Jump to content

Gdje je manji porez? Kod darivanja auta ili prodaje?


fenix29

Preporučene objave

Prepisala bih na sestru auto Fiat Tipo 92. god. zbog možebitnih komplikacija koje imama zbog duga Vipu pa me zanima šta mi je jeftinije da potpišemo darovni ugovor ili kupoprodajni? Imamo drugačije prezime i dali mogu ostaviti knjižice vozila na svoje ime ili i njih moram mijenjati, ili mi sestra mora napisati punomoć da mogu voziti "svoj" auto?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POrez je u svakom slučaju 5%.

Potrebno je promijeniti podatke u knjižici vozila i napraviti novu prometnu dozvolu.

1. napraviti kupoprodajni ugovor.

2. Kupoprodajni odnijeti na poreznu da razrežu porez. Voditi računa o visini cijene jer ako je mala porezna će sama odrediti cijenu prema katalogu CVH te prema toj cijeni razrezati porez. Ako je cijena veća nego u katalogu CVH onda ćete platiti porez prema toj većoj cijeni.

3. S kupoprodajnim ugovorom ovjerenim "zelenim pečatom" sestra mora otiči u Policijsku postaju, kojoj pripada prema mjestu stanovanja i napraviti nove dokumente.

4. Da biste mogli voziti "sestrino" auto potrebno je da imate punomoć ovjerenu kod JB.

2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija