Jump to content

Zabrana gradnje - šumsko zemljište


Mythos1

Preporučene objave

prije 1 sat , Mythos1 je napisao:

kada mogu očekivati kaznu

Postupak doošenja rješenja građ. inspektora se provodi prema općem upravnom postupku, dakle otprilike bi bilo potrebno 30 dana za donošenje istog ako nije bilo ispitnog postupka.

prije 1 sat , Mythos1 je napisao:

koje su mi opcije, može li žalba što značiti osim odugovlačenje postupka?

Protiv rješenja građ. inspektora nije moguće izjaviti žalbu ali je moguće pokrenuti upravni spor. Sama tužba (upravni spor) prema Zakonu o upravnim sporovima nema odgodni učinak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 12. 11. 2023. u 11:04, Spitfire je napisao:

Postupak doošenja rješenja građ. inspektora se provodi prema općem upravnom postupku, dakle otprilike bi bilo potrebno 30 dana za donošenje istog ako nije bilo ispitnog postupka.

Protiv rješenja građ. inspektora nije moguće izjaviti žalbu ali je moguće pokrenuti upravni spor. Sama tužba (upravni spor) prema Zakonu o upravnim sporovima nema odgodni učinak.

 

Dana 12. 11. 2023. u 9:30, Mythos1 je napisao:

Pozdrav svima.

Nedavno mi je inspekcija stavila znak zabrane gradnje na zemljištu gdje imam drvenu kućicu 3x3, na betonskim stupovima, dakle nema ploče.

Zanima me koji su mi sljedeći koraci i kada mogu očekivati kaznu te koje su mi opcije, može li žalba što značiti osim odugovlačenje postupka?

Koja inspekcija? Gdje je šuma? Da li je gospodarska šuma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 14. 11. 2023. u 14:19, Erna Mini Me je napisao:

 

Koja inspekcija? Gdje je šuma? Da li je gospodarska šuma?

Građevinska inspekcija. U međuvremenu sam dobio zapisnik inspekcije.  U inspekcijskom nalazu piše da je to šuma posebne namjene, iako na katastru to nije navedeno, dok je na GPU označeno pod istim imenom zona ta i ta - proizvodna namjena - što je zapravo zemlja u blizini, ovo je samo šuma, znam jer su i susjedi nedavno prenamijenili njihovu šumu u pašnjak...što mi je sljedeće činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija