranje biti skuplje (izgubit će cijeli ili dio bonusa, ovisno o osiguravajućoj kući i polici).

7. Ovo ti ne znam.

8. Ništa više od navedenog. To je situacija kakva se svakom može dogoditi i nemoj se gristi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, drot13 je napisao:

1. Nisi obavezan nikako pomagati, ali možeš kontaktirati obitelj i pitati trebaju li što (kod liječenja, brige o obitelji, eventualnih troškova sahrane u najgorem slučaju i dr.).

2. Sigurno će biti uvjetna, bez obzira na krajnji rezultat. Nema namjere, obična glupa situacija u prometu, nisi bio pijan, nisi divljao....

3. Neće utjecati.

4. Jedno nema utjecaja na drugo. Brzina i sl. je prekršajni postupak (kod nas ili vani, svejedno), a ova nesreća je kazneni.

5. Da, postoji velika vjerojatnost da nećeš dobiti nikakvu zabranu.

6. Jedina posljedica je da će mu osiguranje biti skuplje (izgubit će cijeli ili dio bonusa, ovisno o osiguravajućoj kući i polici).

7. Ovo ti ne znam.

8. Ništa više od navedenog. To je situacija kakva se svakom može dogoditi i nemoj se gristi. 

Hvala na brzom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Prometna nesreca - pregazio sam pjesakinju

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija