Jump to content

Plaćanje pričuve i fasade zgrade


Zvonicic

Preporučene objave

Pozdrav, zgrada namjerava obnoviti fasadu, a trošak obnove snosi suvlasnici stanova putem pričuve. Zanima me kako se visina troška obnove fasade obračunava po suvlasnicima. Je li se obračunava podjednako na sve stanare, s obzirom da fasada obuhvaća cijelu zgradu, te je potrebna svim stanarima podjednako ili visina troška obnove varira o veličini stana odnosno o kvadraturi stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to mi je jasno, nego zanima me kako se visina troška u pričuvi po suvlasniku obračunava kod obnove fasade. Npr. Kad je ugradnja lifta u pitanju, često stanovi koji su na višim katovima radi te ugradnje lifta i održavanja  plaćaju veću pričuvu jer im je lift od većega interesa nego katovima koji su u prizemlju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Zvonicic je napisao:

Pozdrav, zgrada namjerava obnoviti fasadu, a trošak obnove snosi suvlasnici stanova putem pričuve.

Zgrada podiže kredit koji će se plaćati iz pričuve?

prije 8 sati , Zvonicic je napisao:

Npr. Kad je ugradnja lifta u pitanju, često stanovi koji su na višim katovima radi te ugradnje lifta i održavanja  plaćaju veću pričuvu jer im je lift od većega interesa nego katovima koji su u prizemlju.

Osobno nikad nisam čula za ovakvu praksu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Miran89 je napisao:

Valjda po suvlasničkom udjelu. Nema logike da neko plaća više za fasadu kad živi na višem katu, a ima jednaku korist od nje kao i onaj koji živi u prizemlju.

Da, to je kod nekih slučaju ugradnje liftova da se plaća po katu. Međutim, što se fasade tiče ideja je da veći stanovi, veće kvadrature, plaćaju veću pričuvu zbog fasade što mi nekako nema logike. Pogotovo ako je zgrada priljubljena uz drugu pa nije da se za veći stan nužno fasadira više. Razumijete što želim reći ? Nadam se da sam sad jasnija sa upitom, pa me zanimalo mišljenje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Zgrada podiže kredit koji će se plaćati iz pričuve?

Osobno nikad nisam čula za ovakvu praksu.

Da, kredit će se plaćati iz pričuve.

Znam iz nekoliko zgrada koje su ugradile liftove da su se tako dogovorili. To čak za liftove ima donekle smisla....al ovo za fasadu da se trošak plaća ovisno kvadraturi stana mi iskreno nema..

uređeno: od Zvonicic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Zvonicic je napisao:

Da, kredit će se plaćati iz pričuve.

Eto, a iz sredstava pričuve će se plaćati rata kredita, odnosno pričuva se naplaćuje kao i prije.

prije 3 sati , Zvonicic je napisao:

Znam iz nekoliko zgrada koje su ugradile liftove da su se tako dogovorili. To čak za liftove ima donekle smisla....al ovo za fasadu da se trošak plaća ovisno kvadraturi stana mi iskreno nema

Ništa to nema smisla, sve su to iznimke od pravila koje ne vode nigdje i kojih u praksi može biti neograničeni broj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija