Jump to content

Upit


Dinko73

Preporučene objave

U profesionalnoj mirovini sam od 2011. Prije 4 godine zaposlio sam se na puno radno vrijeme i uz plaću primao umanjenu mirovinu. Dana 09.01.2024. komisija mi je odredila omjer rat mir i sada iz hzmo šalju u mup upit o činu da bi izračunali mirovinu. Od 01.02.2024. potpisao sam novi ugovor u firmi na 3 sata i 24 min. Zanima me da li ću unatoč tome što sam u radnom odnosu dobiti novu mirovinu po ZOHB ili moram prestati raditi i da li ću nakon novog obračuna imati pravo na zaostatke razlike mirovine od 09.01.2024. do dana kada mi donesu rješenje o novom izračunu .

Unaprijed hvala na odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Dinko73 je napisao:

U profesionalnoj mirovini sam od 2011. Prije 4 godine zaposlio sam se na puno radno vrijeme i uz plaću primao umanjenu mirovinu. Dana 09.01.2024. komisija mi je odredila omjer rat mir i sada iz hzmo šalju u mup upit o činu da bi izračunali mirovinu. Od 01.02.2024. potpisao sam novi ugovor u firmi na 3 sata i 24 min. Zanima me da li ću unatoč tome što sam u radnom odnosu dobiti novu mirovinu po ZOHB ili moram prestati raditi i da li ću nakon novog obračuna imati pravo na zaostatke razlike mirovine od 09.01.2024. do dana kada mi donesu rješenje o novom izračunu .

Unaprijed hvala na odgovorima !

Komisija rekla profesionalna ili opća ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedan upit ako zna netko od kolega koji su se žalili. Žalio bih se na omjer rat mir. U slučaju negativnog ili pozitivnog odgovora na žalbu ,imam li pravo na zaostatke mirovine od dana kada sam dobio pravo na novi izračun mirovine ,ili se mirovina izračunava i kreće isplata od dana kada završi postupak žalbe? 

uređeno: od Dinko73
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija