Jump to content

Protutuzba uvreda kleveta


Sandy12345

Preporučene objave

Naime,danas dobila tuzbu za uvredu i klevetu i poziv na glavnu raspravu koja ce bit za par dana.

Sud me ne poziva da odgovorim na tuzbu vec samo da dodjem na raspravu.dodji,samo dodji,haha.

Sud nije ni donio rjesenje kojim poziva okrivljenicu odgovoriti na tuzbu u nekom roku.nista.

Dva puta sud tuzbu proglasava neurednom i to su jedine odluke suda.

Tuzitelj prvi put samo nadoda oib i adresu okrivljene,a drugi put punomocnica tuzitelja odgovori da nema sto dodati i da je njena tuzba podobna.

Sud je trazio da navede vrijeme i mjesto pocinjenja djela,opis djela,elemente kaznenog djela,da specificira sto je uvreda a sto kleveta,da prilozi dokaze,da razluci i razdvoji cinjenicni opis,da navede zakonski opis djela i poveze ih sa ucinom,vremenon i mjestom te dokazima.

Haha.punomocnica tuzitelja odgovori da je njena tuzba ok!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Markic je dobila 30 dnevnih dohodaka kazna 3000hrk. Dohodak 100kn

Mamic 128000 hrk ,350 dnevinh dohodaka

Bujanec 22500 hrk,45 dnevnih dohodaka

Ocito da se radi o obijesti tuzitelja kadtrazi 500 dnevnih dohodaka kazne jer je okrivljena u haustoru izvijesila list papira gdje je pisalo

Da joj je tuzitelj razbio 20 pitara i unistio imovinu

I sad tuzi za klevetu i uvredu jer sam napisala da mi unistava imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko odvjetnicima uopce dila osobne podatke.punomocnica tuzitelja ne navodi kako je dosla do mojih podataka,bez obzira na tuzbu ona nema prava prikupljati osobne podatke,a pogotovo kad se radi o izmisljenoj tuzbi i izmisljenom kd uvrede i klevete te jos u tuzbi navodi da zivim na drugoj adresi od one u osobnoj iskaznici i tako jos nize brojne uvrede i klevete protiv mene.

Pa sta odvjetnicu briga gdje ja zivim i gdhe sam prijavljenja.

Zar to nije kd zlouopotrebe osobnih podataka ili barem za prijaviti agenciji za zastitu odobnih podataka jerpunomocnica tuzitelja prikuplja sve adrese okrivljene izvan nuznih za tuzbu.pa sta nju briga gdje zivim,a gdje ne zivim.

 

 

uređeno: od Sandy12345
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inace punomocnica tuzitelja uopce ne kuzi razliku izmedju iznosenja i pronosenja cinjenicne tvrdnje kod klevete.

Napisa ona da okrivljenja iznosi i pronosi klevetu o tuzitelju na nacin da je IZVJESILA papir u haustoru kuce.

IZVJESILA PAPIR- i sad b

Ona odvjetnica misli da je to iznosenje i pronosenje a ove dvoje rijeci znace sasvim nesto drugo.

Tuzba je zbilja lose  napisana,a odvjetnica ne shvaca bas sto je uvreda ,a sto kleveta,a sto bi znacilo iznositi i pronositi punomocnica ni ne shvaca.Iznosti je sasvim drugog znacenja od pronositi,ali ona punomocnica 

Sklada drugu rijec IZVJESITI.

OKRIVLJENA IZVJESILA KLEVETU.haha

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa imam pitanje,pitanja.

Je li itko kaznjen ikad sa 500 dnevnih dohodaka za klevetu.

Dalje , sazvano je rociste za tuzbu koju je sud proglasio neurednom.

Dalje  ne trazi se odgovor na tuzbu,neurednu tuzbu punu uvreda i kleveta prema okrivljenoj.itd da se ne ponavljam

Tko dila osobne podatke oukolo odvjetnicima .

Pozvana sam na raspravu ,a tuzba nije podobna za procesne radnje a rasprava je sudska radnja.Valjda se jos netko s ovim susreo pa moze vise .

Tuzba zahtjeva odgovor,a sud ga ne trazi.

Mogla sam susjeda tuziti 1000 puta ali nisam jer ne zelim bit na sudu svaki dan radi tuzbi koje sam mogla pokrenuti.

Da sam htjela bit na sudu svaki dan onda bi bila sutkinja ili odvjetnica.haha.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inace,"uzeo"je i dva svjedoka iz kuce sa 7 stanara.drugi nisu htjeli.

Svjedokinja br 1. Agresivka koja eto svako malo vrijedja mene i moju obitelj,klevece me vec 13 godina na razne nacine,

A inace ona krade postu iz tudjih sanducica,imam dokaz video snimak.,zlostavljala je unucice i prijetila im do pred koju godinu a njihovi krikovi odjekivali kucom,zlostavljala je vlastitu mater dok je nije otpravila u dom i aj bok ,razbivala joj naocale,ostavljala je samu danima bez hrane itd. 

Svjedok br 2.isto osoba s kojom sam u zavadi i ne pricam jer je nemoralan i sklon ljudima nasilnicima pomagati kao i u ovom slucaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Sandy12345 je napisao:

 

Pozvana sam na raspravu ...

I treba uredno doći i dat svoj iskaz.A kad sve bude (saslušani svi svjedoci) gotovo sudac će procjenit sve dokaze (obe strane) i donesti odluku. 

Nije tužba nego prijava za kazneno djelo tako da "tužba" ne treba nikakav odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da kd,ali koje se pokrece privatnom tuzbom i nije moguce nikako osim tuzbom.dakle privatna tuzba.kako god.

Ma doci cu nego sta i pokazati 8minutni snimak gdje me tuzitelj napao pred kucim vratima te najmanje 200 puta zamahnuo rukom prema meni jer sam trazila ugradnju daljinskog vodomjera u stan dok su majstori bili na gornjim katovima tuzitelj me napao,gurnuo me na stepenicama kako se nebi mogla javiti majstorima da mi ugrade mjerilo za vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valjda uzme u obzir da je tuzba neuredna ,a kako je vec ista sutkinja o tome odlucila dva puta.

Osim toga taj list papira za koji kaze da sam ga izvjesila su bili u biti 3 ili 4 lista iz kojeg su izvukli nekoliko rijeci kao klevetu i uvredu.tj tuzitelj je ukrao te listove iz haustora ,a oni su moje "vlasnistvo" tj moj uradak i trazila bi da se procitaju sva 4 lista a ne samo nekoliko rijeci.

Bit ce da ni to sud nece uvaziti jer uvazi samo ono sto tuzitelj izmisli.

Uostalom sud moze uvaziti ukradene listove iz haustora,a ne moze snimku napada na mene.

Prilicno nezgodno misljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najmanja kazna je 10 dnevnih dohodaka ,a najmanji dohodak 2,26 eura.medjutim mislim da cu podnijeti protutuzbu protiv svih,traziti 500 dnevnih dohodaka kazne jer imam snimak papira u kojem tuzitelj mene klevece i vrijedja ,a sto j je izvjesio u haustoru,a nakon toga sam ja izvjesila 4 lista koja je tuzitelj ukrao.

Pa valjda uvazi snimku lista papira koji je tuzitelj pisao i izvjesio u haustoru.ili ne.nista okrivljenica ne smije priloziti kao dokaz jerbo ni sutkinja ne uvazava svoje odluke.

Zafrkano malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim toga misilim da me sutkinja hoce navesti na tanak led i pomoci odvjetnici koja ne zna sastaviti tuzbu pa saziva raspravu da umjesto odvjetnice tuzitelja korigira tuzbu,ubaci sto nedostaje i tako pozivajuci me na raspravu po neurednoj tuzbi zeli "sastaviti" novi sadrzaj tuzbe imitirajuci glavnu raspravu.

Ne moze me osuditi niti sa sutim bez rijeci na 100 rasprava,pa me zeli izvozati,nasanjakati,prevesti zednu preko vode....haha

uređeno: od Sandy12345
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i te kako na tuzbu treba odgovoriti.pa i na optuznicu se daje rok za odgovor,pa kako ne na tuzbu

prije 6 sati , sivko je napisao:

I treba uredno doći i dat svoj iskaz.A kad sve bude (saslušani svi svjedoci) gotovo sudac će procjenit sve dokaze (obe strane) i donesti odluku. 

Nije tužba nego prijava za kazneno djelo tako da "tužba" ne treba nikakav odgovor.

Jos su napisali u tuzbi da se ne zelim druziti sa tuziteljem i da ne zelim zajednicke aktivnosti sa tuziteljem te da ga odbijam.

I kakve veze ima ovo sa uvredom i klevetom.haha.

Tuzitelj se zali sudu da ne zelim provoditi vrijeme s njim

 

Ziva istina.

uređeno: od Sandy12345
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tome i jest trik - kao zaborave poslati i pouku o pravima, i onda odgovorite. Ništa ne odgovarajte pismeno. Tamo kad dođete to još nije sudski postupak, to je ročište za mirenje i da se vidi ima li smisla pokretati sudski postupak. Vi recite da ne prihvaćate tužbu. Ne dajte se nasanjkati na te trikove. To što ste dobili je kao ponuda, nije još sklopljen ugovor. Ne pristajte ni na što i ništa niste dužni obrazlagati. Ako tužitelj nema čvrste i vjerodostojne dokaze, onda mu je tužba nepotpuna. Ako tužitelj nema dokaz o šteti, ako nema štetu, onda nema kaznenog djela. Može on tražiti što god želi u tužbi, ali nije on sudac, ne obazirite se na to. 

uređeno: od nemozetotako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Sandy12345 je napisao:

Osim toga misilim da me sutkinja hoce navesti na tanak led i pomoci odvjetnici koja ne zna sastaviti tuzbu pa saziva raspravu da umjesto odvjetnice tuzitelja korigira tuzbu,ubaci sto nedostaje i tako pozivajuci me na raspravu po neurednoj tuzbi zeli "sastaviti" novi sadrzaj tuzbe imitirajuci glavnu raspravu.

 

Tako su i meni dvaput mijenjali tužbu, sudac je prilazio odvjetnici i šaptao s njom, davao joj upute, pogodovao joj. Užas je to. Kako to poslije dokazati, ako se može snimati samo audio? Preporučujem audio snimanje (imate diktafon na mobitelu), ali morate prvo to najaviti, tj. prije dolaska na ročište pošaljite dopis u kojem najavljujete da ćete snimati zvuk. Jer često se događa da suci diktiraju u zapisnik nešto drugo nego se događa u sudnici. 

Ne pristajte na izmjenu tužbe, ako sutkinja pita da li pristajete, a morala bi pitati. Recite "NE, nego odbacite tužbu!"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam,nemozetotakoDa,u parnicnom postupku sam se srela sa takvom sutkinjom koja je krivotvorila izjave zapisnike i mijenjala tuzbe tri puta pa sam prestala dolaziti jer ne mogu izgubiti ako ne dodjem,a spis dodijeljen drugoj sutkinji.

/npr.kad je bio ocevid na parceli radi tuzbe i gradnje snimala sam sta rade ,a sutkinja kaze nemoj mene snimati,snimaj sta rade sudski vjestaci.haha

Dakako ovo je kazneni postupak i moram doci svaki put medjutim sastavit cu sve napismeno i pitanja za svjedoke tako da mogucnost laziranja zapisnika od strane sutkinje bude sto manja. To se i mislim cijelo vrijeme kako izbjeci unosenje laznog sadrzaja u zapisnik.ne znam,mislim da mi nece dopustiti snimanje .

To je to.sutkinja me zove da me potopi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ,vi ste u pravu. Rasprava je javna i moze snimati bilo tko.

Mislim da sam negdje davno vidjela neki slucaj gdje je netko snimao raspravu i onda mu taj snimak nisu uvazili nego samo zapisnik. Nece oni uvaziti nista sta je protiv njih.

Treba nekako pismenim putem to izvesti pa makar da joj recem da cu izjave pisati rukopisom i neka se tako unese u zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Sandy12345 je napisao:

Da ,vi ste u pravu. Rasprava je javna i moze snimati bilo tko.

Mislim da sam negdje davno vidjela neki slucaj gdje je netko snimao raspravu i onda mu taj snimak nisu uvazili nego samo zapisnik. Nece oni uvaziti nista sta je protiv njih.

Treba nekako pismenim putem to izvesti pa makar da joj recem da cu izjave pisati rukopisom i neka se tako unese u zapisnik.

Ne smijete snimati rasprave bez dopuštenja suda. 
 

Za godinu-dvije bi trebalo ionako biti uvedeno audio snimanje rasprave. Već je propisano u ZKP-u, samo čeka da se aktivira odredba kada opreme sudove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Ivo Kermartin je napisao:

Ne smijete snimati rasprave bez dopuštenja suda. 
 

Za godinu-dvije bi trebalo ionako biti uvedeno audio snimanje rasprave. Već je propisano u ZKP-u, samo čeka da se aktivira odredba kada opreme sudove

Da vidim,od 1.listopada '24. Se uvodi tonsko snimanje rasprava.medjutim vec spominju tehnicke probleme ,nejasne dijelove,dakle opet ce frizirati zapisnik i tonski zapis.

Da jasno je da ne smijem snimati bez dopustenja suda, tj.snimka se ne smije upotrijebiti.nisam ni mislila kako se vidi iz upisa.

Zato i trazim drugi nacin,pismeno, kojim bih postigla da se u zapisnik unose istinite izjave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Sandy12345 je napisao:

Da vidim,od 1.listopada '24. Se uvodi tonsko snimanje rasprava.medjutim vec spominju tehnicke probleme ,nejasne dijelove,dakle opet ce frizirati zapisnik i tonski zapis.

Da jasno je da ne smijem snimati bez dopustenja suda, tj.snimka se ne smije upotrijebiti.nisam ni mislila kako se vidi iz upisa.

Zato i trazim drugi nacin,pismeno, kojim bih postigla da se u zapisnik unose istinite izjave.

Pa to možete uvijek dok sudac diktira ispravljati kako unosi unutra i odbiti potpisati zapisnik ako smatrate da nešto nije ušlo kako treba. 
To će za vas najbolje raditi odvjetnik, ne zafrkavajte se u kaznenom postupku zastupanjem samih sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to bi bilo dobro da je tako,ali sutkinja u parnicnom postupku nikad na 10 rasprava mi nije htjela dati zapisnik procitati prije potpisivsnja pa nikad nisam ni potpisala.

Ovo je kazneni postupak,ali ne zelim svoj zivot,ugled i cast predati u ruke odvjetnika i nitko me ne moze braniti bolje nego ja samu sebe.pa nije to tako tesko

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , nemozetotako je napisao:

U tome i jest trik - kao zaborave poslati i pouku o pravima, i onda odgovorite. Ništa ne odgovarajte pismeno. Tamo kad dođete to još nije sudski postupak, to je ročište za mirenje i da se vidi ima li smisla pokretati sudski postupak. Vi recite da ne prihvaćate tužbu. Ne dajte se nasanjkati na te trikove. To što ste dobili je kao ponuda, nije još sklopljen ugovor. Ne pristajte ni na što i ništa niste dužni obrazlagati. Ako tužitelj nema čvrste i vjerodostojne dokaze, onda mu je tužba nepotpuna. Ako tužitelj nema dokaz o šteti, ako nema štetu, onda nema kaznenog djela. Može on tražiti što god želi u tužbi, ali nije on sudac, ne obazirite se na to. 

Kazeni postupak zapocinje određivanjem rocista po privatnoj tuzbi,a tuzbe nema,neuredna je.

Poziv okrivljeniku je takodjer neuredan i ne pise cak ni broj sobe gdje trebam doci,ni kd,ni podaci okrivljenika.

Pouke nema,ali procitala sam negdje da i ako okrivljenik ne primi pouku ,a koristio se pravima uz pouke da je to kao da je primio.

Sve su ovo trikovi koji su uvijek isti i stalno ih ponavljaju,međutim

Sto god napravila niti mogu izazvati kazneni postupak ,niti izbjeci jer ga je proizvoljno izazvala sutkinja,sasvim proizvoljno bez osnove,bez povoda i razloga i pisat ce ona sto joj se prohtije jer ocito je odlucila tako.

Prakticki poziva me iako formalno pravno nisam okrivljenik osim na njenom papiru,saziva rociste iako tuzba nije opstala .

Odgovorila ja ili ne mislim da ne cinim nista njima u korist ako odgovorim,naprotiv treba isticati procesne propuste i sadrzaj tuzbe koja to nije vec je tuzba dokaz uvreda i kleveta tuzitelja i drugog.

Doci na sud moram,ali da sam ja okrivljenik oni tek trebaju dokazati,a tuzbom to ne mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, Sandy12345 je napisao:

Odgovorila ja ili ne mislim da ne cinim nista njima u korist ako odgovorim,naprotiv treba isticati procesne propuste i sadrzaj tuzbe koja to nije vec je tuzba dokaz uvreda i kleveta tuzitelja i drugog.

Doci na sud moram,ali da sam ja okrivljenik oni tek trebaju dokazati,a tuzbom to ne mogu.

Odgovorom na tužbu činite to da prihvaćate tužbu kao takvu. Stalno ponavljajte da ne prihvaćate tužbu i da ne razumijete zašto ste zapravo optužena, tražite objašnjenje. Svašta rade što ne smiju samo zato jer im mi dozvolimo. Zato, ako nemate odvjetnika, onda bolje šutjeti, neka oni dokažu imaju li što. Dok oni ne dokažu da postoji kleveta onda nema klevete. Ako misle da će dokazati tako da Vas ispitaju, Vi ne morate odgovarati na pitanja niti išta opravdavati ni braniti se, ako nemate od čega. Držite se toga. A za uvredu imate pravo na protutužbu, ako ju dokažu. Bolje se ne petljati jer sve što mi kažemo u sudnici na hrvatskom jeziku, oni to čuju na pravnom jeziku, koji je drugačiji, sve drugačije razumiju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tuzitelj je mene prvi uvrijedio i klevetao objavom u haustoru,ali nisam tuzila jer ga he smatram vrijednim tużbe.moram vidjeti za protutuzbu,kazete ako oni dokazu uvredu.

Ako jedan dokaze,nije drugi dokazao. Valjda istodobno mozemo dokazivati.

Klevetu ne moze tuzitelj dokazati jer nije bilo iznosenja ni pronosenja a nije bilo ni lazne tvrdnje,a ni namjere tvrditi bilo sto. Fokus je bio na ostecenju imovine,a ne na tuziteljevoj casti.

Mogao me tako tuziti jer bi moglo pisati da se tuzitelj wc papirom koristi svaki dan i vecinu dana okrece rolu papira jer ima posla u wc-u,a gdje voli biti.

Isto zvuci uvrijedljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, nemozetotako je napisao:

Odgovorom na tužbu činite to da prihvaćate tužbu kao takvu. Stalno ponavljajte da ne prihvaćate tužbu i da ne razumijete zašto ste zapravo optužena, tražite objašnjenje. Svašta rade što ne smiju samo zato jer im mi dozvolimo. Zato, ako nemate odvjetnika, onda bolje šutjeti, neka oni dokažu imaju li što. Dok oni ne dokažu da postoji kleveta onda nema klevete. Ako misle da će dokazati tako da Vas ispitaju, Vi ne morate odgovarati na pitanja niti išta opravdavati ni braniti se, ako nemate od čega. Držite se toga. A za uvredu imate pravo na protutužbu, ako ju dokažu. Bolje se ne petljati jer sve što mi kažemo u sudnici na hrvatskom jeziku, oni to čuju na pravnom jeziku, koji je drugačiji, sve drugačije razumiju. 

Ako se petlja tuzitelj u moj zivot,l i cast,ugled i dostojanstvo,petljat cu se i ja u njegovu tuzbu i tvrditi da razumijem sto je tuzitelju na pameti samo da u tuzbi nije naveo nista razumno te da  u 7mom desetljecu zivota pokazuje da malo slabije tumaci sebe i svijet oko sebe te ima iščašen pogled na svijet ,svoje postupke i postupke drugih ljudi pripisujuci drugima nedjela na temelju iskrivljene percepcije vremena i prostora u kojem zivimo .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo na tom izvjesenom listu papira sam napisala da je njegov sin i njegovi prijatelji na staru godinu izazvali pozar na susjednoj parceli i tada uskocili u moj dvor 10 tak osoba razbijali moju imovinu  .

A imam i snimke kamere iz svojeg dvora .

 

Dakle uopce nisam pisala da je tuzitelj razbio pitare nego njegov sin i prijatelji sina koji su izazvali manji pozar tj vatru na susjednoj parceli  šikari.

Ali tuzitelj izmislja sve .

Ova tuzba tuzitelja je stara 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 locked this forumu
  • 3 tjedna kasnije...

Kod protutuzbe za uvredu klevetu ne vrijedi onaj rok 3 mjeseca? Kod nove tuzbe je rok 3mj.,medjutim kod prutuzbe to ne vrijedi?

Je li to tocno? Naime ja sam na raspravi isticala da zelim podnijeti protutuzbu protiv svojeg privatnog tuzitelja i pripremila dokaze,a sutkinja u zapisnik izvrce moje rijeci i napise da planiram tuzbu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam uspjela pronaci protutuzba se veze za tuzbu ako je uvreda u isto vrijeme bila i tuzitelja i okrivljenika pa obratno,a sto je kod mene slucaj

Ovo sam pronasla na web ius info....

"i nakon proteka roka od tri
mjeseca od dana saznanja
za kazneno djelo uvrede i počinitelja sve do
završetka rasprave podignuti protutužbu
protiv privatnog tužitelja koji ga je uvrijedio
istom prilikom. Ukoliko je protutužba, kao
uvjetovan optužni akt, podnijeta izvan roka od
tri mjeseca, u cijelosti je ovisna o tužbi kojom
je pokrenut i vodi se postupak, pa ako privatni
tužitelj povuče privatnu tužbu, postupak se ne
može nastaviti niti po protutužbi, a ako je
okrivljenik održao rok od tri mjeseca, bez
obzira na eventualno povlačenje tužbe, po
protutužbi se u postupku postupa kao i po
svakoj drugoj privatnoj tužbi
"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija