Jump to content

zastara za nanošenje lakših tjelesnih ozlijeda


diksi

Preporučene objave

Ne postoji kazneno djelo laka tjelesna ozljede.

Za tjelesnu ozljedu propisana je novčana kazna odnosno kazna zatvora do jedne godine.

 

Prema čl. 19. KZ zastara kaznenog progona za kaznena djela s propisanom kaznom zatvora do tri godine ili novčanom kaznom je 3 godine.

Apsolutna zastara nastupa kada protekne dva puta onoliko vremena kojliko je prema zakonu određena zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Moj suprug je optužen za nanošenje lakše tjelesne ozljede i taj se slučaj razvlači već 5 godina. Da stvar bude gora čovjek koji ga tereti je poremećena osoba (imamo transkript izjave medicinskog vještaka) a dva svjedoka koja je on naveo su na liječenju od ovisnosti.

 

Da pojasnim, moj suprug se verbalno raspravljao s njim oko granice između naših posjeda kada ga je taj čovjek uz pomoć gore spomenuta dva momka napao fiziči na što se moj suprug obranio uz pomoć našeg susjeda. Mislili smo da je to bez veze i nismo pokretali ništa osim utvrđivanja granice čime je dokazano da je taj čovjek išao u naš posjed. Ali on je tužio mog supruga i susjeda za nanošenje lakše tjelesne ozljede. Idući tjedan moj suprug mora dati završnu riječ u svoju odbranu kako bi sud donio odluku, ali nismo optimistični. Ovaj čovjek je uistinu poremečen i bojimo se da bi sud mogao okriviti nas jer je s normalnim ipak lakše.

 

Zanima me šta bi uopće trebao čovjek reči u toj završnoj riječi ako smo već dokazali da je čovjek psihički bolesnik?

Svaki savjet dobro bi došao!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija