Jump to content

pionirac


darkoh

Preporučene objave

koliko sam shvatio svi pripadnici sjp za vrijeme domovinskog rata kada odlaze u mirovinu zbog opče nesposobnosti za rad, prilikom prevođenja policijskih u vojne činove, automatizmom dobijaju čin satnika.

pitanje je da li se to pravo odnosi i na pripadnike jedinice za posebne namjene MUP-a, Pionirski grad 1991.g., jer su te jedinice poslije preimenovane u specijalne jedinice. zanima me da li je netko bio u pionircu i uspio na osnovu toga dobiti čin satnika. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaš što smiri ti lega svoje tenzije i ja imam pravo reći istinu.ako tebi to neodgovara ti nemoj čitati...što si ti tako zapeo za specijalce pa nisu samo oni bili branitelji....istina je da su imali puno terena i teških akcija no isto tako nitko mene nemože uvjeriti da i ostali policijski službenici nisu plazili po terenima i prolazili isto,smrzavali se po ćukama i ostalo,a u pogledu opremanja nema teorije da se složimo...specijalci su imali opremu u odnosu na nas vrhunsku,pa među ostalim i pojačanu ishranu lega moj...nemoj me više povlačiti za jezik molim te,jer ako je pripadnik specijalne zaslužio najmanje čin satnika što su onda drugi manje vrijedni ? ovo što sam napisao stojim iz svake riječi i nek me netko demantira da lažem... nadalje nisam ti ja "besan" kako ti kažeš već sam realan i pošten za razliku od nekih koji su sa osnovnom školom došli do čina satnika ,a o policijskim poslovima i obrazovanju da i ne govrim...imam ja jako puno prijatelja specijalaca što umirovljenih što aktivnih i ja to njima lijepo kažem u brk i oni znaju da je to istina....naravno nisam ja rekao da su dečki krivi ,al da je napravljena ogromna razlika to je jasno i glupsonu..(zamisli samo idemo u ispomoć specijalcima,a oni recimo dobiju pojačanu ishranu mlijeko,a mi ostali ko jadnici pored njih ,a isti posao obnašali u tom trenutku)... dosta sam ti objasnio ako si imalo razuman OK.ak nisi tvoj problem... :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi bila namjera otvarati temu doprinosa u ratu. ne želim generalski čin, ali gledam ljude koji su u specijalnoj bili mjesec dva,bez terena i sl., a bez krzmanja su uzeli veče činove. , kao i oni koji su krvarili u borbama.. istovremeno koliko sam skužio mi koji smo 1991.g.bili u zagrebu, ne samo pionirac nego znam kolegu koji je u mirovini a bio je u rakitju pa mu ipak to nisu priznali, ne možemo ostvariti pravo na veće činove. koliko je moralno da baš svi pripadnici sjp dobiju te činove ne znam, mislim da nije, jer je branitelj i onaj sa zagorskih brega i onaj iz vukovara pa su tako i svi specijalci, ali je činjenica da to pravilo šljaka.

bilo nas je tada oko 500-600 u pionircu i zanima me da li je itko na osnovu toga dobio veči čin.

ne želim ono što me ne pripada ali bez imalo stida ovo mogu tražiti jer sam te godine bio u zagrebu u spec.pol. a poslije sam se vratio u plavi i u njoj sam i ranjen i bio u rovovima sa domobranima pa ako me pripada dobro a ako ne, opet život ide dalje. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-(

deltacro je napisao:

,pa među ostalim i pojačanu ishranu lega moj...

:

 

" Sira, vrhnja, mleka, putra i krumpira ",

jel si to mislio na tu pjesmu ? :-?

 

Ne znaš ti ni pola mise prikane moj, pojačana ishrana za sjp i isti tereni sa plavcima, ( bio sam sa njima na nekim od punktova-cestovnim, na žalost) ali oni nisu išli dalje nego što ih je auto ili u najgorem slučaju kamion mogao dovesti. Nisu oni derali đonove po kamjenju, nisu niti jeli snijeg po tri - četri dana ( čast izuzecima ), itd,itd.......

 

A ako se neko od zagoraca našao uvrijeđen - izvinjavam se, nisam imao namjeru nikoga vrijeđati, samo sam htio malo naglasiti riječ * pravica * kada već netko postavlja pitanje o činovima !

 

Pozdrav svim " velikim " vođama ophodnjama ! :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemogu više raspravljati s nekim osobama koje nisu realni i nisu pošteni po osnovi nekih argumentiranih doživljaja.... svako svoje neka cijeni i nema frke samo ja nikada nebih rekao laž u svezi onoga o čemu se razgovara na forumu.. ja svoje rekoh i to je istina,a sve ostalo što netko omalovažava druge i sebe izdiže to je nadasve neprimjereno..da ti dečki su bili i na punktovima i nakon toga radili sve policijske poslove po povratku s terena kao odmor,dok neka gospoda nikad u životu nisu napisali neku prijavu,odradili neku radnju očevid prometne nesreće ili ubojstva,samoubojstva,krašđe itd... pozdrav svima ali znam puno plavaca koji su prošli pakao i dakako prije pokidali svoje đonove jer nisu imali kvalitetnu opremu kao posebne postrojbe. :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se slažem....specijalci su dali svoj doprinos obrani države i domovinskom ratu u cjelini....pogotovo ako se zna da su oni bili pješadinci...poslani na najteže i najzahtjevnije zadatke...čuke...položaje...ali isto tako kako pametan čovjek može shvatiti ulogu tih ljudi u domovinskom ratu...ljudi njihovog ranga morali bi znati što znači čin poručnika...satnika...ili bojnika u Hv-u...Mislim da dolazi do pucanja komunikacije...jer specijalci ne kuže da se za te činove u HV-u...moralo imati ono nešto...i na kraju krajeva iza sebe imati vod...ili bojnu...te biti uzor tim ljudima....Ovdje je problem što se ti činovi spominju olako....onako više kao povećanje mirovine koje se tako zove....Mi u vojsci smo ovisili o tim činovima i o odlukama tih ljudi u ratu....zato malo lakše sa izjavama.....jer ne može svatko biti bojnik ...ili satnik...i voditi 100--200 ljudi...u ratu možda i u smrt...šta mislite koliko je nama vrijedio naš bojnik...koji nas je vodio sve do makljena iznad rame....i onda netko spominje taj čin samo kao osobni koeficijent....zato malo obzira...valjda smo zaslužili...pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oduvijek sam se bojao ovakvih postova i nadam se da će sa ovim mojim pisanjem prekinuti svađu među braniteljima...ili puštam mrlju sa lanca :-D

 

bivši sam specijalac i štujem sve branitelje bez obzira odakle bilili, iz koje postrojbe, iz koje države i koje vjere.

mrzim lažnjake koji su ostvarili bilo kakva prava branitelja i želim im skori susret sa djelatnicima uskoka i policije.

problem činova ne leži u specijalcima i da se o tome raspravlja kako im je bilo u ratu. problem je u hv-u koji nije izborio prava za svoje branitelje i šalje ih u mirovinu sa činom vojnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čin, zvanje......Do toga su nas drugi doveli. Žalosno je što to nisu svima odredili jednako, nego ovako, dovode ljude u neugodnu situaciju, a sve to ne bi li mirovinu povećali za kojih 100 kuna.

Nedavno sam postavio pitanje jednom pajdi na položaju, da djelatnike koji se sad liječe, prilikom odlaska u mirovinu daju za jedno zvanje više, "Časno umirovljenje", na što je samo skupio ramena. Šteta, al nitko nema sluha za nas, onih koji su čekali poslije 2005 i nemamo status HRVI.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stanje po ovom pitanju je i žalosno i raznoliko. neke su se udruge izborile za svoje pripadnike da prilikom odlaska u mirovinu dobiju koji čin više, što je sasvim u redu. nije problem u njima već u onima koji to nisu izborili, mislim na vojsku i policajce kada odlaze u redovnu mirovinu jer tada također nema činova gore. ne zanima me moralna strana toga jer svako od nas o zna gdje je bio, šta je radio i zaslužio. trenutno je stanje stvari tako da ako u zakonu nešto stoji, onda nije ništa loše to svoje zakonsko pravo i iskoristitii.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da ima tu dosta nepravde,između Sjp i Hv,ali što je tu je ,to je nama naša borba dala.Koji bezvezni zakon,kao da smo se borili na različitim stranama ,a ne na istim-svi se zovemo branitelji,ali imamo drukčije "regule"kad idemo u mirovinu-istinito i žalosno.

Neću više ići u dubinu problematike,samo sam htio napomenut na teške nepravilnosti i nelogičnosti između policije i vojske prilikom(nadam se) odlaska u zasluženu mirovinu.

Pozdrav svim istinjskim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:... neke su se udruge izborile za svoje pripadnike da prilikom odlaska u mirovinu dobiju koji čin više, što je sasvim u redu. nije problem u njima već u onima koji to nisu izborili, mislim na vojsku i policajce kada odlaze u redovnu mirovinu jer tada također nema činova gore. ne zanima me moralna strana toga jer svako od nas o zna gdje je bio, šta je radio i zaslužio. trenutno je stanje stvari tako da ako u zakonu nešto stoji, onda nije ništa loše to svoje zakonsko pravo i iskoristitii.

Stanje je stvarno žalosno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalosno je što je uvijek bilo nepravde i iskorištavanja nekih prava od onih koji moralno to nisu zaslužili, ali im je Zakon omogučio da to učine. U svakom slučaju, u ovakovim stvarima nikada se ne može biti realnim niti to odrediti bilo kakovim odredbama, jer uvijek će netko biti nezadovoljan ili je neke stvari u tim odredbama moguće odrediti. Teško je u nekim situacijama odrediti ovaj je zaslužio ovaj nije, znači radilo bi se po pojedinačnim slučajevima, a to je za državni aparat teško, a po globalizmu uvijek će netko biti oštećen ili će netko dobiti više nego što treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj prijatelju ,ja mislim da se uvijek može još više napravit za branitelje da se hoče ,nije ni sve u lovi,nek u pravici i dostojanstvu,ali "oni" to više jednostavno ne žele...

...postoje datumi provedeni na 1. crti ,itd.,itd.,pa se može recimo i po tome vrednovat branitelji od onih drugih,ma ima načina (sad da ne nabrajam),ali nema volje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija