Jump to content

Jednokratna pomoć za djelatnike MUP-a


dsemovca
 Dijeli

Preporučene objave

Temeljem čl. 48 st. 2 Koletivnog ugovora za državne službenike i namještenike, djelatnici MUP-a, koji su otišli u mirovinu zbog oboljenja, imaju pravo na jednkratnu novčanu pomoč. Zahtjev se podnosi u PU, u kojoj ste bili zaposleni (više podataka trebali bi dobiti od socijalne radnice u vašoj PU). U zahtjevu također treba navesti datum odlaska u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Stiglo mi rješenje iz PU """"Odobrava se ispalat novčane pomoći u visini jedne proračunske osnovice zbog nastanka opće invalidnosti, te se nalaže financijskoj službi ove PU da izvrši isplatu."

-kad me nazvala teta iz PU i zatražila broj gdje da mi uplate lovu upitam je usput::: kako mi niste to pri odlasku u mirovinu sami rekli da imam pravo na tu pomoć ?,a ona odgovori:: nismo ni mi znali za to ,a znate, tko će sve znati ta vaša prava ! odgovorih teti :da gospođo dok smo mi ratovali vi ste pili kavicu u kancelariji,zaradili ste status branitelja i udjele u fondu da ste pročitali naša prava kao što niste -sad bi u mojim očima izgledali pošteni no ovako prosudite sami !!!!!!!pozdrav svima !!!!!!

 

:belji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo sam već dosadan ali to me stalno pati što za takva prava znamo mi koji visimo na netu a što je sa ostalim našim kolegama. opet apeliram pomozite svim braniteljima koje poznajete da dođu do informacija za svoja prava.

a što se tiče teta o tome bi se dalo raspravljati i na višem nivou jer ja sam dobio odbijenicu kad sam pisao zahtjev za pomoć. zanimljivo je da u obrazloženju piše da nemam pravo na pomoć jer sam u mirovini. a kako sam mogao pisati dok sam bio u radnom odnosu?

ovim putem šaljem pohvale dsemovcu koji je pokrenuo ovo pitanje oko isplate pomoći što je završilo pozitivnim rezultatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno je naknada za bolovanje preko 90 dana, a ovo je pomoč za oboljenje, po čl. 48 st. 2 Kolektivnog Ugovora. Nažalost nemam više Kolektivni ugovor, a možeš ga nači na www.mup.hr

 

Članak 48.

Službenik ili namještenik ima pravo na pomoć u slučaju:

 

– bolova­nja službenika i namještenika duže­g od 90 dana, u visini jedne proračunske osnovice, jednom godiš­nje,

 

– nastanka teške invalidnosti službenika i namještenika, djeteta ili supružnika, u visini jedne proračunske osnovice,

 

Znači toč 1 je jedno, a toč 2 drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih za pojačnjnje članka 48 Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u dijelu:

 

"– nastanka teške invalidnosti službenika i namještenika, djeteta ili supružnika, u visini jedne proračunske osnovice,".

 

Što u praksi znači nastanak teške invalidnosti, odnosno što treba priložiti od dokumentacije prilikom podnošenja zahtjeva?

Da li je dovoljno priložiti dokumentaciju temeljem koje je ostvaren HRVI?

Radi se o osobi koja je na bolovanju manjem od 90 dana.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tp je samo kada je određena opća nesposobnost.za profesionalnu radnu nesposobnosr nema te pomoći.iznosi oko 4200.rekla moja socialna radnica.

dsemovca je napisao:

Temeljem čl. 48 st. 2 Koletivnog ugovora za državne službenike i namještenike, djelatnici MUP-a, koji su otišli u mirovinu zbog oboljenja, imaju pravo na jednkratnu novčanu pomoč. Zahtjev se podnosi u PU, u kojoj ste bili zaposleni (više podataka trebali bi dobiti od socijalne radnice u vašoj PU). U zahtjevu također treba navesti datum odlaska u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege želi se priključiti raspravama o otpremninama, ne želim se petljati u MUP ali što se tiče HV sve mogu objasniti pa vas molim ako ima pitanja u svezi HV slobodno ga uputite na mene , rado ču odgovoriti, jedan je gospodin postavio pitanje kako je u HV jer nema kolektivnog ugovora, točno nema ali se primjenjuje Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike i na djelatnike HV, to znači bolovanje duže od 90 dana ima pravo na jednokratnu novčanu pomoć u visini jedne proračunske osnovice a sukladno čl. 48. stavak 1. točka 1. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike ( „Narodne novine“ broj 92/04) zahtjev se predaje preko personalnog časnika sa potvrdom doktora opće prakse o dužini bolovanja i ispunjavanjem jednog zahtijeva.(sve info. Dobijete kod personalca)

 

Što se tiče otpremnine u HV, o tome sam već pisao, u koliko se na komisiji dobije profesionalna nesposobnost za rad djelatnici HV imaju pravo na otpremnine u visini svojih 6 bruto plaća + 525 kuna za svaki puni mjesec proveden u Domovinskom ratu,

Ako se dobije opća nesposobnost za rad otpremnina iznosi 3 proračunske osnovice što izlazi oko 9800 kuna.

 

Ako nekoga nešto zanima o pravima djelatnika HV mogu pitanja postavljati i na moj PM.

pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još ćeš dobiti novac za odoru (ukoliko ti je nešto ostalo) i podnesi zahtjev za umirovljeničku službenu značku koju ćeš dobiti nakon 5-6 mjeseci u plavoj kutijici na komadu drveta (mislim da se radi o bukvi) na kojoj će pisati tvoje ime i prezime i stari službeni broj značke.

 

Na otpremninu se možeš žaliti ukoliko nije prošlo više od 15 dana od rješenja o otpremnini, (to bi trebao besplatno odraditi tvoj sindikalni povjerenik na tvoj zahtjev). Moraš mu odnijeti potvrdu od liječničke komisije mup-a o nesposobnosti za obavljanje poslova OSO i medicinsku dokumentaciju (sve preslike).

 

U Zakonu o radu piše da imaš pravo na otpremninu u dvostrukom iznosu ukoliko je ozljeda odnosno bolest nastala tijekom obavljanja službe, a u kolektivnom ugovoru se spominju samo 3 proračunske osnovice. Nemaš što izgubiti ako se žališ ali 99 % sam siguran kakvo ćeš rješenje nakon nekoliko mjeseci dobiti.

k055.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preko Sindikalnog odvjetnika, dobio sam parnicu ovih dana za neisplačenu naknadu za građansko odjelo, a i obavijest od istog odvjetnika da mu dostavim podatke, tj. punomoč, jer bi i dobiveni novčani iznos za prekovremene sati (također parnica) bio uvršten u osnovicu za mirovinu. Također, navodi da bi još trebao po Kolektivnom ugovoru, dobiti otpremninu u visine 3 proračunske osnovice, znači ukupno šest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

vidš isto nisam znao da se kada odeš u mirovinu može dobiti ta pomoć,sukladno čl.48 kolektivnog ugovora,a znači profesionalna nesposobnost tu ne drži vodu...meni če sada isplatiti ovu pomoč zbog bolovanja,pošto imamo na to pravo svake godine, ainače dobio sam profesionalnu nesposobnost sada čekam iz hzmo-a riješenje i ako se nežalim onda me šalju u mirovinu..a nije mi jasno kada mup isplačuje te novce od odore i otpremninu,da se nemora na to čekati dugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...
  • drot13 je promijenio naziv u Jednokratna pomoć za djelatnike MUP-a

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija