Jump to content

Sporazumni prekid ugovora o radu - prijetnja poslodavca


Čuvar22

Preporučene objave

Pozdrav.

Radim u jednoj građevinskoj firmi na mjestu inženjera gradilišta. Trenutno radim kao zamjenik gl. Inženjera. Svoj sam posao do sada odrađivao korektno i pošteno, jedino radi prevelikog obima nisam sve stizao.U firmi ima dosta nepravilnosti na koje sam pismeno obavjestavao poslodavca i mislim da je vrijeme da se povučem iz svega i dam sporazumni otkaz. Ne mogu to više podnijeti ni fizički ni psihički.

E sad dolazimo tu do problema, pošto odlazim pred sam završetak projekta (3 mjeseca do kraja) ako se uopće uspije završiti u zadanom roku, poslodavac mi prijeti tužbom kako ću ja biti odgovoran za nastalo zakašnjenje i za plaćanje penala. Da će me tužiti do groba,uzeti mi svu imovinu i slično.

Drugo čega se još bojim je što ima alata i opreme te mi može natovariti pronevjeru opreme i tražiti naknadu štete. Također ostalo je jos za obračunati radova (naplata prema investitoru).

Jedino što želim je otići u miru bez ikakvih repova.

Sad me zanima jel isto moguće ili samo "prijeti" iz prazne puške? Iskreno sam već na rubu živaca sa svakodnevnim pritiscima i ucjenama.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

poslodavac mi prijeti tužbom kako ću ja biti odgovoran za nastalo zakašnjenje i za plaćanje penala

Imate li kakve posebne odredbe vezane za otkaz u svom ugovoru o radu?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Drugo čega se još bojim je što ima alata i opreme te mi može natovariti pronevjeru opreme i tražiti naknadu štete.

Ovo baš i nije najjasnije obrazloženo?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Također ostalo je jos za obračunati radova (naplata prema investitoru).

Također, zašto se toga bojite?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Iskreno sam već na rubu živaca sa svakodnevnim pritiscima i ucjenama.

Ovo ponašanje je vezano za nepravilnosti na koje ukazujete ili za najavljeni otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Imate li kakve posebne odredbe vezane za otkaz u svom ugovoru o radu?

Čl. 5 Obje ugovorne strane mogu redovno ili izvanredno otkazati ovaj ugovor uz uvijete i u rokovima propisanim Zakonom o radu.

Čl. 7 Za svaki navršeni puni mjesec rada, računajući od dana kad je poslidavac podmirio ukupne troškove radnikovog osposobljavanja i fodatnog školovanja: puni iznos troškova školovanja i dodatnog osposobljavanja koje je radnik pod uvijetima iz st 3. Ovog članka obvezan je vratiti poslidavcu smanjuje se za 1/12 .

Tu su mi samo platili članstvo u komori 200 eura/ godišnje.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo baš i nije najjasnije obrazloženo?

Npr. Moje radnici su zadužili određeni alat (bušilice, brusilice, štemerice...), i da "slučajno" nešto od toga nestane pa da kojim slučajem ja nebi bio odgovoran.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Također, zašto se toga bojite?

Što bi se reklo kloni se budale. Možda pušem i na hladno ali sam izložen stalnim ucjenama pa opreza nikad dosta.

Ostale su još 2 privremene mjesečne situacije za ispostaviti prema investitoru ( za mjesec travanj, svibanj) i okončana za lipanj ako bude gotovo sve u roku. E sad ako ja odem pri kraju projekta, netko će se morati dosta namučiti da to sve pohvata.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo ponašanje je vezano za nepravilnosti na koje ukazujete ili za najavljeni otkaz?

Ovo ponašanje je vezano pošto radim po pravilima struke i ukazujem na nepravilnosti da npr. Kooperanti s kojima su oni sklopili ugovor nemaju zaštitu na radu, nemaju lječnička uvjerenja, aljkavo rade svoj posao (neravna keramika, fasada, zidovi, pucanje cijevi,  dosta stvari se moralo rušiti i raditi ponovo). Ja sam o navedenom jednom tjedno izvještavao nadredjene napismeno na mail. Uvijek bi usmeno (nikad pismeno) dobijao odgovor ma zažmiri na jedno oko, bitno da se napravi.

Čim sam rekao da ne želim tako raditi i da odlazim, onda su počeli s ucjenama ti si odgovoran sto oni neadekvatno obavljaju posao, ti si odgovoran sto kasnimo s rokovima, tebe cemo tužiti za svu štetu (kao da sam ja sklapao ugovore s kooperantskim firmama koje nisu adekvatne za odraditi navedeni posao).

Meni od je cilj samo što bezbolnije otići iz te firme.

uređeno: od Čuvar22
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

ja sam poslodavca telefonski obavijestio te im nakon toga službeno na mail 22.4. poslao Sporazum o prestanku ugovora o radu gdje sam naveo otkazni rok od mjesec dana kako je bilo definirano ugovorom o radu. Poslodavac mi sad odbija potpisati taj sporazum.

 

Što mi je dalje činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

ja sam poslodavca telefonski obavijestio te im nakon toga službeno na mail 22.4. poslao Sporazum o prestanku ugovora o radu gdje sam naveo otkazni rok od mjesec dana kako je bilo definirano ugovorom o radu. Poslodavac mi sad odbija potpisati taj sporazum.

Njegovo je pravo da odbije potpisati sporazum. Međutim, Vaš mail se ima smatrati redovitim otkazom ugovora o radu, tako da su pravne posljedice otkaza već nastupile i po isteku roka od mjesec dana završava Vam radni odnos i samim tim radna obveza prema ovom poslodavcu. Do tada radite svoj posao najbolje što znate i pokušajte sačuvati kao dokaze sve mailove, te nastavite voditi pisanu komunikaciju radi dokaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , weezz0 je napisao:

Koliko vidim iz prilozenog, sadrzaj maila je sporazum o otkazu, odnosno mogli bi smo reci da je poslan zahtjev za sporazumnim otkazom. Ne razumijem kako se to moze tumaciti da je dan redovni otkaz.

A meni nije jasno što Vama nije jasno.

Ako poslodavac ne pristaje na ponuđeni sporazum, onda nastupaju zakonske posljedice otkaza. Radnik je pisano dostavio sporazum za otkaz ugovora o radu, a to što poslodavca ne pristaje na potpisivanje ponuđenog sporazuma nikako ne može značiti da pravne posljedice otkaza ne nastupaju i da radnik mora i dalje biti u tom radnom odnosu. Ovdje otkazni rok teče od dana dostave sporazumnog zahtjeva poslodavcu, a istječe kako je već uređeno sa ugovornom odredbom koja kaže da otkazni rok traje mjesec dana i to zato što je ta odredba u skladu sa čl. 122. st. 7. Zakona o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

...

ok. po mojem tumacenju, zahtjev za sporazumnim otkazom nije otkaz vec zahtjev (za (sporazumni) otkaz). po mojem tumacenju, u slucaju da poslodavac odbije takav sporazum, onda bi radnik trebao dati drugu vrstu otkaza da bi otkaz stupio na snagu.
smatram da ste u krivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , weezz0 je napisao:

ok. po mojem tumacenju, zahtjev za sporazumnim otkazom nije otkaz vec zahtjev (za (sporazumni) otkaz). po mojem tumacenju, u slucaju da poslodavac odbije takav sporazum, onda bi radnik trebao dati drugu vrstu otkaza da bi otkaz stupio na snagu.
smatram da ste u krivu.

Čovjek je poslodavcu uručio Sporazum o prestanku ugovora o radu gdje je naveo da će odraditi otkazni rok od mjesec dana. Ako je poslodavac odbio potpisati sporazum, a na što ima pravo, onda se morao pisano i očitovati, a ovako je prešutno prihvatio da teče otkazni rok od maksimalnih zakonskih propisanih mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, to je vase tumacanje s kojim se ja ne slazem. po mojem tumacenju je slijedece: sporazumni otkaz obje strane moraju potpisati da bi stupio na snagu, ne moze nepotpisani sporazumni otkaz odjednom postati drugi tip otkaza tipa redovni otkaz (sto mi se cini da vi insinuirate). poslodavcevim nepotpisivanjem nema presutnih prihvacanja, jednostavno kao da se nista nije dogodilo. ne znam odakle vam to da se mora pismeno ocitovati na zahtjev za sporazumni otkaz, jer sporazumni otkaz je zapravo zahtjev jedne strane tako dugo dok ga ne potpisu obje strane, tek onda postaje otkaz odnosno sporazum(ni otkaz).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , weezz0 je napisao:

ok, to je vase tumacanje s kojim se ja ne slazem. po mojem tumacenju je slijedece: sporazumni otkaz obje strane moraju potpisati da bi stupio na snagu, ne moze nepotpisani sporazumni otkaz odjednom postati drugi tip otkaza tipa redovni otkaz (sto mi se cini da vi insinuirate). poslodavcevim nepotpisivanjem nema presutnih prihvacanja, jednostavno kao da se nista nije dogodilo. ne znam odakle vam to da se mora pismeno ocitovati na zahtjev za sporazumni otkaz, jer sporazumni otkaz je zapravo zahtjev jedne strane tako dugo dok ga ne potpisu obje strane, tek onda postaje otkaz odnosno sporazum(ni otkaz).

Ali poslodavčevo nepotpisivanje ne znači da radnik nije dao otkaz. To što on nije potpisao nešto, ne znači da se nešto nije dogodilo.

Sporazumni otkaz je zahtjev jedne strane, to je točno. Međutim, on proizvodi određene učinke. Rezultirati će ili sporazumnim otkazom ako poslodavac pristane, pa će se dogovoriti o datumu prestanka, korištenju ili isplati godišnjeg, primopredaji posla itd.

Ili neće pristati, pa će radni odnos prestati kao kod redovitog otkaza od strane radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 05. 2024. u 13:28, Roxette je napisao:

Ali poslodavčevo nepotpisivanje ne znači da radnik nije dao otkaz. To što on nije potpisao nešto, ne znači da se nešto nije dogodilo.

Pa ako radnik daje sporazumni otkaz, a poslodavac ga ne potpise, taj otkaz se "nije dogodio". Ne razumijem kako se onda odjednom takav nepostojeci otkaz pretvara u redovni otkaz, koji je druga vrsta otkaza i dokumenta. Odakle Vam to?

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Roxette je napisao:

Odakle vama to da se nije dogodio?

sporazumni otkaz je prvenstveno sporazum. sporazuma "nema" ako ga obje strane ne potpisu. dakle, tako se nije dogodio, nije stupio na snagu. ako radnik zeli sporazum, a poslodavac ne, a radnik zeli otkaz, onda radnik mora dati drugaciji tip otkaza, dakle on sam ga mora dati. moze radnik poslodavcu slati kojekakve druge zathjeve, to ne znaci da se oni smatraju otkazom. sto ako poslodavac dobije primjer sporazuma, ali zeli promjene pa predlozi svoj sporazum? zar to vise nije moguce samo zato jer je radnik vec takav sporazum predao? ne razumijem kojom logikom se vi vodite. gdje pise to da se zahtjev za sporazumnim otkazom nepotpisan od jedne strane smatra drugim tipom otkaza ako poslodavac ne reagira?

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 05. 2024. u 9:57, Čuvar22 je napisao:

Što mi je dalje činiti?

@Čuvar22 Bilo bi lijepo kad bi dali povratu informaciju, jer ste i dalje aktivni na forumu, a ne samo ovako pasivno promatrati raspravu o Vašim pravima.

Dana 12. 05. 2024. u 10:37, weezz0 je napisao:

Pa ako radnik daje sporazumni otkaz, a poslodavac ga ne potpise, taj otkaz se "nije dogodio".

Radnik je ponudio sporazumni otkaz, poslodavca ga je odbio potpisati i taj dio je uredu (pogotovo ako je to odradio pisanim putem).

Međutim, posve je neispravno Vaše tumačenje, da je za poslodavca dovoljno da samo ignorira pismeno ili kako kažete da se ponaša kao da se ništa nije dogodilo.

Ovakvim prostim tumačenjem poslodavac može ignorirati radnika sve dok ne dobije pismeno kakvo želi ili u prijevodu zauvijek.

Ovo je protivno ne samo Zakonu o radu, već i Ustavu RH koji jasno kaže da kod nas nema prisilnog, a ni obvezatnog rada (čl. 23.). A Vi to upravo zagovarate. Radnik je po Vama u prisilnom radnom odnosu, jer je poslodavac bacio pismeno koje mu nije po volji.

Dana 12. 05. 2024. u 10:37, weezz0 je napisao:

Ne razumijem kako se onda odjednom takav nepostojeci otkaz pretvara u redovni otkaz, koji je druga vrsta otkaza i dokumenta

Nema nikakvog "pretvaranja". Poslodavca je dobio ponudu koju nije prihvatio, u daljem tekstu je radnik ponudio odrađivanje otkaznog roka sukladno Zakonu o radu, a koji je pravna posljedica i obveza na strani radnika u slučaju redovitog otkaza o radu. Znači, nudim sporazum, a ti ga ne prihvaćaš, onda radim otkazni rok prema Zakonu o radu i to je to od mene kao radnika, ako imaš kakvih drugih potraživanja izvoli se pismeno očitovati, a u protivnom kao radnik imam svoja prava po prestanku radnog odnosa kao npr. naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

sporazumni otkaz je prvenstveno sporazum. sporazuma "nema" ako ga obje strane ne potpisu. dakle, tako se nije dogodio, nije stupio na snagu. ako radnik zeli sporazum, a poslodavac ne, a radnik zeli otkaz, onda radnik mora dati drugaciji tip otkaza, dakle on sam ga mora dati.

Upravo tvrdite ovo što sam navela. 

Prema Vam, radnik se mora nuditi poslodavcu dok se ovom ne svidi sadržaj, a do tada je u prisilnom radu ili prisilnom radnom odnosu.

Uz navedeno, radnik ne može davati višestruke otkaze. Jedan sporazumni prijedlog sa ponudom odrade otkaznog roka uz šutnju poslodavca je upravo jedan dopušteni redoviti otkaz ugovora o radu kojeg je ovdje dao radnik.

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

sto ako poslodavac dobije primjer sporazuma, ali zeli promjene pa predlozi svoj sporazum?

Upravo to je ovdje poslodavca i morao napraviti. Pisano se očitovati, a on se pravi blesav, jer mu šutnja trenutno odgovara, a što je jasno i iz upita korisnika koji je pokrenuo temu.

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

zar to vise nije moguce samo zato jer je radnik vec takav sporazum predao?

Moguće je, nitko nije rekao da nije, a isto tako radnik može odbiti to potpisati i ustrajati na redovitom otkazu i određivanju zakonskog propisanog maksimalnog otkaznog roka, a na kojega se i pozvao. 

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

ne razumijem kojom logikom se vi vodite

Primjenom propisa.

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

gdje pise to da se zahtjev za sporazumnim otkazom nepotpisan od jedne strane smatra drugim tipom otkaza ako poslodavac ne reagira?

Kakvi bi zakoni bili da u njima sve ovako piše. Zakoni se između ostalog i tumače i to u skladu sa drugim važećim propisima RH.

prije 38 minuta, weezz0 je napisao:

gdje pise to da se zahtjev za sporazumnim otkazom nepotpisan od jedne strane smatra drugim tipom otkaza ako poslodavac ne reagira?

Sve temeljite na ovome, a uporišta u propisima nemate. 

Gdje piše da poslodavac pismena radnika, Zahtjev u ovom slučaju može baciti ili bacati u smeće i praviti se da ništa nije zaprimio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kao što sam napisao prvo sam direktora (vlasnika firme) i tehničkog direktora telefonski obavijestio da prekudam radni odnos i poslao im pismeno na mail (direktoru, tehničkom direktoru i prokuristu) Sporazum o prestanku ugovora o radu s rokom od 22.05.24.

Nisu mi se pismeno ništa očitovali na to, jedino mi je tehnički direktor rekao u ljutnji da to nije korektno od mene, odlazis na kraju projekta i slicno...

Sad mi je situacija da me uglavnom svi izbjegavaju. U principu radim i dalje ali me nitko niti zove telefonski, niti salje kakve mailove, poruke. Baš kao da ne postojim.

Ja svoj posao i dalje uredno odrađujem kao i do sada uz čuvanje svih poslanih mailova.

Iz buduće firme u koju trebam otići su mi ponudili pravnu pomoć ako bude bilo potrebno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Čuvar22 je napisao:

Nisu mi se pismeno ništa očitovali na to, jedino mi je tehnički direktor rekao u ljutnji da to nije korektno od mene, odlazis na kraju projekta i slicno...

Trebali su i to da su zaprimili pismeno, da ne prihvaćaju ili prihvaćaju sporazum (bilo djelomično ili u cijelosti), da Vam teče otkazni rok od tog dana, da otkazni rok traje toliko i toliko dana, da imate neiskorištenih dana godišnjeg odmora koje ćete morati odraditi ili ćete ih koristiti od dana do dana kojeg bi već naveli, te da Vam određenog navedenog datuma prestaje radni odnos.

prije 6 minuta, Čuvar22 je napisao:

Sad mi je situacija da me uglavnom svi izbjegavaju. U principu radim i dalje ali me nitko niti zove telefonski, niti salje kakve mailove, poruke. Baš kao da ne postojim.

Uglavnom, odrađujete otkazni rok, iako se nitko nije udostojio odgovoriti na uručeni otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , weezz0 je napisao:

sporazumni otkaz je prvenstveno sporazum. sporazuma "nema" ako ga obje strane ne potpisu. dakle, tako se nije dogodio, nije stupio na snagu. ako radnik zeli sporazum, a poslodavac ne, a radnik zeli otkaz, onda radnik mora dati drugaciji tip otkaza, dakle on sam ga mora dati. moze radnik poslodavcu slati kojekakve druge zathjeve, to ne znaci da se oni smatraju otkazom. sto ako poslodavac dobije primjer sporazuma, ali zeli promjene pa predlozi svoj sporazum? zar to vise nije moguce samo zato jer je radnik vec takav sporazum predao? ne razumijem kojom logikom se vi vodite. gdje pise to da se zahtjev za sporazumnim otkazom nepotpisan od jedne strane smatra drugim tipom otkaza ako poslodavac ne reagira?

Istina, sporazum o prekidu radnog odnosa je prije svega sporazum koji takav postaje kada ga potpišu obje strane.

Radnik je poslao svoj prijedlog sporazuma. Ako poslodavac želi promjene, onda ih predloži, nađu se na pola puta i nekako dogovore, stave to na papir, obostrano potpišu i to je sporazum o prekidu radnog odnosa.

Radnik podnese prijedlog za sporazumni, neka zadnji dan rada bude 30.6 i do kraja bi koristio 10 preostalih dana GO.

Poslodavac mu npr usmeno kaže "ajde ostani molim te do 15.7 da dovršimo narudžbu za xy i da mi uvedeš novog radnika u posao, nemoj koristiti 10 dana, nego 5, a 5 ti platim, zadrži mobitel". Ovaj kaže ok, napišu sporazum, uvrste sve što su dogovorili, oboje ga potpišu i to je to.

Ali poslodavac je tu reagirao, odgovorio je na prijedlog sporazuma.

U jednoj stvari bi se složila s vama, a to je da šutnja ponuđenika (poslodavca) ovdje ne znači prihvat ponude (sporazuma), ali svejedno radnikov e mail proizvodi učinak, a to je prestanak ugovora sukladno ugovoru, pravilniku ili Zakonu o radu ako u prethodnima nema ništa o otkazu ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 05. 2024. u 11:51, Borbena7 je napisao:

...

 

tako je, poslodavac je dobio ponudu... ponuda sporazumnog otkaza nije otkaz. takva ponuda ne prozivodi pravne ucinke, stoga poslodavac ne mora ni na to odgovarati.

poslodavac ga moze ignorirati tako dugo dok ne dobije dokument koji prozivodi pravne ucinke, a to je primjerice redovni otkaz ugovora o radu.

gdje ja govorim o prisilnom radu? nema prisilnog rada ako radnik uvijek moze dati otkaz, tipa redovni otkaz. pa poslodavac je bacio ono sto nema ucinka. zahtjev i prijedlog nema ucinka, a sporazum je zahtjev i prijedlog dok ga obje strane ne potpisu.

smatram da krivo tumacite ponudu sporazuma, radnik nije dao "nista" u slucaju koji tumacite, jer sporazum nije potpisan od obje strane, ne nastupa nikakav otkazni rok.

opet ponavaljam, nema prislino rada jer radnik uvijek moze dati otkaz, samo ga mora dati na ispravan nacin.

smatram da je ovo krivo tumacenje jer upravo tvrdite da je neprihvacen sporazum = redovni otkaz ugovora o radu. molim vas, odakle vam takvo tumacenje? koji propisi? gdje? to bi bila trebala biti dva razlicita otkaza i dva razlicita zasebna dokumenta.

ne mora poslodavac odgovarati na pismene ponude, gdje to pise? ponuda otkaza nije otkaz.

kojih propisa?

u ovom slucaju mislim da ga vi krivo tumacite.

nemate ga vi. m,oje uporiste je zakon o radu koji prepoznaje razlicite vrste otkaza i koji ne navodi da se magicno jedan pretvara u drugi.

prije 23 sati , Roxette je napisao:

 bi se složila s vama, a to je da šutnja ponuđenika (poslodavca) ovdje ne znači prihvat ponude (sporazuma), ali svejedno radnikov e mail proizvodi učinak, a to je prestanak ugovora sukladno ugovoru, pravilniku ili Zakonu o radu ako u prethodnima nema ništa o otkazu ugovora.

ovisno sto je radnik napisao. ako je ponudio sporazumni otkaz, on po mojem misljenju otkaz nije ni dao, dao je ponudu.

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Roxette je napisao:

iz ovog sto ste stavili iscitavam da sam ispravno tumacio kako ponuda radnika za sporazumni otkaz poslodavcu nije otkaz, a pogotovo onda ako se poslodavac s time ne slaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 05. 2024. u 12:21, Čuvar22 je napisao:

Poštovani,

kao što sam napisao prvo sam direktora (vlasnika firme) i tehničkog direktora telefonski obavijestio da prekudam radni odnos i poslao im pismeno na mail (direktoru, tehničkom direktoru i prokuristu) Sporazum o prestanku ugovora o radu s rokom od 22.05.24.

 

 

jeste li u tom mailu nesto pisali poslodavcu ili ste mu samo poslali sporazum kao dokument?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hipotetska situacija:

Radnik pošalje poslodavcu sporazum o prestanku ugovora o radu s uvjetima koje radnik želi.
Poslodavac odgovori da ne pristaje na takav sporazum, ali prihvaća radnikov otkaz u skladu s pravilima propisanim zakonom/kolektivnim/ugovorom.
Radnik kaže da je on zatražio prestanak s predloženim uvjetima, ali da ne želi prestanak radnog odnosa po zakonu/kolektivnom/ugovorom.
Poslodavac kaže "a ne, slanjem prijedloga sporazumnog, ti si ujedno dao i otkaz po zakonu/kolektivnom/ugovoru."

Tko bi od vas u takvom slučaju zagovarao da poslodavac nema pravo raskinuti ugovor o radu s radnikom jer je radnik SAMO poslao prijedlog sporazumnog raskida, a nije i dao otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , weezz0 je napisao:

na sto ciljate? koji bi bio razlog otkazivanja ugovora radniku? ponuda?

Ciljam na ove odgovore da je radnikova ponuda sporazumnog ujedno i otkaz ako poslodavac ne prihvati sporazumni.

Pitam vrijedi li takvo mišljenje samo u slučaju da radniku obje varijante odgovaraju. Ili vrijedi i kada poslodavcu odgovara redoviti otkaz, a radniku ne jer je on htio raskid samo pod uvjetima iz sporazumnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija