Jump to content

Kako izračunati dug alimentacije?


an2004

Preporučene objave

Poštovani,

s bivšim suprugom sam razvedena od 2017. godine. Alimentaciju je uplacivao nekada rijeđe, nekada ćešće. Došlo je do toga da mi se neda vise čekati da se on udobrovolji i moram podnijeti zahtjev za prisilnom naplatom na finu. Problem je u tome sto je on nekada prije par godina znao uplatiti preko western uniona a ja nažalost te potvrde nemam. Kako da izračunam stvarni dug? Da izračunam realni dug po svom racunu i onda oduzmem još koliko mislim da je platio, čak bih stavila i vise? Ne bih htjela nešto krivo napraviti niti tražiti nešto sto je već plaćeno. Molim savjete. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Jack_Butler je napisao:

Nećete znati sami napraviti jer postoji red uračunavanja. Također, treba znati koliko je i kada bivši suprug plaćao. 

Ok, a sto ako ne znam koliko je uplacivao? Mogu znati samo od prilike jer nemam te potvrde.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 03. 2024. u 20:21, an2004 je napisao:

Poštovani,

s bivšim suprugom sam razvedena od 2017. godine. Alimentaciju je uplacivao nekada rijeđe, nekada ćešće. Došlo je do toga da mi se neda vise čekati da se on udobrovolji i moram podnijeti zahtjev za prisilnom naplatom na finu. Problem je u tome sto je on nekada prije par godina znao uplatiti preko western uniona a ja nažalost te potvrde nemam. Kako da izračunam stvarni dug? Da izračunam realni dug po svom racunu i onda oduzmem još koliko mislim da je platio, čak bih stavila i vise? Ne bih htjela nešto krivo napraviti niti tražiti nešto sto je već plaćeno. Molim savjete. Hvala

Zatražite izravnu naplatu putem FINA-e i to temeljem pravomoćne i ovršne sudske odluke koju imate, a na način da ne navodite da je bilo što platio. FINA-a će potom provesti zapljenu, a onda on ima 60. dana da prikupi dokaze o datumima i iznosima uplata i da od suda zatraži obustavu za taj podmireni dio, te će FINA-a po odluci suda umanjiti potraživanja koja su plaćena na način da će primijeniti čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija