Jump to content

Molim žuran odgovor!!!


Plava

Preporučene objave

Nećete dobiti ponovo kući pravomoćnu presudu.

Po proteku roka za žalbu odite u sud i provjerite da li je ista postala pravomoćna ili nije, jer pravo na žalbu imaju sve straneke u postupku. Niste naveli o kakvom postupku se radilo ali to vam može biti državno odvjetništvo ili druga ptorustranka.

Ukoliko se nitko nije žalio presuda je postala pravomoćna, tada zatražite da vam na vaš primjerak otisnu kaluzulu pravomoćnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala svima na odgovorima!

Radi se o presudi na koju se nisam žalila jer mi je sutkinja dala najmanju kaznu što je mogla. Ovo što ste mi predložili, a tiće se pravomoćnosti presude tj. ovjere iste, napravit ću! Zanima me još nešto: dvoje smo osuđeni, ja se nisam žalila, a za drugu stranu nisam sigurna. Ukoliko se žalba druge osobe prihvati, da li se i moja presuda poništava ili samo njegova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo se ukida u odnoso na njega.

Međutim, ako sud nađe da je i u vašem slučaju povrijeđeno pravo, sud može i (ili hoće kad mora) ukinuti presudu i za vas. Tada, ako se državni odvjetnik nije žalio, ne može vam biti izrečena veća odnosno strožija kazna.

Dakle ne trebate previše brinuti ako se državni odvjetnik ne žali. Jedini problem bi mogao biti što bi se kazneni postupak ponavljao pa bi vas to sekiralo, mučilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, saznala sam o čemu se radi pa ponovo molim odgovore:

Dakle, osuđena sam na uvjetnu kaznu (311, st.1) i to 4 mjeseca na godinu dana.

Žalio se ODO i traži 4 mjeseca na 2 godine. Sada me zanima slijedeće:

-Koliko dugo traje odgovor Županijskog suda na tu žalbu (apsolutna zastara mi je u 9 mjesecu 2008.)

-Odlučuje li, u pravilu, viši sud u korist ODO tj. hoće li im ta žalba najvjerovatnije biti prihvaćena

-Ukoliko viši sud prihvati žalbu, kojem sudu se vraća postupak tj. što se onda događa.

-Ako se postupak vrati sucu koji me osudio, je li pravilo da taj sudac ponovi presudu ili će poslušati ODO?

Znam da je puno pitanja, ali...

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plava je napisao:

Žalio se ODO i traži 4 mjeseca na 2 godine. Sada me zanima slijedeće:

-Koliko dugo traje odgovor Županijskog suda na tu žalbu (apsolutna zastara mi je u 9 mjesecu 2008.)

-Odlučuje li, u pravilu, viši sud u korist ODO tj. hoće li im ta žalba najvjerovatnije biti prihvaćena

-Ukoliko viši sud prihvati žalbu, kojem sudu se vraća postupak tj. što se onda događa.

-Ako se postupak vrati sucu koji me osudio, je li pravilo da taj sudac ponovi presudu ili će poslušati ODO?

Znam da je puno pitanja, ali...

Hvala!

 

- ovisno o opterećenosti suda, ali svakako neće dočekati 9. mjesec 2008.

- ne mora biti da će žalba biti prihvaćena

- ako uvaži žalbu, a nema drugih povreda zbog kojih bi morao ukinuti presudu, županijski sud će preinačiti odluku suda u pogledu sankcije i time je onda postupak gotov (presuda pravomoćna)

- ako ipak dođe do ukidanja (zbog povrede na koju županijski sud pazi po službenoj dužnosti, a ne na temelju žalbe stranaka, predmet se vraća na ponovni postupak u kojemu se opet sve provodi..

- kazna može biti ista ili veća jer se žalio odo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Molila bih cijenjene forumaše još samo za odgovor vezan za rehabilitaciju!!! :-D

Hvala!

Plava je napisao:

Hvala za odgovore!

Što se tiće rehabilitacije, nastupa li ista tri godine nakon što istekne ovih godinu (ili 2?) uvjetne kazne ili ...? Ak sam dobro shvatila: prvo kazna mora postati pravomoćna, ističe nakon godinu dana i zatim moraju proteći 3 godine da bi se završila priča???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija