Jump to content

Otkaz, neisplaćene plaće i naknada hzz


MarijAna1979

Preporučene objave

Pozdrav.

Sa 1.1. bi trebala dobiti otkaz na poslu zbog smanjenog obima posla, kao visak. S time da plaću nisam dobila od travnja ove godine, a sad je 12.mj.

Imam 29 godina neprekidnog radnog staza. Za ovu godinu mi je ostalo jos 11 dana godisnjeg. Firma ostaje dalje poslovati , kazu isplatit ce dug plaća.

Koja mi je procedura? Od poslodavca moram dobiti odluku da mi daje otkaz kao visak zar ne jer sporazumom ne dobivam naknadu na hzz zar ne? Šta još da tražim? Kako hzz gleda kad se prijavim kao nezaposlena, a nemam uplate plaća za zadnja tri mjeseca? Po tome gledaju naknadu zar ne? Bila sam prijavljena na minimalac 554,22e. Radila sam kao administrativni referent. Poreze i doprinose za plaću je firma uplatila drzavi koliko znam jer je porezna pokrenula ovrhu prije mjesec dana time su uplaćena sredstva i za mirovinsko. Valjda...Po tome mi staz se racuna za te mjesece bez obzira na neisplaćene plaće zar ne? Hvala na odgovoru. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , LeeLoo1976 je napisao:

S time da plaću nisam dobila od travnja ove godine

S platnim listama na Finu i pustite ovrhu. Ovrhe koje pokreću radnici oslobođene su od plaćanja naknade. Ne bi se čudio da firma uskoro ode u stečaj pa da vaše plaće odu u smeće kad se već toliko rasteže isplata. Tako da je najbolje da se odmah zaštitite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Miran89 je napisao:

S platnim listama na Finu i pustite ovrhu. Ovrhe koje pokreću radnici oslobođene su od plaćanja naknade. Ne bi se čudio da firma uskoro ode u stečaj pa da vaše plaće odu u smeće kad se već toliko rasteže isplata. Tako da je najbolje da se odmah zaštitite. 

Nema novaca na racunu, sav novac se izvlaci van, a nekretnine prepisane na "kumove".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, Miran89 je napisao:

Možete biti sigurni da vam se neće isplatiti plaća kad je situacija takva. U ovoj situaciji najbolje je pokrenuti blokadu računa, javiti se AORT-u da vam isplate tri zaostale plaće i dati otkaz tu zbog grube povrede obveze iz ugovora o radu kako bi zadržali pravo na naknadu s HZZ-a.

Znaci , ako nisam dobila zadnje tri place za 11,10 i 9 mj, a potpisem poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu, kad dodem na hzz i donesem te zadnje tri liste obračuna plaća (koje mi nisu uplaćene, a porezi i doprinosi za te plaće su plaćeni) ipak neću imati pravo na naknadu sa hzz 3mj 60 posto bruto plaće i 12 mj 30 posto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , MarijAna1979 je napisao:

Znaci , ako nisam dobila zadnje tri place za 11,10 i 9 mj, a potpisem poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu, kad dodem na hzz i donesem te zadnje tri liste obračuna plaća (koje mi nisu uplaćene, a porezi i doprinosi za te plaće su plaćeni) ipak neću imati pravo na naknadu sa hzz 3mj 60 posto bruto plaće i 12 mj 30 posto?

Ne vidim zašto bi izgubili ovo pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Navedeno stoji kao opcija za Vaše postupanje, čemu čekanje?

Zato sto ne znam kako zakon kaze. A pitam za svaki slucaj . Ako potpisem poslovno uvjetovani otkaz i odem s zadnje tri liste obracuna plaća na hzz da li cu dobiti naknadu 15 mj za 29 g ukupnog radnog staza, bez obzira sto nemam isplaćene zadnje tri plaće (a i vise od tri), doprinosi su plaćeni. Neisplaćene plaće mi tada vec bivsi poslodavac ima obvezu isplatiti u nekom narednom razdoblju bez obzira sto necu vise zaposlenik zar ne? Ako je posten. Otpremninu imam pravo zar ne? (Mada je ne zelim) . Godisnji cu iskoristit. Jel sam sta krivo napisala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 15. 12. 2023. u 13:21, Miran89 je napisao:

S platnim listama na Finu i pustite ovrhu. Ovrhe koje pokreću radnici oslobođene su od plaćanja naknade. Ne bi se čudio da firma uskoro ode u stečaj pa da vaše plaće odu u smeće kad se već toliko rasteže isplata. Tako da je najbolje da se odmah zaštitite. 

Meni su na Fini osobno rekli da se ne može doći s platnom listom već sa NP1 obrascem, točnije papiru koji potvrđuje obračunatu a neisplaćenu plaću. Kako sam.u situaciji da nisam dobila zadnje 3 plaće a ni te obrasce,  poslodavca sam prijavila kazneno. Da li netko zna možda kolikonse dugo čeka rješenje prijave i mogu li se nadati tim plaćama. Poslodavac je u blokadi od 10/2023

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija