Jump to content

Peticija protiv 5!


dorro

Preporučene objave

Odvjetnicka komora planira produziti vjezbenicki staz u odvjetnistvu s 3 na 5 godina.

To za sve koji zele postati odvjetnici, znaci konkretno ovo: odradit cete 18 mjeseci u odvjetnickom uredu i zatim poloziti

pravosudni, a nakon toga, da biste stekli uvjete za upis u imenik odvjetnika umjesto dosadasnjih 15-ak mjeseci nakon polozenog pravosudnog ispita

(sve skupa 3 godine – 3 mj. za polaganje ukljuceno) kao vjezbenik raditi jos skoro 3,5 godine tj. 2 godine više nego do sada

(placa vjezbenika bez polozenog pravosudnog ispita je cca 3500 kn, a nakon ispita se povecava za otprilike 1000 kn).

Eventualno povecanje placa vjezbenicima (koje odredjuje ta ista Odvjetnicka komora koja povecava staz) zasad nije dio tog plana,

i najvjerojatnije nikada neće ni biti.

 

 

Peticiju "Protiv 5" možete pogledati i potpisati ovdje:

http://www.ipetitions.com/petition/protiv5godina/

ili na www.pravokutnik.net

 

(ako netko zbog bilo kakvih razloga ne zeli vidjeti svoje ime na netu, kliknite na "display my name as anonymous")

 

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu samo sastavit popis pjesama koje će se izvodit u Osijeku na tzv. konferenciji, a pjesme su slijedeće:

 

1) E moj Leo govna si jeo - izvedba na tamburici

2) Volio sam pravo, a sada mi je krivo - zbor vježbenika

3) Daj mi daj poljubac za kraj - grupa Lovrin

4) Mome mišu vidio sam pišu - zbor predstavnika vježbenika u HOK-u

5) Kako sam si jak, pred mamom - a capella predsjednik odvj. vježbenika

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fala. Takodjer.

 

A pozdrav za hrv. branitelje, ma gdje bili?

A za drustvo iz coska?

A za kuma Stefa za sretan imendan i ugodno nedjeljno popodne njegovoj familiji uz pjesmu Case lomim, ruke mi krvave?

Mog sina Antu, drugog casnika na brodu Pltiko dno koji plovi prema Bermudskom trokutu?

Nis, ha?

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slazem se i ja s tobom..

da... npr meni uopce nije bitno ako ce me odvjetnik drzati u svom uredu ko vjezbenika kad radim 8 sati i imam placu od 8 tisuca....

i meni se, a vjerujem i drugim kolegama nece puno stvari promjeniti ako budu odvjetnici...

slazem se sa svime sto pises, ali smatram da bi nam bilo vrlo korisno kad bi bez obzira na duzinu vjezbenicarenja vjezbenici izborili vece place... gle ja stvarno imam dobru placu i smatram da bi i drugi principali trebali postupati kao i moj...

a sto ce se ovako dogoditi.. sad ce se svi buniti i onda kad se "izbore" da se ne promjene odredbe ce svi ici zadovoljni u urede i raditi za iste nadnice.

 

e iu btw.... sretan vam svima 1. Maj... danas su bijeli ovratnici postali radnicka klasa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi buntovnici s razlogom !

Na ovaj dan 1886 godine pobunili su se radnici zbog malih nadnica i radnog vremena do čak 18 sati.

Štrajk je ugušen u krvi , a petoricu radnika su osudili na smrt i objesili.

Vaša peticija je apsolutno opravdana i nadam se da je to samo prvi korak u borbi protiv pokvarenog prijedloga o povećanju vježbeničkog staža na 5 godina.

 

Predlažem Vam da pristanete na njihov prijedlog uz uvjet da Vam se poveća plaća za 1000 kuna u četvrtoj i za 1500 kuna u petoj godini stažiranja.

 

Želim Vam odlično zdravlje i nedajte se xxbati - eksploatirati iliti izrabljivati !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Najnoviji hit je "Oko Niša kiša a u Nišu suvo,kriv si što me nisi za sebe sačuvo... " ili "Što me sada tražiš pored njih toliko,gde si bila kad sam bio niko,kako da ti verujem sada kad sam neko,pa da s tobom delim ono što sam steko..." Ovu otpjevajte kad postane bogati odvjetnici sponzoruši na uho! Ne bojte se bit će prilike! Sorry zbog offtopičarenja! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TP je napisao:

"Oko Niša kiša a u Nišu suvo,kriv si što me nisi za sebe sačuvo... "

"Što me sada tražiš pored njih toliko,gde si bila kad sam bio niko,kako da ti verujem sada kad sam neko,pa da s tobom delim ono što sam steko..."

 

:-o:-o:-o:-o:-o

To imas na cd-u u autu ili si autor teksta osobno??

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolegice i kolege,

 

mislim da se nitko ne bi smio zadovoljiti eventualnim nuđenjem povećanja plaće (premda sam uvjeren da se to neće dogoditi) u zamjenu za mogućnost upisa u odvjetništvo.

 

Na kraju krajeva svi smo se mi odlučili za odvjetništvo iz razloga što je to poziv kojim se želimo baviti a ne raditi za drugoga uz sitnu plaću (službenici u ministarstvima imaju veće) pa sad i 5 godina.

 

Mislim da je krajnje vrijeme da se izvrši pritisak na naše predstavnike da se argumentiranim dopisom obrate na komisiju unutar komore koja radi na izradi prijedloga zakona. Konačni prijedlog još nije gotov, međutim do Osijeka će biti završen i tamo će biti kasno išta mijenjati. Osjek će se svesti na prezentaciju prijedloga koji će biti upućen u Ministarstvo te na žderačinu i pijaćinu.

 

Iz svojih izvora znam da je pitanje povećanja vježbeničkog staža na margini rasprava obzirom da se najveća energija troši na puno važnije segmente zakona - pristup tržištu stranih odvjetnika, mogućnost oglašavanja, tarife itd.

 

Naš problem je ideja Lea Andreisa kojojm se ostali članovi komisije neće baviti ili ih ne zanima previše pa će stoga Andreis vrlo lako progurati ideju obrazlažući je da je identična situacija u Austriji.

 

Ono što naši predstavnici trebaju napraviti (A AKO NE ONI ONDA MI - ja bi čak i volontirao ali ne mogu bez potpore ljudi koji rade ovu anketu da bi dopis dobio na kredibilitetu) je dopis kojim će kontraargumentima uvjeriti ostale članove komisije da ovo nije nužno i nije pravilo u drugim zemljama kako to Andreis želi prikazati.

 

Dopis bi izgledao ovako:

 

- Njemačka - 1,5 godina + pravosudni

- Španjolska - završeni fakultet

- SAD - pravosudni

- Slovenija - 4 godine (ali samo jedna kod odvjetnika dovoljna)

 

(to su zakoni koje sam ja uspio pogledati)

 

- promjenom se ništa nebi dobilo

- svi oni su postali odvjetnici nakon tri godine

- koga se štiti time?? (Mi imamo osiguranje od odgovornosti a stranke imaju slobodu izbora --ograničavanje tržišnog natjecanja)

 

- kršenje ustava - neravnopravan položaj (njemac u RH - pod uvjetima koje će propisati zakon a koji će vjerojatno biti poznavanje hrvatskog jezika i sl. - nakon 1,5 godine on je odvjetnik u hrvatskoj )

 

Ovo su samo neke od ideja - ali treba biti ozbiljno i treba biti brzo.

 

Ajmo ljudi - kako stisnut predstavnike da naprave ovako nešto ili da mi to sami odradimo. Ako neko ima ozbiljnu ideju - molim odgovor.

 

Hvala,

 

Ivor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kad naši moćni kolege odvjetnici, profesori, političari i ostali završe sa svojim procesom otežavanja ikakve mogućnosti naše konkurencije, našeg napredovanja i ne daj Bože ugroze njihovih položaja, bojim se da za nas neće ostati ništa...jer je strašno koliko se mi moramo mučiti da bi uopće došli do situacije u kojoj ćemo biti profesionalno ili osobno zadovoljni sa statusom, poslom, plaćom....da već polako mislimo da to ipak nije za nas...jer su oni čini mi se sebi umislili da je to samo njihovo neotuđivo, osobno pravo...!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini kontakt koji imam sa udrugom vježbenika je taj kad dobijem dopis u kojem udruga organizira npr. skijanje u Sloveniji, rafting i slične stvari na koje mogu otići samo vježbenici koji kumulativno ispunjavaju slijedeće uvjete:

1. rade kod svog oca koji će ih pustiti par radnih dana da idu uživati, umjesto da rade,

2. imaju dovoljno novca da plate put, smještaj i da imaju za hranu i pivo za par dana zajebancije,

3. nemaju pametniji način za potrošiti rijetke dane godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija