Jump to content

Prijetnje od policijskog sluzbenika


Polidozvole

Preporučene objave

prije 1 sat , frenki zg je napisao:

Prijaviti uredu za pritužbe građana pri MUP-u u Zagreb, osobno sam imao jednu neugodnu situaciju sa službenom osobom, i odgovor je stigao za 7 dana. Točno opisati događaj , vrijeme i mjesto zbivanja istoga.

Ima li veze ako je proslo vise od 1 mj? I sta onda kada si prijavio? Nije nista bilo sluzbeniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Nema veze što je prošlo toliko vremena.Moraju istražiti i odgovoriti.

Je li pametno da prijavim nakon par mj jer tako zelim pricekati radi nekih stvari… i pritom taj sluzbenik misli da ja imam snimku jer se prepao i tri puta me pitao “Kakvu snimku ‘moje prezime’” i dan danas se boji toga a ja nemam snimku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Polidozvole je napisao:

Je li pametno da prijavim nakon par mj jer tako zelim pricekati radi nekih stvari… i pritom taj sluzbenik misli da ja imam snimku jer se prepao i tri puta me pitao “Kakvu snimku ‘moje prezime’” i dan danas se boji toga a ja nemam snimku. 

Nemojte ništa dodavati, tj, izmišljati, več opišite kompletnu situaciju kako se ista desila, ako imate osobne podatke navedenog policajca tim bolje ( ja nisam imao ni br. značke, samo datum, vrijeme i lokaciju, i za nekih 7 dana dbio sam pisano izvinjenje ) zato ponavljam, ništa u prijavi ne pisati što se nije desilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Što duže čekaš, veća je šansa da će prijava biti odbačena kao neosnovana, a ako misliš nešto kombinirati tom sumnjom da imaš snimku na način da prisiliš tog policajca da nešto (ne)poduzme ili (ne)izjavi, mogao bi i počiniti kazneno djelo...

Haha pa taj drot je vec pocinio kazneno djelo nanosenje teskih prijetnji a ako ne poduzme ili ne izjavi nesto onda je opet pocinio kazneno djelo 😂.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijetnja jest kazneno djelo, a tu sam mislio na to da ti paziš da ne počiniš npr. kazneno djelo prisile (čl. 138. Kaznenog zakona).

I opet, što duže prođe od događaja do prijave, pogotovo ako si ti u međuvremenu optužen za nešto, veća je vjerojatnost da će prijava biti odbačena zbog procjene da lažno prijavljuješ kako bi izbjegao svoju kaznenu/prekršajnu odgovornost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Prijetnja jest kazneno djelo, a tu sam mislio na to da ti paziš da ne počiniš npr. kazneno djelo prisile (čl. 138. Kaznenog zakona).

I opet, što duže prođe od događaja do prijave, pogotovo ako si ti u međuvremenu optužen za nešto, veća je vjerojatnost da će prijava biti odbačena zbog procjene da lažno prijavljuješ kako bi izbjegao svoju kaznenu/prekršajnu odgovornost.

Pa onda svaki drot cini kazneno djelo iz clanka 138 jer prisiljavaju da se nesto napravi. No hvala na korisnim informacijama. Ja sam to samo njemu rekao da se malo prepadne pa kad dode kontrola toga sto je radio on ne zna jel da laze il da rece istinu jer ne zna imali snimka 😂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, većina toga što bi ti možda shvatio kao prijetnju od strane policijskog službenika nije prijetnja, nego upozorenje ili naredba, zakonska ovlast, tako da nema elemenata kaznenog djela, bez obzira na eventualno postojanje snimke.

A obrnuto je moguće počiniti prisilu ili neko drugo kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, drot13 je napisao:

Da, većina toga što bi ti možda shvatio kao prijetnju od strane policijskog službenika nije prijetnja, nego upozorenje ili naredba, zakonska ovlast, tako da nema elemenata kaznenog djela, bez obzira na eventualno postojanje snimke.

Dobivam papir da sam zrtva kaznenog djela i nakon toga recenice da ce mi polomit kosti 😂. Eto da pojasnim. A malo je ljut bio jer me poznaje pa gleda ahh ova budala je zrtva sad pa cu ga malo prepast ja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija