Jump to content

pravni savjet


dejo79

Preporučene objave

Dobar dan, imam jedan upit kako treba dalje da se ponašam i šta treba dalje da činim u vezi mog posla? Radim kod privatnika koji zapošljava preko 300 ljudi,radim 15 godina a u uredu 9 godina sa još dve osobe.Do prije godinu dana nas je bilo 9 a sad kako je došao novi gazda koji smatra da je nas previše u uredu,druge ljude preraspodijelio ili im dao otkaz a neki su i sami otišli.Sad nas je troje i radimo isti ili sličan posao, njih dvoje za značajno veću plaću a mene je stavio na minimalac,zašto ne znam. Poslao sam upit pravnoj i kadrovskoj službi,mom voditelju i direktoru koji je u firmi jednom mjesečno i nigdje se ne vodi kao potpisnik dokumenata već to čini upravni odbor. objasnio sam svoju situaciju i zašto želim bolji ugovor ali do sada je prošlo dva tjedna i nikakav odgovor nisam dobio.Svi me ignoriraju a ja ne znam šta i kako dalje? Sindikat postoji ali nije baš nezavisan, sve je uglavnom kako gazda kaže na kraju.

Bio bih zahvalan za bilo kakav savjet.

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 minutu, dejo79 je napisao:

uredu nas je 3 sa istim ugovorom ali značajno veću plaću imaju druge dve osobe.

Ne možete imati iste ugovora, ako je plaća različita. Ili je drugačiji naziv radnog mjesta ili koeficijent ili što već?

Da li je Vaš ugovor u skladu sa internim aktima poslodavca u pogledu naziva, opisa i koeficijenta ili naznačene plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ne možete imati iste ugovora, ako je plaća različita. Ili je drugačiji naziv radnog mjesta ili koeficijent ili što već?

Da li je Vaš ugovor u skladu sa internim aktima poslodavca u pogledu naziva, opisa i koeficijenta ili naznačene plaće?

vjerovatno nam je koeficijent različit pa na osnovu toga i plaća.Uglavnom svi imamo isti ugovor za radno mjesto operatera za utvrđivanje vremena i metoda rada.E sad jedna od te dve osobe je bila na minimalcu i dala je otkaz,dok je radila otkazni rok zadnji tjedan su joj promjenili plaću iz ugovora.Ja sam ostao jedini na minimalcu i jedini sa visokim obrazovanjem u uredu, pa me zanima da li na osnovu toga mogu nešto tražiti za sebe.Da napomenam da u uredu radim 9 godina dok njih dvije 7 sa tim da sam u tvrtci 15 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da objasnim kako to funkcioniše u ovoj firmi: došao je novi gazda,otpustio sve šefove odjela i dao im otpremnine, otpustio je i direktora finansijskog ali ovaj kao jedini preostali član odbora potpisuje sva dokumenta pravna, dok je gazda koji pali i žari nevidljiv, ništa ne potpisuje a za sve se pita. Ured je brojao 9 ljudi, a novi gazda smatra da mu ne treba nitko pa je ovima sa visokim plaćama dao pedalu a mi ostali smo radili i polako se osipali,netko je dao otkaz netko je premješten.Promjenjena je cijela struktura firme, nova pravnica, nova kadrovska, nova administracija... stari djelatnici dali ili dobili otkaze.Došlo je do toga da se daju povišice, da napomenem da sam ja od preostalih u uredu imao najveću plaću.Povišicu je dobila samo jedna osoba, pa su se i drugi put djelile povišice i opet ista osoba je dobila povišicu a nas dvoje ništa, tu dolazi do toga da ova osoba što radi samnom daje otkaz i u tijeku otkaznog roka dobija bolji ugovor.Ja na to odlazim kod svog voditelja(djelatnik iz istog ureda koji je premješten na drugi odjel) da pitam za sebe.On mi odgovara da će pitati direktora,nakon nekog vremena ga pitam šta mu je rekao, a moj voditelj mi kaže sa oproštenjem na izrazu ˝šta te boli ...˝ - to je odgovor na pitanje da li zna da sam ja ostao jedini na minimalcu u uredu.Poslije toga sam napisao mail i poslao pravnici,kadrovskoj, mom voditelju i dotičnom glavnom šefu i napisao da mi je povređeno dostojanstvo i zamolio ih da mi napišu zbog čega je situacija sa mnom ovakva.Evo, ima već mjesec dana i nitko mi nije ništa odgovorio. vidimo se u prolazu svaki dan i nitko mi nije ni osobno prišao da mi bilo šta kaže.Eto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , dejo79 je napisao:

Da objasnim kako to funkcioniše u ovoj firmi: došao je novi gazda,otpustio sve šefove odjela i dao im otpremnine, otpustio je i direktora finansijskog ali ovaj kao jedini preostali član odbora potpisuje sva dokumenta pravna, dok je gazda koji pali i žari nevidljiv, ništa ne potpisuje a za sve se pita. Ured je brojao 9 ljudi, a novi gazda smatra da mu ne treba nitko pa je ovima sa visokim plaćama dao pedalu a mi ostali smo radili i polako se osipali,netko je dao otkaz netko je premješten.Promjenjena je cijela struktura firme, nova pravnica, nova kadrovska, nova administracija... stari djelatnici dali ili dobili otkaze.Došlo je do toga da se daju povišice, da napomenem da sam ja od preostalih u uredu imao najveću plaću.Povišicu je dobila samo jedna osoba, pa su se i drugi put djelile povišice i opet ista osoba je dobila povišicu a nas dvoje ništa, tu dolazi do toga da ova osoba što radi samnom daje otkaz i u tijeku otkaznog roka dobija bolji ugovor.Ja na to odlazim kod svog voditelja(djelatnik iz istog ureda koji je premješten na drugi odjel) da pitam za sebe.On mi odgovara da će pitati direktora,nakon nekog vremena ga pitam šta mu je rekao, a moj voditelj mi kaže sa oproštenjem na izrazu ˝šta te boli ...˝ - to je odgovor na pitanje da li zna da sam ja ostao jedini na minimalcu u uredu.Poslije toga sam napisao mail i poslao pravnici,kadrovskoj, mom voditelju i dotičnom glavnom šefu i napisao da mi je povređeno dostojanstvo i zamolio ih da mi napišu zbog čega je situacija sa mnom ovakva.Evo, ima već mjesec dana i nitko mi nije ništa odgovorio. vidimo se u prolazu svaki dan i nitko mi nije ni osobno prišao da mi bilo šta kaže.Eto

Očito je da privatnik/firma želi da sami odete. Pretpostavljam da u tom slučaju ne biste imali pravo na otpremninu, a poprilično dugo ste u firmi pa bi pretpostavljam i iznos otpremnine bio jako visok.

Koliko ja vidim, ne možete tu apsolutno ništa, pogotovo jer kažete da je sav rukovodeći kadar upoznat s vašom situacijom. Tu dugoročno sva priča završava, eventualno možete poslati inspekciju/prijaviti nepravilnosti u vašem ugovoru ali ne vidim nekakve velike koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , zvonkoilibranko je napisao:

Očito je da privatnik/firma želi da sami odete. Pretpostavljam da u tom slučaju ne biste imali pravo na otpremninu, a poprilično dugo ste u firmi pa bi pretpostavljam i iznos otpremnine bio jako visok.

Koliko ja vidim, ne možete tu apsolutno ništa, pogotovo jer kažete da je sav rukovodeći kadar upoznat s vašom situacijom. Tu dugoročno sva priča završava, eventualno možete poslati inspekciju/prijaviti nepravilnosti u vašem ugovoru ali ne vidim nekakve velike koristi.

Upravo tako,od riječi do riječi, e sad tko će prvi popustiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u pravni savjet

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija