Jump to content

Krojački obrt i majstorski ispit


strela72

Preporučene objave

Poštovani,

Planiram otvoriti krojacki obrt, međutim od edukacije imam KV odjevni radnik i 30 godina radnog staža u tvrtki iz tekstilne industrije.

Moja pitanja:

1. da li mogu otvoriti krojacki obrt bez majstorskog ispita (na temelju postojeće edukacije i radnog staža)?

2. Ako ipak moram položiti majstorski ispit, dal li je moguće prijaviti ga sa postojećom edukacijom (KV)?

3. Za koju srodnu djelatnost (krojačkoj djelatnosti), nije potreban majstorski ispit (nije vezani obrt)?

Najljepše zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, strela72 je napisao:

Poštovani,

Planiram otvoriti krojacki obrt, međutim od edukacije imam KV odjevni radnik i 30 godina radnog staža u tvrtki iz tekstilne industrije.

Moja pitanja:

1. da li mogu otvoriti krojacki obrt bez majstorskog ispita (na temelju postojeće edukacije i radnog staža)?

2. Ako ipak moram položiti majstorski ispit, dal li je moguće prijaviti ga sa postojećom edukacijom (KV)?

3. Za koju srodnu djelatnost (krojačkoj djelatnosti), nije potreban majstorski ispit (nije vezani obrt)?

Najljepše zahvaljujem!

1.Za otvaranje Obrta , ako niste KV - Krojač, već srodna djelatnost treba
majstorski ispit.
2. Prilikom polaganja  majstorskog ispita, navedena ,,potvrda, o edukaciji
če vam biti od koristi u smislu bržeg polaganja majstorskog ispita.
3. Iskreno neznam, ali to če vam reči referent u uredu za gospodarstvo, pri vašoj županiji, vodite računa da naglasite, da namjeravate otvoriti obrt,
da vas upute referentu koji radi na obrtima, a ne na trgovačkim društvima.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , strela72 je napisao:

Poštovani,

Planiram otvoriti krojacki obrt, međutim od edukacije imam KV odjevni radnik i 30 godina radnog staža u tvrtki iz tekstilne industrije.

Moja pitanja:

1. da li mogu otvoriti krojacki obrt bez majstorskog ispita (na temelju postojeće edukacije i radnog staža)?

2. Ako ipak moram položiti majstorski ispit, dal li je moguće prijaviti ga sa postojećom edukacijom (KV)?

3. Za koju srodnu djelatnost (krojačkoj djelatnosti), nije potreban majstorski ispit (nije vezani obrt)?

Najljepše zahvaljujem!

1. i 2.poslati na adresu: Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, Ulica grada Vukovara /(, zagre zahtjev za mišljenje i sve to opišete u dopisu, uz to priložite kopiju završne svjedodžbe, svjedodžbe svih razreda, dokaze o radnom stažu-ugovore, radnu knjižicu, potvrdu da ste radili na tim i tim poslovima, ali sve mora biti ovjereno kod bilježnika(mnogima su tako priznavali)-ja vjerujem da ćete dobiti

 

3. bez majstorskog možete 14.12- proizvodnja radne odjeć, 14.14 proizvodnja rublja14.19 proisvodnja ostale odjeće, osim šešira i kapa, 13.92 proizvodnja gotovih tekstiknih proizvoda osom odjeće.

Vi možete upisati i odjeću, ali ne možete raditi po mjeri, nego npr. sašijete 10 kostima pa ako kome paše paše, onda vam u registru piše djelatnost 14.13 proivodnja ostale vanjske odjeće, osm po mjer

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija