Jump to content

da li je moguće kao državni službenik bit direkotr neke druge firme???


snegi

Preporučene objave

tražio sam okolo i ne mogu nać...

 

naime jedna osoba radi kao savjetnik u ministarstvu, i ta ista osoba ima svoju firmu, koja se bavi sa nekretninama, na nju glasi, ona je osnivač i direktor!

 

da li se to smije? jučer mi je netko rekao da se to ne bi smjelo, pa reko da pitam

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o državnim službenicima:

 

SUKOB INTERESA

 

Zabrana otvaranja obrta ili osnivanja pravne osobe

 

Članak 32.

 

Državnom službeniku nije dozvoljeno otvaranje obrta ili osnivanje trgovačkog društva ili druge pravne osobe u području djelatnosti na kojem je zaposlen kao državni službenik, odnosno u području djelatnosti koje je povezano sa poslovima iz djelokruga tijela u kojem je zaposlen.

 

 

Mogućnost obavljanja dodatnog posla

 

Članak 33.

 

(1) Državni službenik može izvan redovitoga radnog vremena, po prethodno pribavljenom odobrenju čelnika državnog tijela, obavljati poslove ili pružati usluge pravnoj ili fizičkoj osobi, samo ako nad tim djelatnostima, odnosno nad radom te fizičke ili pravne osobe, državno tijelo u kojemu je u službi ne obavlja nadzor ili ako takav rad nije zabranjen posebnim zakonom, te ne predstavlja sukob interesa ili prepreku za uredno obavljanje redovitih zadataka niti šteti ugledu državne službe.

(2) Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka nije potrebno za objav­ljivanje stručnih članaka i drugih autorskih publikacija, odnosno obavljanje poslova povremenog predavača na stručnim seminarima i savjetovanjima.

(3) O zahtjevu državnog službenika za davanje odobrenja iz stavka 1. ovoga članka čelnik državnog tijela odlučuje rješenjem.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači ne bi smjela???? :-D

 

jer ta osoba je kao opunomočila svog supružnika, ali na neki čudan način, nigdje on nije evidentiran, gledo sam na trgovačkom i firma i dalje glasi na službenu osobu koja je direktor i osnivač...

 

e sad još jedno pitanje, ako je ta osoba opunomočila supružnika to bi trebalo bit i objavljeno negdje zar ne???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zoki2 je napisao:

provjeri kako su Čačić i Fižulić privremeno prenjeli firme na upravljanje Odvjetničkom uredu dok su bili ministri.

 

jesu li oni bili navedeni kao direktori???? otišo sam tamo na trgovački, njihovu stranicu i tamo je evidentirana ta osoba kao osnivač i direktor! zato pitam?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija