Jump to content

Kupoprodajni ugovor i neisplata novca i smrt prodavatelja


Bore

Preporučene objave

Prije par mjeseci mi je umro ujak i na ostavinskoj raspravi sam saznao da je ujak sklopio ugovor o kupoprodaji kuće sa rođakom a po tom ugovoru je isti platio porez na nekretnine ali nije došlo do novčane transakcije odnosno uplate navedenog iznosa.Da li je taj kupoprodajni ugovor ništetan i na koji se zakon pozvati na ostavinskoj raspravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam gledao na Internetu po broju čestice nema promjene vlasništva a nisam saznao kako je ugovorom regulirano pitanje isplate.Samo sam usmeno saznao da je sklopljen kupoprodajni ugovor.

Inače kuća nije spomenuta u ostavinskoj raspravi nego samo ostale nekretnine i pokretnine pa sam postavio pitanje i rečeno mi je od strane rođaka da je ujak njemu prodao kuću a vrijednost joj nije baš toliko mala a znam da rođak nema toliko novca za isplatu 

 

uređeno: od Bore
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Bore je napisao:

koliko sam gledao na Internetu po broju čestice nema promjene vlasništva 

Ima li kakvih zabilježbi u zk?

prije 7 sati , Bore je napisao:

nisam saznao kako je ugovorom regulirano pitanje isplate.

Kako onda znate da uplata sukladno ugovoru nije izvršena?

prije 7 sati , Bore je napisao:

Inače kuća nije spomenuta u ostavinskoj raspravi nego samo ostale nekretnine i pokretnine pa sam postavio pitanje i rečeno mi je od strane rođaka da je ujak njemu prodao kuću a vrijednost joj nije baš toliko mala a znam da rođak nema toliko novca za isplatu 

Zašto JB nije predmetnu nekretninu uvrstio u ostavinsku masu, ako se ista još uvijek vodi kao imovine pokojnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija