Jump to content

Vanbracno dijete


Nina93

Preporučene objave

Ne znam gdje da pocnem, dijete sam rođeno u ratu 93. U Bugojnu, imam 31 god. Odgajala me samohrana majka jer me otac nije priznao. Majka ga je upisala u moj rodni list, znam kako se zove, od kud je gdje je. Sve znam... Imam zelju da  ga upoznam odnedavno, samo da ga vidim.. A s druge strane postoji i strah koji mi to ne dopusta. Svi oko mene mi tupe da ga tuzim i trazim za sve te godine alimentaciju, ne znam sto mi je ciniti.. Majka mi je preminula prije 15 god. Tako da nemam nikakvih info. Sto bi vi na mom mjestu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 04. 2024. u 15:15, Nina93 je napisao:

Svi oko mene mi tupe da ga tuzim i trazim za sve te godine alimentaciju, ne znam sto mi je ciniti..

Ako se radi o primjenjivanju prava RH i ako postoji sudska odluka o njegovoj obvezi na ime uzdržavanja tj. alimentaciji, onda je ovo u zastari, ako do sada zastarni rok nije bio prekinut s pokušajima prisilne naplate tj. ovrhom.

Dana 16. 04. 2024. u 15:15, Nina93 je napisao:

Sto bi vi na mom mjestu? 

Slušala isključivo sebe, te bez prevelikih očekivanja pokušala stupiti u kontakt, ako već imam potrebu za tim.

I ne bi bilo loše prije toga konzultirati se sa psihologom, tako da "ojačani" pristupite pokušaju uspostave kontakta, jer i on zbog straha može svakako reagirati.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija