Jump to content

poziv za skupštinu


dillinger

Preporučene objave

Drage kolegice i kolege... odvjetnički vježbenici..

 

Ova Izvanredna skupština udruge odvjetničkih vježbenika je iznimno važna i apeliram na sve da dođu i barem svojom nazočnošću pokažu da im je barem donekle stalo do naših budućih statusa i plaća... naravno da se ovo odnosi isključivo na nas vježbenike koji radimo/crnčimo u uredima a da pri tome ti uredi nisu od naših mama i tata.

 

Prijedlog izmjena Zakona o odvj. na ovaj način je ključan za budući rad mladih pravnika, odvjetnika i što čvršće treba stati na kraj NEKIM OSOBAMA IZ ODVJETN.KRUGOVA, koji stoje iza ovoga. Vrlo dobro znamo tko su oni..!

 

Ono što je svima nama jednako, to je da ćemo svi umrijeti, kad tad.. njihova carstva se šire i šire i prenose ih na svoju "zlatnu dječicu"... a sada uništavaju i buduću konkurenciju..

 

Sjetite se koliko radite, crnčite i što sve ne radimo, sjetite se svojih kolega sudskih vježbenika koji lapinjaju, rade 4 sata dnevno i od toga pola vremena uče za pravosudni.. Apsoluto smo u drugim položajima, statusima..

 

Kolege, budite solidarni, dovucite se.. znam da mnogo toga nećemo postići, ali idemo barem probati...

Prijevoz vam je svima plaćen... dođite!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

uglavno.... naravno da su se kasno sjetili reagirati.... (kako i ne bi kad ce se svi iz odbora upisati prije jer ce imati uvjete).... nakon toga je pocela prica o mjenjanju kolektivnog za 20 posto vise place.... (a dosta ljudi ionako ima vise od toga ) i generalno... nista... tako je kako je... u odvjetnistvu ce ostati samo oni koji nigdje drugdje nisu mogli naci posao i par posto onih sto zive za to... i par posto onih koji rade u obiteljskim uredima:) inace ces dozivjeti 30-tu i reci.... aha idem se upisat sad u komoru pa nakon par mjeseci mogu kupit biciklju na mastericu:)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

dillinger je napisao:

uglavno.... naravno da su se kasno sjetili reagirati.... (kako i ne bi kad ce se svi iz odbora upisati prije jer ce imati uvjete).... nakon toga je pocela prica o mjenjanju kolektivnog za 20 posto vise place.... (a dosta ljudi ionako ima vise od toga ) i generalno... nista... tako je kako je... u odvjetnistvu ce ostati samo oni koji nigdje drugdje nisu mogli naci posao i par posto onih sto zive za to... i par posto onih koji rade u obiteljskim uredima:) inace ces dozivjeti 30-tu i reci.... aha idem se upisat sad u komoru pa nakon par mjeseci mogu kupit biciklju na mastericu:)

 

 

Upravo u ovakvom stavu cijenjenog kolege i jest problem, a znam da on nije jedini. Upravo zbog takvih defetističkih i pesimističnih razmišljanja nam i je tako kako nam je.

 

Kao prvo, ne bi se slozio da je izvanredna skupstina bila bezveze, mislim da svako tko je bio tamo ce reci isto.

Odbor je rekao sto su do sada sve poduzeli i sto jos kane poduzimati a sada to necu prepricavat a skupstinu su sazvali kako bi se vidjelo kako svi imamo isti stav i kako bi dali neki legitimitet tom odboru da ne ispada kao da oni govore samo u svoje ime.

 

Drugo, tocno je da je predlozeno povecanje placa i tu je sada na potezu komora. I ne slazem se da je to bezveze ili da vecina kolega prima vise od minimalca jer to jednostavno nije istina. Mislim da je i to pitanje koje treba potegnuti makar je zadnji rast placa bio prije godinu i pol rastu i cijene zivota i sveg ostalo i nitko te nista ne pita.

E sad drugo je pitanje sto ce biti s tim prijedlogom...

 

Trece, a to je kolega zaboravio spomenuti, jest prijedlog da se izmijene uvjeti kreditiranja za mlade odvjetnike tako da kamata bude nesto manja a glavnica kredita veca itd... Po meni je to jako dobar prijedlog i jako vazna stvar pogotovo za one koji ne nasljedjuju urede od mamice i tatice ili za one koji ne ostaju i dalje raditi kod principala i tako dalje.

 

I na kraju bi samo rekao da je najlakse pljuvat ekipu, tu mislim na odbor, koji se nesto trudi napraviti i koji se jasno i tvrdo postavio na tih 5 godina vjezbenistva i zato im svaka cast a pogotovo predsjedniku jer oni time puno riskiraju. Da, tocno je da ce biti tesko se protiv toga boriti i pitanje sto ce biti s time ali jednom treba nesto reci i napraviti a ne brijati u stilu "pa kaj onda to ionak ne bu mene kacilo pa se ne trebam sekirat". To je ono u stilu bude susedu krava krepala a ne meni pa je onda sve OK.

I da se vratim na pocetak, zbog takvih razmisljanja nam i je tako super. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija