Jump to content

profesionalna mirovina i HRVI


cmakavac26

Preporučene objave

Bog ljudi,novi sam na ovom portalu i ne snalazim se još najbolje,pa vjerojatno ću brljati ali....Ovako vidim da ovdje ima dosta ljudi koji hoće pomoći,pa evo moj problem.  U mirovini sam od 2011 god,  profesionalna mirovina. U prvom mjesecu ove godine sam bio na ponovnoj procijeni, i ponovo sam dobio isto,premda sam u međuvremenu dobio HRVI privremeno,,ali to nista kao ne mijenja.Po ovom što sam ovdje pročitao ,mislim da su me samo tako otkantali. Previše je nelogičnosti kod mene,ja sam u invalidskoj mirovini,a uopće nemam te omjere  invalidnosti o kojima vi govorite      rat-mir.   Hvala  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Kruno76,

moj kolega s kojim sam bio skupa u specijalnoj policiji ima isto profesionalnu ali ima omjer 50-50,bez HRVI i veću mirovinu za nekih 150 e. Kad sam umirovljen 2011 rečeno mi je da ne mogu tražiti nista prije navršenih 50 godina.Onda korona i sve to s njom,,tako da sam navršio i 53g.U međuvremenu sam na nagovor kolege išao predati za HRVI i dobio 20% privremeno. Radio doktor obradu,a na procijeni su mi rekli da nemam pravo na nista pošto nemam trajno.E sad mi ne pije vodu ona priča kad sam išao u mirovinu,da ću sa 50g imati pravo na veću mirovinu.

Šta bi bilo da nisam tražio HRVI???

Kako sam mogao dobiti invalidsku mirovinu bez postotka invalidnosti??? 

Puno mi je nelogičnosti u tom mom rješenju,,i sad po forumu čitam ali nisam vidio da je itko prošao tako??

Čitam o tom nekom zakonu o ponovnom izračunu mirovine,dali mogu to navesti u žalbi,jer imam rok  od 15 dana?  Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, cmakavac26 je napisao:

Hvala Kruno76,

moj kolega s kojim sam bio skupa u specijalnoj policiji ima isto profesionalnu ali ima omjer 50-50,bez HRVI i veću mirovinu za nekih 150 e. Kad sam umirovljen 2011 rečeno mi je da ne mogu tražiti nista prije navršenih 50 godina.Onda korona i sve to s njom,,tako da sam navršio i 53g.U međuvremenu sam na nagovor kolege išao predati za HRVI i dobio 20% privremeno. Radio doktor obradu,a na procijeni su mi rekli da nemam pravo na nista pošto nemam trajno.E sad mi ne pije vodu ona priča kad sam išao u mirovinu,da ću sa 50g imati pravo na veću mirovinu.

Šta bi bilo da nisam tražio HRVI???

Kako sam mogao dobiti invalidsku mirovinu bez postotka invalidnosti??? 

Puno mi je nelogičnosti u tom mom rješenju,,i sad po forumu čitam ali nisam vidio da je itko prošao tako??

Čitam o tom nekom zakonu o ponovnom izračunu mirovine,dali mogu to navesti u žalbi,jer imam rok  od 15 dana?  Hvala

Kao što Vam je kolega Kruno76 odgovorio,nemate pravo na novi izračun dok ne dobijete trajni status RVI. Vaš kolega je dobio omjer ,jer je prije Vas bio na komisiji dok su još po zakonu određivali omjere rat mir. I ja sam kao i Vi dobio profesionalnu mirovinu 2011. bez omjera ,a prošle godine nakon što mi je utvrđen trajni invaliditet dobio sam i omjer i sada mi je predmet na novom izračunu mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš prijatelj je vjerojatno mirovinu ostvario najkasnije u jedanaestom mjesecu 2009 godine jer je to bio zadnji rok za ostvariti mirovinu bez hrvi, poslije toga jedino sa trajnim statusom Hrvi a vi ste vjerojatno ostvarili civilna profesionalna, mislim da vam se ne vrijedi žaliti pošto nemate trajni hrvi nego ostvarili status za trajno i onda poslati na vještačenje rat, mir 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Dinko73 je napisao:

Kao što Vam je kolega Kruno76 odgovorio,nemate pravo na novi izračun dok ne dobijete trajni status RVI. Vaš kolega je dobio omjer ,jer je prije Vas bio na komisiji dok su još po zakonu određivali omjere rat mir. I ja sam kao i Vi dobio profesionalnu mirovinu 2011. bez omjera ,a prošle godine nakon što mi je utvrđen trajni invaliditet dobio sam i omjer i sada mi je predmet na novom izračunu mirovine.

 Hvala

Da li su vam odredili stupanj invalidnosti kad ste išli u mirovinu???,Ja sam 2018 godine tražio da mi odrede  visinu invalidnosti zbog drugih razloga(besplatno dopunsko) i dobio sam 30%,ali nisam dalje nista pitao i ostalo je na tome, imam tu invalidnost od 30%,ali po kojoj osnovi, nemam pojma.

prije 7 minuta, Kruno76 je napisao:

Vaš prijatelj je vjerojatno mirovinu ostvario najkasnije u jedanaestom mjesecu 2009 godine jer je to bio zadnji rok za ostvariti mirovinu bez hrvi, poslije toga jedino sa trajnim statusom Hrvi a vi ste vjerojatno ostvarili civilna profesionalna, mislim da vam se ne vrijedi žaliti pošto nemate trajni hrvi nego ostvarili status za trajno i onda poslati na vještačenje rat, mir 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Kruno76 je napisao:

Vaš prijatelj je vjerojatno mirovinu ostvario najkasnije u jedanaestom mjesecu 2009 godine jer je to bio zadnji rok za ostvariti mirovinu bez hrvi, poslije toga jedino sa trajnim statusom Hrvi a vi ste vjerojatno ostvarili civilna profesionalna, mislim da vam se ne vrijedi žaliti pošto nemate trajni hrvi nego ostvarili status za trajno i onda poslati na vještačenje rat, mir 

 

prije 8 minuta, Kruno76 je napisao:

Vaš prijatelj je vjerojatno mirovinu ostvario najkasnije u jedanaestom mjesecu 2009 godine jer je to bio zadnji rok za ostvariti mirovinu bez hrvi, poslije toga jedino sa trajnim statusom Hrvi a vi ste vjerojatno ostvarili civilna profesionalna, mislim da vam se ne vrijedi žaliti pošto nemate trajni hrvi nego ostvarili status za trajno i onda poslati na vještačenje rat, mir 

Mogu li ja tražiti ponovni izračun mirovine,pošto mi je u međuvremenu priznato još borbenog staža,i nešto iz specijalne policije, ili to ide automatski po ovom novom zakonu?'

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija