Jump to content

datum polaganja u 12. mjesecu


lidija80

Preporučene objave

Tak je i meni. Ja sam trazila koji od zadnjih rokova u mjesecu pa ocito treba ocekivati poziv u ponedjeljak:(

Kad sam isla prijavljivat, dvoumila sam se hocu li pocetak roka zbog blagdana ili kasnije. Sad mi je drago da sam ipak za kasnije jer nemam pojma koliko god ucila!!!!!!!

Hvala ti na informacijima-forum je zamro u odnosu na prijasnje mjesece.

Drago mi je da uvazavaju zelje. Drzim nam palceve da uspijemo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je bilo u glavi kao bolje mi je da se riješim prije božića jer bi mi bio baš lijepi božić nad knjigom a sad više ne znam, platila bi nekom za dodatan dan koliko god to smiješno zvučalo.

ne moraš čekati da ti dođe rješenje, samo nazovi u ponediljak na onaj isti broj za prijaviti slušanje i ponizno moli da ti kaže kad si.

ja sam zvala neki dan i tip je bio baš simpa, rekao mi je da ga mogu nazvati u pon i pitati, da će mi pomoći.

sad još kad bi mogla saznati tko mi je u komisiji bilo bi dobro.

znam da će mi se jednog dana ovo sve činiti smiješno ali sad viruj mi nije, panika teška

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam luda otišla bi ja njega pitati da sam iz zagreba ali nisam. mislim što bi imala izgubiti.

ako stave 15 imam točno 2 dana za pitanja jer već 17 moram biti u zagrebu.

prije par dana sam govorila ma znam ja ovo, a sad zbunjola teška u glavi.

ponavljam organizaciju pravosuđa i od onih svih nabrajanja mi je muka.

i mislim se ja ma neće me sad valjda pitati ta nabrajanja a onda se sitim jadnička kojeg sam ja slušala i kojeg su pitali nadležnost županijskog suda iz gpp, pa organizaciju pravosuđa i onda još neko nabrajanje. tip je imao sva živa nabrajanja kojih se ja mogu sititi.

a ja ga slušam i mislim se da je meni već đumbus u glavi a kamoli njemu.

tako da sam skužila da nikad ne možeš znati koje ćeš sriće biti

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rok uvijek počima 15., što znači da je to prvi dan pismenog. prvi dan usmenog je uvijek 17. i ne može biti ranije, iznimno može biti kasnije ako pada u vikend. rok traje ovicno o broju kandidata s time da se vrši raspored od šest kandidata po danu, od kojih uvijek netko odustane ili odgodi pa ih u konačnici u prosjeku bude 4-5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ovako...bojim se da ako kazem da je bilo skroz ugodno, da će ljudi pomisliti da sam luda :-D

Ali stvarno je.. ja sam naime imala odličnu komisiju: Jesenković, Rašo, Lovrić, Marković i Kriletić. Kolegica i ja smo uistinu i znale, ali su svi stvarno bili tako ugodni da nisam imala osjećaj da sam na ispitu...nego onako...kao dosli si mi malo popricati :kavica:

Znam da je to stvar sreće, no nitko nije tamo dosao s namjeroj da rusi ali mora se znati...da citiram jednu svoju kolegicu. Pozdrav Shiloh :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekla sam da ako položim da ću obavezno napisati svima na legalisu kako je bilo jer da nije bilo legalisa bilo bi mi puno, puno teže. pomoglo mi je viditi da nisam jedina kojoj je teško, kojoj je više muka od količine gradiva i koja sumnja hoće li to uopće imati smisla na kraju.

i evo sad ću pokušati napisati vam svima kako je meni bilo pa ako kome pomogne, super.

počela sam učiti dosta ranije prije 12 mjeseca kad sam izašla na ispit, ali radila sam i to nije uopće bilo učenje u pravom smislu. imala sam sriće i super šefa koji me pustio na učenje 1.9. i otad nisam stala. ali doslovno, zadnjih misec dana učila sam od jutra do mraka, praktički tv nisam upalila, muž mi je pomagao maksimalno tako da nisam ni išla u dućan, ni ništa drugo.naravo nije to 14 sati dnevno učenja ali nisam ništa drugo radila u životu osim toga.

i cilo to vrime me bilo užasno strah a pogotovo kad sam trebala spakirati stvari i krenuti za zagreb. ona tri dana u hotelu u zagrebu su mi stvarno bila užasna. ali prošla su, hvalim te bože.

pisanje presuda mi nije bilo tako teško, nas 6 smo stvarno jedno drugom pomagali. dobro dođe da se upoznate prije ispita s kolegama. bude vam lakše, skužite da je svima isto-pogotovo ako imate sriće pa s vama budu simpa ljudi (a meni su stvarno bili).

a dan d, hm bila sam toliko već umorna od svega da sam se osjećala skroz tupo.

komisija mi je bila eraković, novosel, knežević, jug i gagro.

pogađate koga me bilo najviše strah.

i stvarno i je bio najneugodniji ispitivač, mojoj kolegici je ispljucao presudu a nije ni s mojom bio zadovoljan iako smo obadvi pogodile sankcije i formu presude. njoj nije valjalo objašnjenje a moje je bilo predugačko po njegovom mišljenju.

počeo je s pitanjima o duševnim bolesnicima i maloljetnicima, što iskreno nije ni meni ni njoj bilo jača strana. pored kaznenog i kpp stvarno su mi bolesnici bili zadnja rupa na svirali.

on je samo rekao; idemo dalje, vidim da ovo niste naučile a meni je stalo srce, već sam mislila gotovo je.

ali nije, kazneno i kpp smo stvarno znale i na kraju sam završetak ispitivanja uopće nije bio strašan. čak mi je bio i simpa kad nam je čestitao pri podijeli potvrda o položenom pravosudnom, čudno zvuči ali

je.

svi drugi su bili ok.

jug-korektan, gagro super, eraković je bio prvi pa mi je malo bila trema ali njegova uobičajena pitanja (osim monetarne klauzule koju nisam primjetila na legalisu) i knežević koje me bilo strah zbog svih onih izvanrednih lijekova koje ona voli pitati ali bila je skroz ok.

da ne duljim previše, bile smo gotove za tri sata, ispitivači su nas pohvalili da smo dobro znale a ja nisam mogla vjerovati da je to stvarno to. gotovo! nakon toliko straha, muke, učenja ne moram nikad više učiti!

nemojte odustati, svi su uplašeni, svi misle da ne znaju a onda na ispitu počneš izvlačiti iz sebe sve što si ikad pročitao samo da se izvučeš i da to prođe. i to vrime od 3,4 ure ti proleti za sekund.

kako su meni drugi pomogli, tako ću i ja vama. ako vam bude što trebalo pošaljite mi mail, ako budem imala rado ću vam pomoći. navratiti ću još na ovu stranicu, čisto eto tako.

svima želim lipe blagdane i puno, puno sreće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija