Jump to content

tužiti dr. i / ili bolnicu???


anonimno

Preporučene objave

 

1. zato što sam otpusno pismo dobio skoro dva mjeseca nakon što sam izašao iz bolnice

- a bolnica bere lovu!!!

- nisam jedini slučaj!!!

2. zato što je moja dr. koja me vodila na odjelu davala informacije (i to krive) drugom liječniku koji samnom NEMA NIKAKVE veze niti sa mojom bolesti.

 

Imam još pitanja koja se ne usudim pitati na forumu -zanima me imali kakva ustanova za takve probleme s zdravstvom, gdje je garantirana anonimnost itd.

 

Želim se pokrenuti - ubi me ta nepravda!!!

 

HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje poštovanje! Dobro je znati prava pacijenata

Prema Zakonu o zdravstvenoj zaštiti, pripadaju Vam kao pacijentu prava na:

 

* jednakost u cjelokupnom tretmanu prilikom ostvarivanja zdravstvene zaštite, bez obzira na nacionalnost, vjeru, rasu, posebne potrebe ili spolno opredjeljenje,

* slobodan izbor doktora,

* zdravstvenu uslugu standardizirane kakvoće i jednakog sadržaja,

* naknadu štete koja mu je nanesena pružanjem neodgovarajuće zdravstvene usluge,

* hitnu pomoć i neodgodivu medicinsku pomoć u trenutku kada mu je ona potrebna,

* slobodan izbor između više mogućih oblika medicinskih intervencija koje mu ponudi doktor, uključivo odbijanje medicinskog postupka, osim u slučaju neodgodive intervencije (srodnici mogu donijeti odluku o izboru oblika liječenja, u slučaju Vaše nesposobnosti za to),

* točno obavješćivanje i poduku o svim pitanjima koja se tiču Vašeg zdravlja (uključivo dijagnozu, djelotvornost, nuspojave i mogući ishod liječenja),

* odbijanje zdravstvenih usluga od strane studenata ili stažista ili samo za potrebe znanstvenog istraživanja,

* odbijanje medicinskog tretmana koji ne služi Vašem liječenju,

* povjerljivost svih podataka koji se odnose na stanje Vašeg zdravlja,

* promjenu doktora tijekom liječenja (pisanim putem),

* odbijanje kirurške i druge medicinske intervencije na tijelu ako ste pri svijesti i sposobni ste za rasuđivanje (u protivnom ovu suglasnost daju srodnici, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije),

* ishranu u skladu s Vašim svjetonazorom, za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi,

* obavljanje vjerskih obreda za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi,

* uvid u kućni red zdravstvene ustanove, koji mora biti postavljen na vidnome mjestu,

* zaštitu Vaših prava s obzirom na kakvoću, sadržaj i vrstu zdravstvene usluge koja Vam se pruža; nadležna osoba dužna je bez odgađanja postupiti po prigovoru i o poduzetim mjerama pisanim putem obavijestiti Vas najkasnije u roku od tri dana,

* zaštitu Vaših prava možete tražiti kod nadležne komore, ministra zdravstva, odnosno kod nadležnog suda,

* čuvanje kao profesionalne tajne svih podataka o Vašem zdravstvenom stanju.

 

Ukoliko smatrate da su Vam neka od ovdje navedenih prava uskraćena, javite se:

 

Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata

Brojevi telefona savjetovališta za pacijente :

021 339 530 i 091 502 78 61

 

Želim vam odlično zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija