Jump to content

Još jedna žena koja se mora izjadati!


Mariam

Preporučene objave

Govorim tri strana jezika:arapski,engleski i talijanski.Još od svoje 15 godine želim studirati pravo (sada imam 22 g.). završila sam jezičnu gimnaziju,dakle nisam ništa.Kada sam htjela upisati fakultet moji su se razveli.Otišla sam iz inata živjeti sa mamom jer me moj otac ucjenjivao da me neće školovati ako odem živjeti s mamom .Mislila sam da ću naći posao i tako si priuštiti školovanje.Sada moram plaćati kredit od svoga stana,režiju i hranu,a sve to za bijednih 3.500 kuna.Počela sam raditi i po barovima da imam neku dodatnu zaradu koju čuvam za školovanje,ali već mi puna kapa svega i čini mi se da moj život završava.Moji prijatelji sad svi završavaju fakultete,a ja gdje sam.Nisam ništa napravila od svoga života. :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj tako! evo, ja imam 22 godine, nisam ni na pola faxa...studiram pravo u zagrebu i znam puno ljuid koji su sad pri kraju i razmisljaju o poslu. takoder znam puno ljudi koji sa svoje 22 godine ne ovise o nikome. vjeruj mi, postigla si puno, upisi taj fax, uci, radi...vjerovatno vecina tih ljudi zavidi tebi. samo hrabro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Završna rečenica "Nisam ništa napravila od svoga života." :-?

Imaš 22 godine,helou!!!!Plaću od "bijednih 3,500kn???Pa postoje mnogi koji bi se mijenjali!!

Uvijek može biti još gore, a vjerujem da si to napisala u očaju!!:-(

Da ti ja sada ne tupim okolo, ja sam diplomirala na pravu poslije /sredinom 30-tih, jedva dobila posao, bila sam sedam godina nezaposlena...radila na crno,na bijelo, na sivo...Naplakala sam se, namučila, bilo mi je grozno(tako da vjerujem da ti je dosta i kroz šta prolaziš jednim dijelom mogu razumjeti) ali nikada, ali nikada nisam htjela odustati... Inat da završim, da dokažem svima da vrijedim i u najtežim situacijama bio je jači.Čak i kada sam sama počela sumnjati, nisam poklekla

 

ZATO SAMO NAPRIJED, HRABRI ZAVRŠAVAJU...UPIŠI IMAŠ MOJU POTPORU BAREM OVAKO PREKO LEGALISA ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zavrsila sam srednju i fakultet ostavila nakon zavrsene druge godine. cijelo sam to vrijeme radila po kaficima ne bili kako platila to studiranje, rezije i stan. sve je to puklo na trecoj godini kada sam shvatila da iovako necu moci tek tako lako naci posao u hrvatskoj unatoc svim dobrim ocjenama u indexu. evo sam 10-tu godinu vani, nisam zavrsila fakultet, ali sam zavrsila puno kurseva i usavrsila svoj CV. 6 godina sam radila dva posla, sto je znacilo neimanje vikenda i slobodnog vremnea. sada radim izuzetno dobro placen i meni drag posao i nije mi zao sto je sve tako zavrsilo. odricanja su bila velika, ne samo faks nego napustanje obitelji i prijatelja. ali kada se sada okrenem i pogledam iza sebe, prezadovoljna sam uspjehom i onim sto sam SAMA napravila i stekla.

 

zelim ti puno, puno uspjeha bez obzira sto napravis i sto odlucis sa svojim zivotom. vjeruj mi da se sve dogadja sa odredjenim razlogom, pa tako i negativnosti. bez obzira sto ti se neke stvari cine da nisi nesto previse napravila, ne brini! ti si vjerovatno jedna koja je sa svojim godinama izuzetno iskusna, svjesna odgovornosti i marljiva.

 

glavu gore!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Završna rečenica "Nisam ništa napravila od svoga života."

Imaš 22 godine,helou!!!!Plaću od "bijednih 3,500kn???Pa postoje mnogi koji bi se mijenjali!!

Uvijek može biti još gore, a vjerujem da si to napisala u očaju!!

Da ti ja sada ne tupim okolo, ja sam diplomirala na pravu poslije /sredinom 30-tih, jedva dobila posao, bila sam sedam godina nezaposlena...radila na crno,na bijelo, na sivo...Naplakala sam se, namučila, bilo mi je grozno(tako da vjerujem da ti je dosta i kroz šta prolaziš jednim dijelom mogu razumjeti) ali nikada, ali nikada nisam htjela odustati... Inat da završim, da dokažem svima da vrijedim i u najtežim situacijama bio je jači.Čak i kada sam sama počela sumnjati, nisam poklekla

 

ZATO SAMO NAPRIJED, HRABRI ZAVRŠAVAJU...UPIŠI IMAŠ MOJU POTPORU BAREM OVAKO PREKO LEGALISA:"

 

:palac::roker::pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ZastoJa je napisao:

Ja imam 2 diplome i placu od 3000kn.

Bolja sam od tebe, na, na, na.... :belji:

 

Kad vec ne ide drugacije, mozemo se sprdati s nasih placa.

 

Uffffffffff, koje vi velike plaće imate!!!!:klanja:

U mojoj bivšoj firmi je voditeljica pravne službe imala toliku plaću,:panika: ja sam kao vježbenik imala 1800+200bona, i mahala repom, jer je i to bilo više od onoga što sam na crno zaradila :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo, čestitam.

Nemoj ni pokušati reći sama sebi ja više ne mogu, odustajem, jer...

ka završiš fax, promjeni posao.

Prvi put je najteže, poslje svakom promjenom dižeš plaću.

Ja sam je osobno skoro utrostručio završetkom faxa.

 

"nedaj se Ines"

" ne okreći se sine"

"uzmi što ti život pruža"

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:hvala: Šaljem svima puse!

Ne radi se tu o plaći već želim raditi nešto što volim,nešto što me ispunjava.Imam puno planova u životu samo ne znam gdje da počnem.Ne usrećuju me pare dovoljno je da imam za život.Bila sam toliko okupirana sa sobom....

Kada sam govorila o plaći mislila sam na to da mi ne stigne dovoljno da platim školovanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se tu o plaći već želim raditi nešto što volim,nešto što me ispunjava.Imam puno planova u životu samo ne znam gdje da počnem.Ne usrećuju me pare dovoljno je da imam za život.Bila sam toliko okupirana sa sobom....

 

Upravo isto ti je i kod mene....znam kak ti je, ali ti isto tako mogu reći da upravo činjenica što ćeš se djelomično baviti onim što želiš (makar u obliku studija) dati će ti snagu dok budeš radila posao koji ne voliš i polako išla prema onome što želiš....to mene drži svaki dan...pa čak i ako nikad ne uspijem, barem sam dala sve od sebe....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija