Jump to content

Gdje napraviti Ugovor o doživotnom uzdržavanju


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Imam pitanje:

Ljudi mi se žale da sud ne sastavlja ugovor, već ga stranka mora donijeti već sastavljenog, pa sud tada radi samo ovjeru.

Također sam čula da se na sudu dugo čeka.

Zanima me, ima li tko iskustva s tim, pa da mi da detaljnije informacije?

Hvala.

P.S. Pitam to zato, jer i po zakonu piše da taj ugovor mora biti u pisanom obliku i ovjeren od suca. Dakle, nigdje se ne spominje sastav ugovora od suda.

Pa me zanima u praksi da li za tih 300,00 kn dobiješ i sastav ugovora ili samo ovjeru suca.

Koliko je meni poznato (od stranaka koji su na sudu dobili uputu da donesu sastavljeni ugovor) sud radi samo ovjeru, a stranka se mora pobrinuti sama sa sastav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je djelomicno u pravu.

300 kn su sudske pristojbe a drugo je odvjetnicki trosak.

obicno se uzima 1 posto od vrijednosti nekretnine za sastav ugovora, ovjeru kod suda, provedbu zabilježbe ili uknjižbe u zk i naravno svi troskovi pristojbi (to je 350 kn plus naknada poštarine) idu na teret odvjetnika.

tako mi radimo ali ima odvjetnika koji uzimaju vise.

 

vecina ljudi i dodje kod biljeznika sa unaprijed napravljenim ugovorom koji se solemnizira a ti ugovori su pisani od strane odvjetnika iako to biljezniku nije poznato.

cekanje ovisi o dogovoru sa sucem.

uvijek se osobno dogovorimo sa sucem prije predaje prijedloga za ovjeru i on nam kaze kada je rociste a to je obicno za par dana.

sve je gotovo od ovjere do provedbe u zemljišnim knjigama u roku dva tjedna (ako je verificiran ulozak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija