Jump to content

Kako razvrgnuti vlasnika koji posjeduje 4% suvlasništva?


idvi

Preporučene objave

Radi se o prodaji nekretnine od nas 7 vlasnika a da sedmi (7) dio se dijeli na tri..dakle

nas 6 ima suvlasništvo 1/21 asedmi dio se dijeli na 3 tj 3/21.

E tu je kvaka jedan suvlasnik od 3/21 (cc4%) ne želi potpisati prodaju (!?) i koči a mi ostali 

svi smo složni.  Što raditi i na koji ga način razvrgnuti..onako laički ..molio bih.

Hval!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar opet sud..zar ne postoji neki "normalniji" postupak..to zato pitam jer sam nešto ćuo 

da kad je očito da netko "sabotira" i ne želi da potpiše a vlasnik je samo četiri posto (4%)..zar sud nije predvidio takve slućajeve.

20 g je trajao sud i sad je riješen i nema na kući nikakvog tereta..dakle izgubio je spor..jer je bilo tereta radi njegove tužbe..ali sad na drugi način želi to osporavat..nepotpisivanjem.

A naj gore je što ne plač dugove koji su se nakupili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , idvi je napisao:

zar ne postoji neki "normalniji" postupak

Za vas bi bio najnormalniji postupak u izvanparničnom postupku tražiti razvrgnuće isplatom (ako niste pobrkali omjere, jer su malo nejasni), što znači da svi vi ostali suvlasnici ako zajedno imate barem 9/10 ne morate učiniti osobito ozbiljan razlog da isplatite suvlasnika za njegov dio suvlasništva i tako riješite njegov inat.                                                                                                                                                                                                                                                          

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 20. 10. 2023. u 11:09, Spitfire je napisao:

Za vas bi bio najnormalniji postupak u izvanparničnom postupku tražiti razvrgnuće isplatom (ako niste pobrkali omjere, jer su malo nejasni), što znači da svi vi ostali suvlasnici ako zajedno imate barem 9/10 ne morate učiniti osobito ozbiljan razlog da isplatite suvlasnika za njegov dio suvlasništva i tako riješite njegov inat.                                                                  

Poštovani ,
hvala na odgovoru i napominjem (da bude jasnije)mi svi zajedno posjedujemo i više od 9/10. 
Dobio sam uputu(?) da kada prodajemo prije pohranimo na sudu njegov dio te on postupa  dalje..
tj ili preuzme novac ili podnese tužbu (!?)
Naravno da mi ništa nije jasno..kome na sudu pohranjujemo? dali kod bilježnika itd itd
Znaći nigdje ne mogu pronaći postupak tj. meni kao velikom laiku (i to starom) nije to jasno.
Ako imate neke spoznaje molim da me poućite.
Hvala  b

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak razvrgnuća se radi na dva načina, sporazumom (dobrovoljno) ili putem suda. Sporazumni način se radi uz suglasnost svih suvlasnika a nastaje pravnim poslom tj. ugovorom. Ako toga nema, a kod vas je očigledno takav slučaj, razvrgnuće provodi sud u izvanparničnom postupku, pa tako i razvrgnuće isplatom. Provodi se temeljem prijedloga za razvrgnuće suvlasničke zajednice isplatom nadležnom sudu te se u istom postupku određuje vrijednost nekretnine, vrijednost koja je potrebna isplatiti suvlasniku u odnosu na njegov suvlasnički dio, ako je potrebno i rok u kojem suvlasnik ima napustiti nekretninu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija